Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špičková kvalita něco stojí

aktualizováno 
Dnešním čtvrtým dílem se loučíme s naším miniseriálkem o výběru vhodného DVD přehrávače pod vánoční stromeček. Tentokrát vám představíme tucet DVD přehrávačů, které si spíše než běžný uživatel pořídí zapálený audiofil.

Většina lidí nad DVD přehrávačem, který stojí například třicet, čtyřicet ba i více tisíc, zakroutí hlavou a řekne si, že něco takového by si mohl koupit leda blázen. Přesto tyto přehrávače mají své místo na slunci a najdou si svůj okruh zájemců. Jedná o blázny v dobrém slova smyslu, zapálené audiofily, pro které je špičková obraz a brilantní zvuk svatým grálem. Dnešní DVD přehrávače jsou přesně pro takové uživatele. Všechny jsou vyrobeny s největší péčí a nejkvalitnějších komponentů, tak aby poskytovaly co nejlepší výkon. Čemuž ovšem odpovídá i cena.

O levnějších přístrojích si můžete přečíst v předcházejících dílech našeho seriálu. O přístrojích do pěti tisíc jsme psali zde a o přístrojích od pěti do patnácti tisíc zde. Kromě to se můžete v článku Co by měl Ježíšek vědět o nákupu DVD přehrávače dočíst o tom, jak vybrat vhodný DVD přehrávač právě pro vás.

Arcam – www.hifistore.cz 

 

 

DIVA DV 79

Cena: 53.900 Kč; Technická specifikace

Výkonný DVD-Audio/Video přehrávač od renomované britské společnosti, která si klade za cíl vytvořit svými výrobky protipól masové komerční produkci a konstruuje přístroje s ynikajícím poměrem výkon-cena při použití jen těch nejkvalitnějších součástek a technologií. Tento přehrávač toto vše splňuje. Videosekce je osazena šesti vysoce kvalitními 216MHz/24bitovými D/A video převodníky od Analog Devices, které spolupracují s videoprocesorem Zoran Vaddis 5. V audiosekci naleznete 192kHz/24bitový D/A audio převodník Wolfson, 32bitový DSP procesor Zoran a dále vícekanálové dekodéry DVD-Audio, DPL II, DD, DTS, MPEG II a MLP. Kromě běžných výstupů u tohoto přístroje naleznete jednak analogový audiovýstup 5.1, ale především univerzální videovýstup HDMI.

Denon – www.denon.cz 

 

 

DVD-3910

Cena: 42.990 Kč; Technická specifikace

High-endový kombinovaný DVD-Audio/SACD přehrávač s digitálními výstupy HDMI a DVI. Přístroj podporuje formáty DVD-Audio/Video, DVD-R/RW, SACD, CD, CD-R/RW, WMA, MP3, JPG a Picture CD. Obrazová část využívá dvojitý oddělený video obvod s duálními D/A vidideopřevodníky 216Mhz/12bit, které doplňují obvod Faroudja DCDi Progressive Scan, DENON Pixel Image Correction a filtr NSV. O špičkový zvuk je postaráno díky D/A převodníkům 192kHz / 24bit pro všechny kanály a dále HDCD dekodéru, Alpha Procesoru AL24 Plus a SRS TruSurround. Kromě klasických výstupů a již zmiňovaných digitálních videovýstupů jsou k dispozici i digitální audiovýstupy podporující formáty s vysokým rozlišením DENON Link a IEEE 1394.

