Stáhněte si grafický editor Gimp a jeho freeware přátele

aktualizováno 
Někteří z vás si v diskusích pod minulými přehledy zajímavých programů pro práci s obrázky a videem stěžovali, že opomíjíme oblíbený grafický editor Gimp. Vzhledem k tomu, že nedávno vyšla nová verze Gimpu, která opravuje mnoho chyb, nastal ten správný čas abychom se mu věnovali.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Gimp pro Windows 2.2.6

free software; download; 7,3 MB 

Gimp je věhlasný grafický editor, který původně vznikl na platformě Linux a až později se rozšířil také o verzi pro Windows. Gimp nabízí podporu dlouhé řady bitmapových formátů a širokou paletu editačních nástrojů. V případě že se vám nechce platit za drahý Photoshop, neváhejte a vyzkoušejte Gimp s řadou opravených chyb v jeho nové verzi. Software je pod licencí GPL.

Paint.NET 2.0

freeware; download; 28,8 MB 

Freeware grafický editor Paint.NET je vyvíjen na Washingtonské státní univerzitě s pomocí společnosti Microsoft. Program je velmi dobře vybaven řadou nástrojů, efektů, štětců, palet a funkcí. Přestože Paint.NET nabízí rozsáhlou funkcionalitu, zachovává si přehlednost a snadnou ovladatelnost. Aplikace vyžaduje nainstalovaný .NET Framework ve verzi 1.1 a vyšší.

Qurio 1.4

freeware; download; 41,1 MB

S programem Qurio můžete snadno upravovat vaše digitální fotografie a vytvářet z nich alba snadno přístupná všem vašim známým. Hotová fotoalba není třeba uploadovat na žádný server. Qurio vytvoří na vašem počítači fotoalbum, které je návštěvníkům přístupné pomocí internetu na přidělené adrese. Úpravy fotografií i vytváření fotoalb bude hračkou i pro méně zkušené uživatele.

Fresh View 4.40

freeware; download; 1,5 MB 

Dalším multimediálním prohlížečem je program Fresh View. Program zobrazí obrázky ve všech standardních formátech, přehraje rovněž běžné audio a videosoubory. Z obrázků umí Fresh View vytvářet prezentace a webová alba, konvertovat jejich formáty a mnoho dalšího. Program je k dispozici zdarma, pouze je třeba se bezplatně zaregistrovat na domovských stránkách aplikace.

Visualizer IB 2.5

freeware; download; 3,8 MB 

Visualizer IB je jednoduchý a rychlý prohlížeč standardních formátů obrázků, ze kterých umí rovněž vytvářet prezentační CD se slideshow podbarveným hudbou. Přehrávač hudby je dokonce přímo integrován do programu. Mimo to umí Visualizer IB v omezené míře obrázky upravovat, převádět jejich formáty a vytvářet z nich HTML stránky.

Ultimate Paint 2.86

shareware; download; 2,7 MB 

Ultimate Paint je grafický editor s podporou všech běžně používaných grafických formátů. Program obsahuje zajímavé kreslící nástroje a efekty, navíc podporuje i plug-iny do Adobe Photoshopu. Na domovském webu aplikace najdete i freeware verzi programu, která má některá drobná funkční omezení.

Konverze obrázků a videa

Image konvertor 1.1

shareware; download; 0,6 MB 

Z díly českých vývojářů pochází další program – Image konvertor. Aplikace slouží k převodu bitmapových obrázků do kódu pro grafické LCD displeje (například displeje mobilních telefonů). Image konvertor nabízí tři úrovně konverze a čtyři typy programovacích jazyků.

X Video Converter 3.9.22

trialware; download; 5,7 MB 

X Video Converter je, již podle svého názvu, samozřejmě nástroj určený pro konverzi různých videoformátů. Podporuje vzájemnou konverzi běžných typů videosouborů, dokáže videa spojovat, exportovat z nich snímky atd. Pro uživatele bude jistě zajímavá zejména možnost konverze filmů z DVD do DivX nebo XviD.

