Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špičkové programy, které hýbou internetem

aktualizováno 
Existuje nepřeberné množství užitečných programů pro práci s internetem. My vám představíme deset z nich, které patří ve svém oboru mezi špičku a některé z nich jsou uživatelům téměř každý den nápomocni při používání celosvětové sítě.

Namíchali jsme pro vás od všeho něco. Díky tomu můžete pohodlněji brouzdat internetovými stránkami, rychleji a komfortněji vyřizovat elektronickou poštu, pohovořit on–line s kýmkoliv ať už je kdekoliv, poslouchat a nahrávat rádia či komfortněji uploadovat videa na YouTube. Čeká na vás však ještě více zajímavých programů a utilit.

Thunderbird 2.0 – open source
Hledáte jednoduchého a přehledného e-mailového klienta? Vyzkoušejte Thunderbird. Tento poštovní klient totiž nabízí příjemné uživatelské prostředí a řadu pokročilých funkcí. Produkt vás překvapí zejména komfortními funkcemi, spolehlivostí a velkým důrazem na bezpečnost uživatele.

 • Stahujte na této adrese (6,2 MB).


  Firefox 2.0 – open source

  Malý a jednoduchý prohlížeč vznikl z balíčku Mozilla Suite a využívá tak jejího renderovacího jádra Gecko. Nabízí řadu užitečných funkcí, jako jsou podpora RSS zdrojů (které se zobrazují v panelu oblíbených), instalace toolbarů pro zlepšení bezpečnosti, ale také možnost velmi snadno měnit vzhled. Firefox obsahuje pomocné toolbary k vyhledávání na www stránkách i prostřednictvím vyhledávačů a má i zabudovaný download manažer, který usnadňuje snadné stahování na pozadí. Velmi oblíbený je systém záložek, jenž umožňuje mít otevřených více stránek v jednom okně zároveň. Browser si lze obohatit celou řadou vylepšení díky tzv. plug-inům.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).


  ICQ 6 – freeware

  Jeden z nejstahovanějších programů českého internetu - kecálek ICQ - pro mnohé změnil význam slova chatování. Před deseti lety přitom tento fenomén začal jako skromný projekt čtyř izraelských studentů. Dnes ho používají desetitisíce lidí a u nás prakticky nemá konkurenci. Přidejte se i vy do on–line komunikace mezi uživateli připojenými k internetu. Jeho instalace je velmi jednoduchá a používání intuitivní.

 • Stahujte na této adrese (12,4 MB).


  FileZilla 2.2 – open source

  FTP a SFTP klient a server podporuje mimo jiné proxy a Kerberos GSS. Dokáže hlídat a udržovat připojení k FTP serverům a má i uživatelsky příjemnou podporu Drag & Drop. Důraz je kladen na bezpečnost.

 • Stahujte na této adrese (3,3 MB).


  Hamachi 1.0 – freeware

  Nemáte vlastní veřejnou IP adresu a přitom byste ji tolik potřebovali? Není problém, tedy pokud si nainstalujete zajímavou věcičku s označením Hamachi. Jde totiž o prográmek, který vám vytvoří vlastní virtuální síť. Vy pak díky němu můžete spouštět na PC takové služby, které by jinak nešly. Utilitka se skládá z jednoduchého klienta a serveru. Stačí ji nainstalovat na dva počítače a během chvilky je prostřednictvím internetu můžete lehce propojit.

 • Stahujte na této adrese (895 KB).


  Netlimiter 2 – shareware/ freeware

  Tento software není jen počítadlem dat, ale jde o komplexnější aplikaci. Dokáže totiž monitorovat „spotřebu“ přenesených dat všech procesů sahající si na síťové připojení. Navíc si lze u každého z nich definovat maximální rychlost přenosů (jak pro upload, tak download). Disponuje detailními a přehlednými statistikami (graf) a navíc obsahuje i plánovač. Třešničkou na dortu je možnost zapojit i firewall. Pokud vám stačí pouze monitorovací funkce, podívejte se po verzi Monitor, který je freeware.

 • Stahujte na této adrese (2,6 MB).


  RaimaRadio 1.2 – freeware

  Existuje celá řada aplikací pro příjem rozhlasového vysílání šířeného přes internet. Ale ne každá z nich si poradí i s jejich záznamem. To však není případ RaimaRadia. Ten totiž svému uživateli dovoluje naladit nejen na tisíc bezplatných rozhlasových stanic vysílajících jak přes internet, tak i vzduchem z celého světa, ale navíc datové proudy umí i ukládat do souborů. Zaznamenávat lze dokonce jednu či i více stanic současně a to do formátu MP3.

 • Stahujte na této adrese (5,2 MB).


  YouTube Uploader 1.4 – freeware

  Řádíte často na YouTube? Nemůžete bez tohoto video serveru být ani chvilku a rádi na něj ukládáte svá videa? Že vám pro upload videií nevyhovuje webové rozhraní služby? Tak využijte software, který vám nabídne více komfortu. Jmenuje se YouTube Uploader a je zcela zdarma. Vše přitom vypadá jako ve webovém formuláři. Po instalaci se přihlásíte ke svému YouTube účtu a můžete začít video nahrávat.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB).


  HFS - HTTP File Server 2.2 – freeware

  HFS - HTTP File Server je file server, tedy server pro sdílení souborů. Po jeho instalaci – a povolení, že se může přidat do kontextového menu Windows – máte prostřednictvím pravého tlačítka myši k dispozici funkci, zda konkrétní soubor chcete uveřejnit na internetu či nikoliv. Takto si jednoduše vytvoříte vlastní seznam a necháte PC zapnutý a připojený k internetu.

 • Stahujte na této adrese (550 KB).


  JAP 0.08 – freeware

  JAP je vyvíjen v rámci projektu anonymity na internetu, který sponzoruje German Research Foundation spolu s německým ministerstvem ekonomiky a technologie. Uživatelům umožňuje anonymně surfovat a to s jakýmkoliv internetovým prohlížečem. Díky tomu se k vám vrátí to, co jste si vyžádali, ale server, ze kterého jste informaci vytáhli, o tom nebude vědět a nezaznamená to.

 • Stahujte na této adrese (15 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Najdete na iDNES.cz