Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


SqrSoft Advanced CrossFading v1.5 - mixování ve Winampu

  0:10aktualizováno  0:10
Výborný plugin, který umožňuje prolínání skladeb a jejich přehrávání bez pauz. Máte-li Winamp a tento plugin, nepotřebujete žádný další mixovací program.
Uživatelé MP3 přehrávače Winamp vědí, že mohou jeho možnosti zmnohonásobit použitím přídavných programových modulů - pluginů. Skupina tzv. výstupních (output) pluginů je početně nejméně zastoupena. Najdeme zde zejména pluginy umožňující místo přehrávaní ukládání souborů do jiných formátů (ve Winampu obsažené pluginy Disk Writer či WMA). Pro využití Winampu jako přehrávače nemají význam. Mezi výstupními pluginy nalezneme i takové, které nahrazují běžný výstupní plugin Wave Out a nabízejí nový zvukový výstup s rozšířenými funkcemi. SqrSoft Advanced CrossFading patří k nejlepším pluginům tohoto druhu. Dovoluje na přehrávané soubory aplikovat funkce, jež jinak nabízejí pouze samostatné mixovací programy.

Nová verze 1.5 byla vychází ze zcela přepracovaného kódu, který zajišťuje dokonalou reprodukci zvuku. Plugin se instaluje automaticky do adresáře Winampu. Aktivovat jej musíte v preferencích Winampu, kde SqrSoft Advanced CrossFading Plugin vyberete namísto normálního Wave Out pluginu.

Hlavním účelem pluginu je prolínání přehrávaných skladeb (crossfade), jímž se vyhneme ostrým přechodům, podobně jako jsme tomu zvyklí např. z rozhlasového vysílání. Program analyzuje úroveň hlasitosti, nastaví okamžik pro crossfade a výsledek mixuje do zvukového výstupu. Podobnou funkci nabízí i několik dalších pluginů, např. Nullsoft Crossfading Output, který však nedává mnoho možností nastavení. U SqrSoft lze parametry pro pozvolný přechod mezi dvěma následujícími skladbami měnit. Samostatně můžete nastavit fade-in a fade out. Využití Advanced CrossFading pluginu je navíc mnohostrannější.

Plugin rozlišuje fade na konci skladby a na začátku skladby následující od vzájemného prolínání, při němž začne následující skladba hrát ještě během reprodukce skladby předcházející. Pokud je na začátku nebo na konci skladby digitální ticho, aktivuje se Gap Killer, který před reprodukcí odstraní ticho a jakékoliv zvuky pod nastavenou úrovní hlasitosti. U fade-in (fade-out) je možné nastavit délku v procentech vzhledem k velikosti vyrovnávací paměti a počáteční (resp. závěrečnou) úroveň.

Možností nastavení je dost a můžete si s nimi opravdu vyhrát. U pluginu lze například nastavit, aby Winamp hrál do ztracena při funkci stop, nastavit jeho chování u krátkých skladeb či při přeskakování skladeb. Plugin funguje bezvadně nejen při přehrávání z playlistu, ale také když spustíte další soubor či playlist. Vše můžete opět samostatně nastavit

Zvláště je třeba zmínit velice žádanou funkci Continious Output, pro níž existují i speciální pluginy. Funkce umožňuje přehrávání skladeb bez pauz. Oceníte je zejména u souborů z live nahrávek či mixů, jejichž reprodukce jinak pauzami velmi trpí. Plugin přehrává bez mezer, pokud v nastavení zcela vypnete funkci crossfade.

Uživatelé se nemusejí bát obtížného nastavování, neboť plugin obsahuje přednastavení pro různé způsoby využití, např. pro párty, v radiu, zmíněný Continious Output.  Zkušení uživatelé si mohou vedle dodaných nastavení lehce uložit nastavení vlastní.

Na domovských stránkách programu si můžete stáhnou plugin ve dvou jazykových verzích (anglické a španělské). Vedle toho zde naleznete další plugin ACF Disk Writer, který slouží přesně k tomu, co napovídá jeho název. Umožňuje na pevný disk uložit ve formě WAV souboru mix vzniký reprodukcí pomocí Advanced CrossFading pluginu. Plugin ACF Disk Writer je zatím k dispozici pouze v první beta verzi.

Autor: Mariano López
Website: http://sqrsoft.audiogalaxy.com/
Platforma: Winamp
Cena: freeware

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz