Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spouštějte programy ještě snadněji z hlavní lišty

aktualizováno 
Ukážeme vám nejen program, který naučí hlavní lištu Windows XP novým věcem, ale také nástroj pro dělení velkých hudebních souborů dle písniček či utilitku pro zjištění veřejné IP adresy PC i za proxy serverem, a nebude chybět ani program, který zábavnou formou učí dopravní značky.

Free Launch Bar | foto: Jakub Dvořák

Free Launch Bar 1.0 – freeware
Zvykli jste si na panel nástrojů Snadné spuštění, který se nachází na hlavní liště hned vedle tlačítka Start? Že ano, ale přece jen byste ještě uvítali několik funkcí navíc? A co kdybyste ho to naučili?

Jednoduchý a přitom geniální nástroj pro spouštění aplikací zřejmě netřeba blíže představovat. Díky němu je start konkrétní aplikace otázkou jednoho kliknutí a vy tak konkrétní program nemusíte hledat hluboko ukrytý ve Start menu. Avšak ruský programátor šel ještě dále a panel Snadné spuštění vylepšil a to svým produktem Free Launch Bar. Všechny funkce, které naleznete ve standardním panelu jsou zachovány i zde, ovšem s řadou rozšíření. Jednotlivé ikonky můžete seskupovat do skupin a tím tak ušetřit místo na hlavním panelu, nebo jim přidat klávesové zkratky pro spuštění. Pokud navíc na ikonku umístíte kurzor myši, objeví se doplňující informace, popisující program (pokud je u něho přiřazen). U ikonek si můžete nechat zobrazit jejich názvy, měnit velikost, skrýt je, přejmenovávat je, mazat atd. K dispozici je i placená verze, která navíc nabízí další pokročilejší funkce. Program není náročný na systém, škoda jen věty Free Lunch Bar, které na hlavní liště zbytečné zabírá hodně místa.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (521 KB).

  Free Launch Bar

  CUE Splitter 0.6 – freeware 
  Pokud i vy čas od času narazíte na nějaký hudební soubor, který obsahuje celé hudební CD a nejste z toho nadšeni, máme pro vás tip na zajímavý software. CUE Splitter vám totiž umožní rozdělit jednu audio stopu do několika individuálních částí či na jednotlivé písničky podle informací v .CUE souboru. Jestliže tedy například máte nahrané jedno album v jediném MP3 souboru, potom ho sice můžete poslouchat, ale už nemůžete přeskakovat mezi jednotlivými písničkami. Pokud vlastníte CUE soubor daného alba - popisující rozložení jednotlivých skladeb na CD - máte vyhráno. Stačí ho načíst do programu CUE Splitter a ten se již postará o rozdělení dlouhých nahrávek sám. Při tomto rozdělení dokonce nedochází k dalším převodům, takže se nemusíte bát snížení hudební kvality. Program dále může pojmenovat soubory podle nastavitelné masky a informací obsažených v .CUE souboru. Nechybí ani vytváření playlistů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).

  CUE Splitter

  IP2 1.04 – freeware
  IP2 je malá systémová utilitka, která může udělat radost nejen administrátorům PC či síťařům. Primárně je určena uživatelům, kteří používají překlad adres NAT. Dokáže totiž zobrazit nejen vaši IP adresu v lokální síti, ale i vaši, respektive IP adresu serveru či routeru připojeného k internetu. S aplikací se pracuje jednoduše. Stačí ji spustit a prakticky ihned se zobrazí čtyři informace. První dva řádky vám prozradí lokální IP adresu a název vašeho počítače a další dva potom internetovou adresu a jméno síťového prvku, který přistupuje k internetu. Každý z parametrů si můžete pomocí tlačítka Copy vložit do schránky Windows.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7 KB).

  IP2

  Dopravní pexeso: na silnici bezpečně - freeware
  Minulý týden jsme vám představili zajímavé elektronické pexeso, které může pomoci prvňáčkovi s učením čísel a navíc si u něho procvičí paměť. Dnes tu máme podobný program, tentokrát však se zaměřením nejen na děti. Hustota aut na silnicích stále vzrůstá. Dopravní ruch dnes může být velmi nebezpečný. Pokud chcete zvýšit bezpečnost svých dětí nebo třeba vnoučat či sami sebe, zkuste zábavný program Dopravní pexeso. Formou hry se můžete seznámit s dopravními značkami. Celá hra je intuitivní a názvy značek jsou profesionálně namluveny. K ovládání vystačíte s myší a hru dokonce dokáží hrát samostatně děti od pěti let.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,3 MB).

  Dopravní pexeso: na silnici bezpečně • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Najdete na iDNES.cz