Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špičkové programy, které hýbou internetem

aktualizováno 
Existuje nepřeberné množství užitečných programů pro práci s internetem. My vám představíme deset z nich, které patří ve svém oboru mezi špičku a některé z nich jsou uživatelům téměř každý den nápomocni při používání celosvětové sítě.

Namíchali jsme pro vás od všeho něco. Díky tomu můžete pohodlněji brouzdat internetovými stránkami, rychleji a komfortněji vyřizovat elektronickou poštu, pohovořit on–line s kýmkoliv ať už je kdekoliv, poslouchat a nahrávat rádia či komfortněji uploadovat videa na YouTube. Čeká na vás však ještě více zajímavých programů a utilit.

Thunderbird 2.0 – open source
Hledáte jednoduchého a přehledného e-mailového klienta? Vyzkoušejte Thunderbird. Tento poštovní klient totiž nabízí příjemné uživatelské prostředí a řadu pokročilých funkcí. Produkt vás překvapí zejména komfortními funkcemi, spolehlivostí a velkým důrazem na bezpečnost uživatele.

 • Stahujte na této adrese (6,2 MB).


  Firefox 2.0 – open source

  Malý a jednoduchý prohlížeč vznikl z balíčku Mozilla Suite a využívá tak jejího renderovacího jádra Gecko. Nabízí řadu užitečných funkcí, jako jsou podpora RSS zdrojů (které se zobrazují v panelu oblíbených), instalace toolbarů pro zlepšení bezpečnosti, ale také možnost velmi snadno měnit vzhled. Firefox obsahuje pomocné toolbary k vyhledávání na www stránkách i prostřednictvím vyhledávačů a má i zabudovaný download manažer, který usnadňuje snadné stahování na pozadí. Velmi oblíbený je systém záložek, jenž umožňuje mít otevřených více stránek v jednom okně zároveň. Browser si lze obohatit celou řadou vylepšení díky tzv. plug-inům.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).


  ICQ 6 – freeware

  Jeden z nejstahovanějších programů českého internetu - kecálek ICQ - pro mnohé změnil význam slova chatování. Před deseti lety přitom tento fenomén začal jako skromný projekt čtyř izraelských studentů. Dnes ho používají desetitisíce lidí a u nás prakticky nemá konkurenci. Přidejte se i vy do on–line komunikace mezi uživateli připojenými k internetu. Jeho instalace je velmi jednoduchá a používání intuitivní.

 • Stahujte na této adrese (12,4 MB).


  FileZilla 2.2 – open source

  FTP a SFTP klient a server podporuje mimo jiné proxy a Kerberos GSS. Dokáže hlídat a udržovat připojení k FTP serverům a má i uživatelsky příjemnou podporu Drag & Drop. Důraz je kladen na bezpečnost.

 • Stahujte na této adrese (3,3 MB).


  Hamachi 1.0 – freeware

  Nemáte vlastní veřejnou IP adresu a přitom byste ji tolik potřebovali? Není problém, tedy pokud si nainstalujete zajímavou věcičku s označením Hamachi. Jde totiž o prográmek, který vám vytvoří vlastní virtuální síť. Vy pak díky němu můžete spouštět na PC takové služby, které by jinak nešly. Utilitka se skládá z jednoduchého klienta a serveru. Stačí ji nainstalovat na dva počítače a během chvilky je prostřednictvím internetu můžete lehce propojit.

 • Stahujte na této adrese (895 KB).


  Netlimiter 2 – shareware/ freeware

  Tento software není jen počítadlem dat, ale jde o komplexnější aplikaci. Dokáže totiž monitorovat „spotřebu“ přenesených dat všech procesů sahající si na síťové připojení. Navíc si lze u každého z nich definovat maximální rychlost přenosů (jak pro upload, tak download). Disponuje detailními a přehlednými statistikami (graf) a navíc obsahuje i plánovač. Třešničkou na dortu je možnost zapojit i firewall. Pokud vám stačí pouze monitorovací funkce, podívejte se po verzi Monitor, který je freeware.

 • Stahujte na této adrese (2,6 MB).


  RaimaRadio 1.2 – freeware

  Existuje celá řada aplikací pro příjem rozhlasového vysílání šířeného přes internet. Ale ne každá z nich si poradí i s jejich záznamem. To však není případ RaimaRadia. Ten totiž svému uživateli dovoluje naladit nejen na tisíc bezplatných rozhlasových stanic vysílajících jak přes internet, tak i vzduchem z celého světa, ale navíc datové proudy umí i ukládat do souborů. Zaznamenávat lze dokonce jednu či i více stanic současně a to do formátu MP3.

 • Stahujte na této adrese (5,2 MB).


  YouTube Uploader 1.4 – freeware

  Řádíte často na YouTube? Nemůžete bez tohoto video serveru být ani chvilku a rádi na něj ukládáte svá videa? Že vám pro upload videií nevyhovuje webové rozhraní služby? Tak využijte software, který vám nabídne více komfortu. Jmenuje se YouTube Uploader a je zcela zdarma. Vše přitom vypadá jako ve webovém formuláři. Po instalaci se přihlásíte ke svému YouTube účtu a můžete začít video nahrávat.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB).


  HFS - HTTP File Server 2.2 – freeware

  HFS - HTTP File Server je file server, tedy server pro sdílení souborů. Po jeho instalaci – a povolení, že se může přidat do kontextového menu Windows – máte prostřednictvím pravého tlačítka myši k dispozici funkci, zda konkrétní soubor chcete uveřejnit na internetu či nikoliv. Takto si jednoduše vytvoříte vlastní seznam a necháte PC zapnutý a připojený k internetu.

 • Stahujte na této adrese (550 KB).


  JAP 0.08 – freeware

  JAP je vyvíjen v rámci projektu anonymity na internetu, který sponzoruje German Research Foundation spolu s německým ministerstvem ekonomiky a technologie. Uživatelům umožňuje anonymně surfovat a to s jakýmkoliv internetovým prohlížečem. Díky tomu se k vám vrátí to, co jste si vyžádali, ale server, ze kterého jste informaci vytáhli, o tom nebude vědět a nezaznamená to.

 • Stahujte na této adrese (15 MB).


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Najdete na iDNES.cz