Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


SqrSoft Advanced CrossFading v1.5 - mixování ve Winampu

  0:10aktualizováno  0:10
Výborný plugin, který umožňuje prolínání skladeb a jejich přehrávání bez pauz. Máte-li Winamp a tento plugin, nepotřebujete žádný další mixovací program.
Uživatelé MP3 přehrávače Winamp vědí, že mohou jeho možnosti zmnohonásobit použitím přídavných programových modulů - pluginů. Skupina tzv. výstupních (output) pluginů je početně nejméně zastoupena. Najdeme zde zejména pluginy umožňující místo přehrávaní ukládání souborů do jiných formátů (ve Winampu obsažené pluginy Disk Writer či WMA). Pro využití Winampu jako přehrávače nemají význam. Mezi výstupními pluginy nalezneme i takové, které nahrazují běžný výstupní plugin Wave Out a nabízejí nový zvukový výstup s rozšířenými funkcemi. SqrSoft Advanced CrossFading patří k nejlepším pluginům tohoto druhu. Dovoluje na přehrávané soubory aplikovat funkce, jež jinak nabízejí pouze samostatné mixovací programy.

Nová verze 1.5 byla vychází ze zcela přepracovaného kódu, který zajišťuje dokonalou reprodukci zvuku. Plugin se instaluje automaticky do adresáře Winampu. Aktivovat jej musíte v preferencích Winampu, kde SqrSoft Advanced CrossFading Plugin vyberete namísto normálního Wave Out pluginu.

Hlavním účelem pluginu je prolínání přehrávaných skladeb (crossfade), jímž se vyhneme ostrým přechodům, podobně jako jsme tomu zvyklí např. z rozhlasového vysílání. Program analyzuje úroveň hlasitosti, nastaví okamžik pro crossfade a výsledek mixuje do zvukového výstupu. Podobnou funkci nabízí i několik dalších pluginů, např. Nullsoft Crossfading Output, který však nedává mnoho možností nastavení. U SqrSoft lze parametry pro pozvolný přechod mezi dvěma následujícími skladbami měnit. Samostatně můžete nastavit fade-in a fade out. Využití Advanced CrossFading pluginu je navíc mnohostrannější.

Plugin rozlišuje fade na konci skladby a na začátku skladby následující od vzájemného prolínání, při němž začne následující skladba hrát ještě během reprodukce skladby předcházející. Pokud je na začátku nebo na konci skladby digitální ticho, aktivuje se Gap Killer, který před reprodukcí odstraní ticho a jakékoliv zvuky pod nastavenou úrovní hlasitosti. U fade-in (fade-out) je možné nastavit délku v procentech vzhledem k velikosti vyrovnávací paměti a počáteční (resp. závěrečnou) úroveň.

Možností nastavení je dost a můžete si s nimi opravdu vyhrát. U pluginu lze například nastavit, aby Winamp hrál do ztracena při funkci stop, nastavit jeho chování u krátkých skladeb či při přeskakování skladeb. Plugin funguje bezvadně nejen při přehrávání z playlistu, ale také když spustíte další soubor či playlist. Vše můžete opět samostatně nastavit

Zvláště je třeba zmínit velice žádanou funkci Continious Output, pro níž existují i speciální pluginy. Funkce umožňuje přehrávání skladeb bez pauz. Oceníte je zejména u souborů z live nahrávek či mixů, jejichž reprodukce jinak pauzami velmi trpí. Plugin přehrává bez mezer, pokud v nastavení zcela vypnete funkci crossfade.

Uživatelé se nemusejí bát obtížného nastavování, neboť plugin obsahuje přednastavení pro různé způsoby využití, např. pro párty, v radiu, zmíněný Continious Output.  Zkušení uživatelé si mohou vedle dodaných nastavení lehce uložit nastavení vlastní.

Na domovských stránkách programu si můžete stáhnou plugin ve dvou jazykových verzích (anglické a španělské). Vedle toho zde naleznete další plugin ACF Disk Writer, který slouží přesně k tomu, co napovídá jeho název. Umožňuje na pevný disk uložit ve formě WAV souboru mix vzniký reprodukcí pomocí Advanced CrossFading pluginu. Plugin ACF Disk Writer je zatím k dispozici pouze v první beta verzi.

Autor: Mariano López
Website: http://sqrsoft.audiogalaxy.com/
Platforma: Winamp
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Najdete na iDNES.cz