Spoustu aplikací hravě zastanou webové služby. Z jakéhokoli počítače

aktualizováno 
Na mnoho jednorázových nebo jen velmi málo opakovaných úkolů není třeba hned hledat a instalovat si do počítače speciální program. Velmi často se totiž na internetu najde aplikace se stejnou funkcí, použitelná přímo v prostředí internetového prohlížeče, bez jakékoli instalace.
Dívka u počítače, Ilustrační foto

Dívka u počítače, Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

JPEGmini

Jedním z typických úkolů, řešených pomocí programů instalovaných v počítači, je zmenšení velikosti digitálních fotografií, před jejich vystavení na internetové stránce nebo odeslání e-mailem. Tento problém spolehlivě řeší webová aplikace JPEGmini. Bez jakékoli registrace upraví JPEGmini velikost souboru s digitální fotografií, aniž by přitom došlo ke změně rozlišení snímku nebo razantnímu snížení kvality obrazu. Stačí jen nahrát fotografie k úpravě na server a pak si je upravené stáhnout zpět. JPEGmini zobrazí náhled snímku před a po úpravě a znázorní i uspořenou velikost souboru s fotkou. Pak už si jen upravený snímek uložíte zpět na disk počítače.

Po bezplatné registraci lze s pomocí webové aplikace JPEGmini hromadně upravovat celé série snímků a rovnou je nahrávat na servery Flickr a Picasa.

Stránky aplikace JPEGmini najdete zde.

Webová aplikace JPEGmini zobrazí náhled snímku před a po úpravě velikosti

Webová aplikace JPEGmini zobrazí náhled snímku před a po úpravě velikosti souboru

PDF converter

Práci s univerzálním formátem PDF se věnuje internetová aplikace PDF Converter. Aplikace umí převést do formátu PDF nejen textové dokumenty, tabulky, prezentace či obrázky, ale také celé webové stránky, zadané do programu prostřednictvím jejich WWW adresy. Výsledný soubor vám může být zaslán v příloze e-mailu na zadanou adresu, nebo si jej můžete stáhnout přímo ze stránky programu PDF converter.

Webová aplikace PDF converter si poradí i s opačným postupem – tedy s převodem PDF dokumentů do podoby textů či tabulek, se kterými lze dále pracovat. Rovněž je možné z PDF dokumentů extrahovat obrázky a uložit je ve formátu JPEG nebo PNG.

Webovou aplikaci PDF converter najdete zde.

S převodem různých typů souborů i internetových stránek do formátu PDF si

S převodem různých typů souborů i internetových stránek do formátu PDF si poradí PDF converter, navíc zvládne i opačný postup

Online-convert

Převod formátů hned několika různých typů souborů nabízí webová aplikace Online-convert. Konvertovat můžete hudební soubory v běžných formátech (MP3, WAV, WMA, FLAC, OGG ad.), fotky a obrázky ve formátech JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG a dalších, hlavní typy dokumentů (DOC, TXT, PDF, HTML aj.), komprimovaných archívů (ZIP, TAR, 7Z) i elektronických knih (ePub, MOBI aj.).

Specialitou nástroje Online-convert je konverze formátů videa, která nabídne nejen převod standardních formátů (AVI, MOV, FLV, MKV, MPEG aj.), nýbrž i předvolby výstupů pro konkrétní typy zařízení, jako jsou telefony s operačním systémem Android, iPhony, iPady a iPody nebo herní konzole Nintendo DS, Playstation Portable nebo XBOX 360.

Internetovou službu Online-convert najdete zde.

Hned několik konverzních nástrojů pro dokumenty, obrázky či video nahradí

Hned několik konverzních nástrojů pro dokumenty, obrázky či video nahradí webová aplikace Online-convert

Zamzar

Ještě rozsáhlejší nabídku formátů, čítající stovky položek, nabízí ke konverzi online aplikace Zamzar. Placená webová služba vám umožní převádět i velmi exotické formáty souborů do formátu, se kterým budete moci dále pracovat. Zaplacení drobného měsíčního poplatku vám tak může ušetřit nemalé peníze za pořízení licence programu, který by uměl výchozí soubor zpracovat.

Základní funkce online aplikace Zamzar jsou k dispozici zdarma, pokud chcete konvertovat soubory o velikosti stovek MB a využívat šifrování nebo internetové úložiště na dokumenty, je třeba se zaregistrovat k placené službě a uhradit měsíční poplatek.

Stránky aplikace Zamzar najdete zde.

Zamzar převádí stovky různých formátů souborů a nabízí i pokročilé, placené

Zamzar převádí stovky různých formátů souborů a nabízí i pokročilé, placené služby

Cut MP3 Online

Chtěli byste si vytvořit například originální vyzvánění z části MP3 souboru, ale nemáte instalovaný žádný zvukový editor? Snadná pomoc, internetová aplikace Cut MP3 Online to hravě zvládne. Stačí jednoduše nahrát na server MP3 soubor určený k úpravám a pak pomocí grafického editoru, nebo vložením času začátku a konce, vystřihnout požadovanou část.Výsledek si stáhnete zpět do počítače – stále v podobě MP3 souboru.

Internetovou aplikaci Cut MP3 Online najdete zde.

Pro vystřihnutí vybrané části MP3 souboru nepotřebujete editor v počítači,

Pro vystřihnutí vybrané části MP3 souboru nepotřebujete editor v počítači, stačí použít internetovou aplikaci Cut MP3 Online

Online-Stopwatch

Internetová aplikace může nahradit i budík, minutku na vaření nebo třeba metronom. Všechny tyto funkce a ještě další navíc nabízí internetová aplikace Online-Stopwatch. Hodiny, stopky, odpočítávadla i další aplikace spojené s časem můžete podle potřeby dále nastavovat.

Nabídku internetových aplikací Online-Stopwatch najdete zde.

Jaké online aplikace a nástroje používáte vy? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
Témata: E-knihy, Android, Xbox

Nejčtenější

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Nejpoužívanější prohlížeč měl skromné plány. Chrome zásadně změnil web

Vývoj ikony prohlížeče Chrome

Prohlížeč Google Chrome používá k brouzdání po internetu většina uživatelů. Před deseti lety to přitom byl nenápadný...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Nejpoužívanější prohlížeč měl skromné plány. Chrome zásadně změnil web

Vývoj ikony prohlížeče Chrome

Prohlížeč Google Chrome používá k brouzdání po internetu většina uživatelů. Před deseti lety to přitom byl nenápadný...

Nevěřte e-mailům ani z parlamentu: jak snadné je podvrhnout adresu?

Zfalšovat e-mail je překvapivě snadné

Okamurův e-mail byl podvržený, potvrdil mluvčí parlamentu. Vytvořen byl nástrojem na rozesílání falešných mailů....

Fotoslužba Flickr omezí prostor zdarma. Místo terabajtu dá 1 000 fotek

Přihlašovací stránka Flickru

Pokud jste někdy použili pro uložení fotografií službu Flickr, pak si zkontrolujte, zda tam náhodou nemáte více než 1...

Najdete na iDNES.cz