Mějte svoje zprávy stále po ruce ve vašem počítači

Mějte svoje zprávy stále po ruce ve vašem počítači | foto: Shutterstock

Spolehlivé programy pro vaše e-maily ochrání i pomohou

  • 50
Pokud vám již nevyhovuje přistupovat k e-mailům pouze prostřednictvím internetového prohlížeče, ale chcete mít svoje zprávy stále po ruce ve vašem počítači, máte celou řadu možností, jaké aplikace k tomu použít.

Bezplatně použitelní e-mailoví klienti si poradí s připojením schránek na různých freemailových serverech, tříděním a správou pošty a třeba i s ochranou před spamem – ať už se standardní výbavou nebo s šikovnými doplňky.

eM Client

Původem česká aplikace eM Client si v bezplatně použitelné verzi poradí s připojením ke dvěma různým e-mailovým schránkám ( nebo chcete-li účtům ), všemi běžnými způsoby ( SMTP, POP3 nebo IMAP ). Připraveny jsou navíc i předvolby nastavení pro automatické připojení klienta ke schránkám na serverech Gmail, Yahoo!, Hotmail, Centrum, Seznam, Atlas ad.

Editor zpráv s kontrolou českého pravopisu doplňuje například seznam úkolů, kalendář či správce kontaktů. Zajímavá je také spolupráce s komunikačními sítěmi a protokoly ( ICQ, MSN, Skype, Jabber či Facebook ), ve kterých můžete přímo z e-mailového klienta komunikovat. Další užitečnou vlastností je třeba i RSS čtečka nebo přímé vyhledávání adres z e-mailů na mapách Google Maps.

eM Client stahujte ze Slunečnice zde (11,9 MB, freeware)

eM Client

eM Client

Windows Live Mail

Více než dostatečnou náhradu za obstarožní Outlook Express nabízí Microsoft v podobě e-mailového klienta Windows Live Mail, dostupného jako jedna ze součástí balíčku Windows Live aplikací. E-mailový klient Windows Live Mail umí spolupracovat jak s účtem na serveru Hotmail, tak i se schránkami na serverech Gmail, Yahoo! nebo i na českém Seznamu.

U podporovaných serverů stačí zadat jen příslušný e-mail a heslo, není třeba nastavovat parametry serverů pro příjem a odesílání pošty. Funkce klienta Windows Live Mail mají, více než kdy dříve, blízko k placenému Outlooku ze sady MS Office.

Vedle podpory více e-mailových účtů s filtrem nevyžádané pošty, zde najdeme také kalendář, seznam kontaktů i možnost přijímat zprávy z RSS kanálů a diskusních skupin. Nechybí ani speciální funkce na posílání e-mailů s fotkami (optimalizace velikosti, přidání rámečků atd.).

Všechny Windows Live aplikace, včetně Windows Live Mail si můžete stáhnout ze stránek Microsoftu, pomocí jednoduchého instalátoru.

Windows Live Mail

Windows Live Mail

Thunderbird

Trojici kvalitních e-mailových klientů nezbývá než doplnit známou open source aplikací Thunderbird. E-mailový klient Thunderbird je vybavený na příjem pošty z různých účtů přes běžné protokoly, včetně možnosti ochrany pošty heslem, šifrovaným spojením nebo digitálním podpisem. Komfort použití elektronické pošty zvyšuje integrovaný antispamový filtr, nástroje na třídění zpráv a samozřejmě i uživatelské rozhraní v češtině.

Thunderbird 3.0.4 stahujte ze Slunečnice zde (8,6 MB, open source)

Thunderbird existuje také v "přenosné" verzi, určené pro použití na USB klíčenkách. Thunderbird Portable 3.0.1 stahujte ze Slunečnice zde (9,5 MB, open source)

Thunderbird

Thunderbird

Opera Mail

Vestavěným e-mailovým klientem disponuje také oblíbený internetový prohlížeč Opera. Nechybí v něm možnost použití POP3 nebo IMAP e-mailových účtů, antispamový filtr nebo funkce na třídění a rychlé vyhledávání pošty. Zajímavou funkcí, kterou oceníte především při práci na cestách, je speciální mód klienta pro stahování pošty na pomalém internetovém připojení.

Prohlížeč Opera 10.51 stahujte ze Slunečnice zde (10,9 MB, freeware)

Opera Mail

Opera Mail

Gmail

K obří schránce na serveru Gmail od Google se nemusíte dostat jen když jste online. Pomocí funkcí Google Gears a nastavení schránky pro offline přístup můžete mít e-maily k dispozici i bez připojení k internetu. K dispozici jsou všechny běžné funkce a k synchronizaci schránky dojde pokaždé, když se připojíte k internetu.

Google Gears stahujte ze Slunečnice zde

Gmail

Gmail

Spamihilator

Používání elektronice pošty s sebou téměř nevyhnutelně nese i nikdy nekončící boj se spamem. V nástroji Spamihilator ale najdete schopného pomocníka, s filtrem, který rozpoznává nevyžádanou poštu podle mnoha kritérií.

Antispamový filtr navíc můžete i naučit rozpoznávat nevyžádanou poštu podle vlastních pravidel (klíčová slova, adresy odesílatelů, odkazy atd.). Spamihilator kontroluje poštu stahovanou z POP3 a IMAP účtů a spolupracuje s běžnými e-mailovými klienty jako je Thunderbird, Outlook a další.

Spamihilator 0.9.9.53 stahujte ze Slunečnice zde (2,4 MB)

Spamihilator

Spamihilator

SPAMfighter

Dalším zdarma použitelným nástrojem na potírání nevyžádané pošty je SPAMfighter, spolupracující s Thunderbirdem, Outlookem nebo poštovním klientem Windows Mail. SPAMfighter testuje veškerou příchozí poštu podle několika kritérií a na základě výsledku rozhodne o zařazení mezi doručenou nebo nevyžádanou poštu. Ani zde nechybí možnost naučit filtr vlastním pravidlům pro posuzování příchozích zpráv.

SPAMfighter Free 7.0.82 stahujte ze Slunečnice zde (1,7 MB, freeware)

SPAMfighter

SPAMfighter

Jaké aplikace na práci s elektronickou poštou používáte nejraději? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.