Nástroje pro DVD a video

VSO PhotoDVD 1.0.7

trialware; download; 3,5 MB 

VSO PhotoDVD využívá dvou velkých předností DVD – velké kapacity a možnosti přehrávání ve stolních přehrávačích, připojených k televizi. Díky tomuto programu si budete moci pohodlně prohlížet vaše digitální fotografie v prezentaci vypálené na DVD. Do prezentace můžete vložit obrázky v běžných formátech a podbarvit jejich přehrávání hudbou v MP3, WAV, OGG atd.

Evidence DVD 2.1

freeware; download; 11,3 MB 

Máte-li mnoho DVD s filmy pomůže vám s jejich uspořádáním český program Evidence DVD. Aplikace eviduje informace o zvuku, titulcích, žánru atd. V databázi disků může být rovněž poznamenáno komu a kdy jste některý disk půjčili.

Seznam DVD 4.6

freeware; download; 5,3 MB 

Seznam DVD zaeviduje všechny vaše DVD nosiče, spolu s podrobnými údaji o jejich obsahu. Pokud je některý z disků právě půjčený máte stále přehled o tom komu jste jej půjčili. Seznam DVD umí exportovat data ze své databáze do formátu XLS, HTML a CSV. Program má příjemné, plně české grafické rozhraní.

DVDFab Express 2.83

trialware; download; 2,3 MB 

DVDFab Express zkopíruje vložené DVD na prázdný disk, včetně všech zvukových stop, titulků, menu a bonusů. V případě že se obsah zdrojového disku nevejde na jednovrstvé DVD a vy nemáte k dispozici DL DVD vypalovačku, je možné zkopírovat například jen hlavní film a ušetřit tak místo na disku. Na webu výrobce najdete ještě další zajímavé nástroje, například na dešifrování chráněných DVD atd.

Další utility

FJD - foto, jméno, datum 1.1

freeware; download; 0,5 MB 

FJD - foto, jméno, datum je program určený pro majitele digitálních fotoaparátů, kteří pomocí něj mohou u souborů automaticky přesouvat fotografie z paměťové karty na pevný disk, nastavovat datum podle údaje z EXIF nebo měnit jména souborů podle zvolených parametrů.

Mosaic Creator 2.9

demoverze; download; 1,9 MB 

Mosaic Creator je program, který umí z mnoha menších obrázků vytvářet mozaiky, případně do mozaiky rozdělit obrázek jediný. U skládání obrázků do mozaiky si aplikace sama reguluje úroveň barev tak, aby byl výsledný obrázek dostatečně zřetelný. Z domovského webu aplikace si rovněž můžete stáhnout kolekce obrázků se kterými můžete při vytváření svých mozaik začít.

All My Photos 1.1

shareware; download; 2,8 MB 

All My Photos je šikovná aplikace, která vytvoří katalog vašich fotek, ke kterým můžete nahrát zvukový komentář, přiřadit jim klíčová slova, případně je i opatřit heslem aby je neviděl nikdo nepovolaný. Program umí také vytvářet prezentace snímků, při kterých hraje vaše oblíbená hudba a zvládne i drobné úpravy fotografií.

All My Movies 3.4

shareware; download; 2,6 MB 

Obdobou předchozí aplikace, ovšem tentokrát určenou pro filmy a videosekvence, je program All My Movies od stejných tvůrců. Databáze vašich filmů může navíc obsahovat základní informace o filmech, které je možné získat z internetové filmové databáze. Data můžete také exportovat do HTML, XLS, nebo jako prostý text. Rovněž zde je možné zamezit přístupu k vybraným titulům pomocí hesla.

KoolMoves 4.7

shareware; download; 2,7 MB 

S aplikací KoolMoves vytvoříte během chvilky efektní animace pro vaše webové stránky. V programu je možné vytvářet animované GIFy i Flash animace, stačí jen dobré nápady a trocha zručnosti. K dispozici dostanete rovněž bohatou knihovnu šablon a užitečných efektů.

Autor:


Nejčtenější

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

Tablet pro práci i zábavu

Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

Ilustrační foto - vyhledávání

Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...Najdete na iDNES.cz