Stáhněte si elektronické publikace pro každý den

aktualizováno 
Máme pro vás encyklopedie o bezpečnosti v digitálním věku, příručky jak si čistit zuby, jak dát první pomoc, podrobnosti o vesmíru, údaje o státech, lidech, rostlinách či jak se pokusit o úspěšný marketing.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

V dnešní sbírce programů jsme pro vás připravili několik dokumentů, díky kterým si rozšíříte své dovednosti a doplníte vzdělání. Víte například, jak se bezpečně chovat v digitálním věku? Nevíte, jak pečovat o svůj chrup, nebo jak poskytnout první pomoc? Znáte například některé údaje a fakta o významných českých, slovenských a zahraničních osobnostech? Víte, co máte dělat, pokud váš počítač napadne vir? Možná uvítáte také informace o tom, jak zdravě jíst, či si naopak rádi zalistujete v botanickém herbáři, případně se informujete, jak dělat úspěšný marketing.

Některé dokumenty jsou ve formátu PDF (soubory ve formátu PDF jsou určeny jako elektronická náhrada klasických tištěných dokumentů). K jejich čtení je tedy nutné mít nainstalovaný některý z prohlížečů tohoto formátu. Samozřejmě se nabízí aplikace Adobe Reader. Velmi kvalitní je však i produkt s označením Foxit PDF Reader.

Bezpečnost v digitálním věku – freeware
Ing. Boleslav Vraný napsal elektronickou publikaci, ve které se dozvíte užitečné informace o problematice počítačové bezpečnosti. V PDF dokumentu vám bude vysvětleno, co je hoax, co jsou tzv. nigerijské dopisy či jak zvolit bezpečné heslo. Užitečné jsou i informace o tom, jakým způsobem lze vylákat hesla nebo PIN kód. Nechybí ani povídání o virech a hackerech, problematice bezpečnostních děr OS či jejich záplatování. Další kapitoly jsou věnovány mimo jiné odposlechu a šifrování, SPAMu a obraně proti němu či identitě na síti, a to vše v češtině.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (300 KB).


  InfoVir 2004 – freeware

  Protože bezpečnosti není nikdy dost, máme pro vás ještě jednu prezentaci, jejímž účelem je seznámit uživatele s bezpečnostními riziky práce na počítači. Součástí balíku je off-line verze webu, bulletiny o této problematice, program simulující vizuální projevy virů a prezentace o antivirové obraně. Dokument je v PowerPointu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,9 MB).


  Zdravé zuby 2007 – freeware

  Víte, jak správně čistit a pečovat o zuby? V této elektronické publikaci se dozvíte, jak vlastně takový zub vypadá, co je to zubní kaz a jak se správně o zuby starat. Pro rodiče jsou zde uvedeny důležité informace o době prořezávání zubů a významu péče o dočasný chrup, včetně zásad prevence zubního kazu. Nechybí ani grafy (statistiky) a obrázky vysvětlující prevenci. Projekt je schválen a podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,4 MB).


  First Aid Basics 1.8 – freeware

  Program First Aid Basics (První pomoc – základy) obsahuje základní informace o první pomoci, data o umělém dýchání, nepřímé masáži srdce, angíně pektoris, infarktu, bolestech, kousnutích, bodnutích hmyzem, frakturách a vykloubeninách, základech obvazování, lékárničce atd. Vhodné i pro studium.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (889 KB).


  Desatero kulturistiky – freeware

  Pro kulturisty-začátečníky a pro všechny potenciální zájemce o silový trénink máme v elektronické publikaci desatero kulturistiky. Mělo by v ní být obsaženo to nejdůležitější pro cvičení a kulturistiku vůbec.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (424 KB).


  Encyklopédia vesmíru 3.0 – freeware

  Ze Slovenska pochází multimediální encyklopedie vesmíru, která poskytuje zajímavé informace o nekonečném vesmíru. Podle slov autora by mohla zaujmout i lidi, kteří vesmírem fascinováni nejsou. Jim totiž poskytne množství užitečných informací. Encyklopedie obsahuje 100 různých textů, 150 obrázků a 10 vědomostních testů. Informace jsou přehledně rozděleny do sedmi kapitol.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (15 MB).


  Marketingový plán pro malé a střední firmy 1.0 – freeware

  Elektronická publikace přináší ucelené shrnutí zásad a postupů k problematice marketingového plánování malých firem, které byly již dříve publikovány na serveru proMarketing.cz. Poskytuje ucelený návod pro přípravu marketingového plánu malých a středních firem.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (452 KB).


  Evropa v 17. a 18. století – demo

  Program obsahující množství informací z kultury, umění a politiky sedmnáctého a osmnáctého století s obrazovou a hudební galerií. Díky audio ukázkám, hudebním galeriím a galeriím historických obrázků se snadno dozvíte evropské dějiny 17. a 18. století. Události jsou navíc zobrazené přehledně na časové ose. Vyžaduje .NET Framework.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (61 MB).


  Fitbook 2 – demo

  Fitbook je elektronická verze knihy, která obsahuje vhodné informace potřebné k realizaci tréninkových cílů. Současně tvoří učebnici sportovním klientům a je návodem lidem, kteří si chtějí za pomoci ověřených vědeckých principů a postupů zlepšit kondici, postavu a zdraví. Fitbook Linie nahlíží a obeznamuje veřejnost se základní problematikou cvičení, výživy a dalších aspektů, a to v obsáhlých sekcích výživy, vitaminů a minerálů (Vitaplus). Celkem obsahuje téměř 450 stran.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (23,4 MB).


  Botanický herbář – demo

  Produkt pro ty, co chtějí znát rostliny. Obsahuje databázi 745 rostlin včetně textové informace o jednotlivých rostlinách. Obsahuje fotografie (celkem je to v tuto chvíli 4 005 fotografií), lze v něm vyhledávat podle barvy květů, doby květu, stanoviště, formy (byliny, keře, stromy) a podle počtu okvětních lístků nebo kombinací těchto údajů. Demoverze obsahuje jen 7 rostlin a 8 fotografií.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).


  RockeR 3.3 – shareware

  Tento software slouží k evidenci informací z hudební oblasti. Do programu lze zadat informace týkající se např. složení, biografie, internetových odkazů, seznamů článků v tisku, seznamů skladeb, vydavatelských firem, nahrávání desek, textů skladeb, recenzí v tisku atd., můžete rovněž ukládat fotografie, loga a obaly desek. Nedílnou součástí jsou i statistiky. Základní verze obsahuje 11 181 skupin a 28 236 desek, další data si můžete doplňovat sami.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,3 MB).


  Cestovatelský zeměpis světa – shareware
  Ucelená encyklopedie geografických, politických, historických, ekonomických a turistických informací z různých koutů naší Země. Nechybí ani informace o dopravě, vízech, celních předpisech a výdajích. Také se dočtete o zdravotních rizicích, důležitých tel. číslech, kulturních událostech či národních svátcích.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (34 MB).


  Kdo je kdo v Česku, Slovensku a ve světě 2.3 – trial

  Chcete vědět, kdo byla Vlasta Fabiánová, čím se proslavila a kdy umřela? Potom zkuste využít slovník Kdo je kdo. Databáze česko-slovenských jmen obsahuje 6 400 hesel, u světové to je 11 300 a celkově obsahuje 4 600 fotografií osobností. Stávající databázi lze i editovat a dokonce do ní lze přidávat i další osobnosti.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (69,6 MB).


 • Nejčtenější

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

  Ilustrační foto - vyhledávání

  Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

  Spusťte si Android ve Windows, Linuxu či Macu

  Ilustrační foto - Android

  Chtěli jste hrát Android hry na počítači? Máte to mít. A je jedno, zda pracujete ve Windows, Linuxu či v Macu. Stáhněte...

  Apple koupil firmu, jejíž program má umět najít budoucí popovou hvězdu

  Firma Asaii pomocí umělé inteligence vyhledává hudební talenty.

  Firma Asaii vyvinula software, který umožní vyhledávat a sledovat potenciálně úspěšné interprety. Nyní ji koupila firma...

  Advantage Consulting, s.r.o.
  JUNIOR SOURCING MANAGER

  Advantage Consulting, s.r.o.
  Praha
  nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč  Najdete na iDNES.cz