DVD-A11

Cena: 79.990 Kč; Technická specifikace

Nejvyšší model mezi DVD přehrávači značky Denon. Podporuje formáty DVD-Audio/Video, DVD-R/RW, DVD+R/RW, SACD, CD, CD-R/RW, WMA, MP3, JPG, Picture CD (Kodak & Fujicolor). Videočást pracuje s D/A převodníkem 2bit/108Mhz a obvod DCDi od FAROUDJA, které jsou doplněny Progressive Scan pro PAL i NTSC a NSV filtrem. V audiočásti používá přístroj D/A převodníky 192 kHz/24 bit, dekodéry Dolby Digital a dále Alpha Processing Plus, HDCD dekodér a SRS TruSurround. Co se týče videovýstupů je přehrávač vybaven komponentním výstupem ve verzi cinch i BNC, RGB (Scart), S-Video (Scart, Hosiden), kompozitní (Scart, Cinch) a DVI (Digital Video Interface). V případě audiovýstupů zde nalezneme analogové výstupy 5.1 a stereo a digitální výstupy optický, koaxiální a Denon Digital Link.

Krell – www.hifistore.cz 

 

 

Showcase

Cena: 134.950 Kč; Technická specifikace 

Vynikající DVD přehrávač od renomované americké firmy, která kontruuje a vyrábí špičkové AV komponenty pro největší milovníky hudby a domácího kina. Ve své konstrukci vychází ze svého staršího a více než dvakrát dražšího bratra DVD přehrávače DVD Standard, což je samo o sobě zárukou brilantního obrazu. Disponuje obvody Progressive Scan a na rozdíl od svého bratra digitální výstup HDMI-HDCP.

Standard

Cena: 299.500 Kč; Technická specifikace 

Referenční DVD přehrávač od renomované americké firmy, která kontruuje a vyrábí špičkové AV komponenty pro největší milovníky hudby a domácího kina. Pro dosažení dokonalého obrazu používá špičkové videoobvody s velkou šířkou pásma, procesing a line-doubling Faroudja. Mimo to nabízí přístroj i kompatibilitu s PAL Progressive. Přehrávač disponuje širokou škálou audio a video výstupů. Mezi nimiž nechybí ani videovýstupy Progressive scan na 5x BNC (RGBHV) a Graphics RGBHV (D-Sub). DVD přehrávač je možné otevřít pro všechny regiony.

Marantz – www.audioint.cz 

 

 

DV 7500

Cena: 32.990 Kč; Technická specifikace

Univerzální DVD-Audio/SACD přehrávač, který kromě již zmiňovaných formátů přehrává DVD-Video, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPG. O kvalitní obraz je postaráno prostřednictvím Progressive Scan pro PAL i NTSC a video D/A převodníku 216MHz/12bit. Co se týče zvuku je přístroj vybaven dekodéry prostorového zvuku Dolby Digital, DTS a MPEG a audio D/A převodníky 192kHz/24bit pro všech šest kanálů. Kromě obvyklých audio a videovýstupů disponuje i univerzálním video rozhraním HDMI.

DV 9500

Cena: 64.990 Kč; Technická specifikace

Špičkový univerzální DVD-Audio/SACD přehrávač od renomovaného výrobce, který podporuje formáty DVD-Audio/Video, DVD-R/RW, SACD, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPEG. Přístroj využívá video D/A převodník 216MHz/12bit a technologii pro PAL i NTSC. Audiočást naproti tomu disponuje audio D/A převodníky 192kHz/24bit. K připojení slouží videovýstupy komponent, RGB (scart), S-Video, 2x video a univerzální rozhraní HDMI. Audio se připojí pomocí anlogových stereo výstupů, optického a koaxiálního.

Onkyo – www.onkyo.net 

 

 

DV-SP800

Cena: 35.990 Kč (VideoExpert); Technická specifikace

Univerzální DVD-Audio/SACD přehrávač, který vám umožní vychutnat si všechny hi-fi audio formáty z jednoho přístroje. Podporuje formáty DVD-Audio/Video, SACD, CD, CD-R/RW a MP3. Z jeho dalších parametrů můžeme například zmínit přímou digitální digitální cestu, Vector Linear Shaping Circuitry (VLSC), Progressive Scan (NTSC), video D/A převodník 108MHz/12bit, audio D/A převodníky 192kHz/24bit, integrované dekodéry DD a DTS a nesmíme ani zapomenout na certifikaci THX. K připojení slouží videovýstupy YUV, 2x RGB (scart), 2x S-Video, 2x video a audiovýstupy 5.1, 2x optický a koaxiální.

DV-SP1000E

Cena: 118200,00 Kč (StudioLine); Technická specifikace

Univerzální THX certifikovaný DVD-Audio/SACD přehrávač s robustním šasi, které minimalizuje vibrace, a mechanikou navrženou s ohledem na plynulé přehrávání obrazu a zvuku. Přístroj je vybaven ve své videosekci D/A převodníky 216Mhz/14Bit, firemní technologii VLSC (vektorove linearni tvarovaci obvod) , které doplňují obvody FlexScale firmy Oplus pro prevod video signalu z 480i/480p na 720 nebo 1080i. V audiosekci jsou obsaženy integrované dekodéry DD a DTS spolu s audio D/A převodníky 192kHz/24bit. Kromě klasických výstupů je přehrávač vybaven multimediálním rozhraním s vysokým rozlišením a HDMI a dále rozhraní i.LINK.

Primare – www.highend.cz 

 

 

DVD26

Cena: ; Technická specifikace 

Elegantní DVD přehrávač se skandinávským designem, který podporuje formáty DVD, DVD-R, DVD+R, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MP3 a JPG. Obsahuje vysoce kvalitní součástky spolu s inovovaným kruhovou topologií, která v sobě spojuje osvěžující výbušnou zvukovou dynamiku a překvapivé obrazové rozlišení. Zvuková a obrazová sekce jsou vyladěny k dokonalosti. Přístroj používá mimojiné R-typ transformátor s odděleným vinutím pro audio, video, digitál a mechanismus pro uchování integrity signálu. Ve skutečnosti je design uspořádán jako by byly ve stejném šasi umístěny dva výjimečné diskové přehrávače.

DVD30

Cena: ; Technická specifikace

Kombinovaný univerzální DVD-Audio/SACD přehrávač, který pod svým elegantním severským designem, který je typický pro pro značku Primare skrývá ty nejlepší komponenty a technologie. Přehrává formáty DVD-Audio/Video, DVD-R/RW, SACD, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MP3, JPG. Z jeho parametrů můžeme například zmínit integrované dekodéry Dolby Digital a DTS, Bass Management, nebo PureCinema Progressive Scan. Přístroj je vybaven celou řadou výstupů. Co se týče videa nabízí 2x YUV (1x Progressive Scan), RGB (scart), S-Video, videa a D-Sub (XVGA). V případě audia zde nalezneme 5.1, stereo, optický, koaxiální a symetrický XLR.

Sony – www.sony.cz 

DVP-NS999ES

Cena: 33.900 Kč (Elvia Pro); Technická specifikace 

Kombinovaný DVD/SACD přehrávač ze serie ES, který je vlajkovou lodí mezi DVD přehrávači Sony. Podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, SACD Multi-Channel, CD-R/RW, VCD, SVCD, MP3. Z jeho parametrů můžeme zmínit mechaniku Precision Drive 2 s rozšířeným mechanismem FX pro rychlé, stabilní a přesné přehrávání, video D/A převodník 108Mhz/14bit s technologií Noise Shaped nebo antirezonanční šasi. K připojení slouží videovýstupy YUV, RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy 5.1, stereo, optický a koaxiální.

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Nejlevnější způsob, jak nepřijít o MS ve fotbale. Test DVB-T2 set-top boxů

Testované DVB-T2 set-top boxy pohromadě.

Přechod na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 se blíží. Otestovali jsme sedm set-top boxů, se kterými...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Perfektní procesor nestačí, dojem z televizoru Sony zkazil horší panel

Televizor KD-55XF8505 s Android TV.

Na papíře je Sony Bravia KD-55XF8505 výborný televizor, při testu se však ukázalo, že se několik věcí nepovedlo....

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz