Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si programy pro jedinečné vylepšení fotografií

aktualizováno 
Přidejte k vašim fotografiím různé efekty. Vytvářet tak můžete 3D obrázky, rozpohybovat své statické snímky, zdeformovat obličej, přeházet barvy na fotografii a ještě více. To vše umí dnešní programy.
Taková fotografie vylepšení nepotřebuje

Taková fotografie vylepšení nepotřebuje | foto: Profimedia.cz

Nejste-li zrovna fotografickými profesionály, můžete své chyby či chyby vzniklé počasím upravit ve speciálních aplikacích. Různých editorů a správců digitálních fotografií je opravdu obrovské množství. Možná vám však v tom vašem chybí nějaká funkce. Potom mohou přijít vhod jednorázové utilitky, které vylepší vaše fotografie o různé efekty.

Hodí se nejen pro ty, kteří chtějí tu a tam něco v obrázku upravit, ale především pro ty, jež jim chtějí vdechnout jiný prostor a větší zajímavost. Celá desítka produktů čeká na vaše vyzkoušení.

Auto3D – freeware
Pokud znáte Zoner 3D Photo Maker (což je nástroj pro tvorbu trojrozměrných obrázků), možná vás mrzí, že tento produkt není zdarma. Naštěstí jeden jeho konkurent zdarma je a umí toho opravdu hodně. Z vašich fotografií vytvoří perfektní 3D obrázky. Jen si budete muset pořídit pro jejich prohlížení 3D brýle.

 • Stahujte na této adrese (1,4 MB).


  Distortit 2.3 – freeware

  Toužíte–li po deformátoru obličeje, zkuste tento produkt. Stačí vybrat oblast pro morphing, jeho sílu a nechat Distortit pracovat. Na jeden obrázek můžete aplikovat více efektů. Během chvilky můžete vytvořit opravdu zábavné obrázky, které lze uložit jako BMP či JPG soubory.

 • Stahujte na této adrese (237 KB).


  Vampix 1.0.0.3 – freeware

  Přidejte černobílé efekty k vašim barevným digitálním obrázkům pomocí odebrání barev z obrázku a vytvořením lokálního černobílého pole. Nebo barvy prostě nechte promíchat a tím tak vytvořte zajímavé dílko.

 • Stahujte na této adrese (348 KB).


  Sqirlz Water Reflections 2.2 – freeware

  Pomůže vytvořit efekt vodní hladiny ve fotografiích JPEG a TIFF nebo ve videích ve formátu AVI. K dispozici jsou takové efekty jako například déšť, kapky, sníh, rozčeřená hladina atd. Nově vytvořené fotografie můžete uložit do BMP, JPG, GIF, SWF a AVI.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).


  Imagelys Picture Styles 3.0 – freeware

  Tímto produktem můžete vytvářet úchvatné obrázky, artworky, tapety a pozadí. Dokáže totiž kombinovat vaše fotografie s různými texturami. Pracovat lze ve vrstvách, s průhledností, efekty apod. Definovat si můžete vlastní struktury, či vytvářet a editovat masky, aplikovat filtry a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (6,3 MB).


  JPEG Resampler 4.7 - freeware

  Tento nástroj je vhodný zejména pro změnu velikosti fotografií ve formátu JPEG. To se může hodit například tehdy, pokud je chcete odeslat elektronickou poštou, či je umístit na webové stránky. Velikost kvalitně pořízené fotografie může překročit i stovky kilobajtů. Potřebujete-li poslat pouze jednu fotografii e-mailem, pak vám to nemusí vadit. Problém přichází, chcete-li zaslat snímků hned několik. Potom jistě přijde vhod hromadná změna (resamlování) jejich velikosti.

 • Stahujte na této adrese (516 KB).


  PhotoPlus 5.5 – freeware

  Poslední verze tohoto programu je číslo 11, ale není určena k volné distribuci. Proto si můžete stáhnout a zdarma používat starší pětkovou verzi. Kromě obvyklých nástrojů disponuje také podporou pro práci s vrstvami. PhotoPlus vám může být dobrým pomocníkem pro vytváření nebo úpravu obrázků.

 • Stahujte na této adrese (6,9 MB).


  CleanSkinFX 1.0 – freeware

  Vaši pozornost si jistě zaslouží i tento příjemný freewarový nástroj s jednoduchým názvem. Ocení ho především ti z vás, kteří čas od času či pravidelně pracují s digitální fotografií. CleanSkinFX je totiž aplikace pro snadnou úpravu portrétů. Během chvilky totiž dokáže vyhladit různé nedokonalosti vzniklé nejen při expozici portrétu, ale také ty pocházející od matky přírody – vlasy, vrásky, oči, pleť atd. Aby byly výsledky co možná nejlepší, je dobré mít fotografii správně vyváženou (beze stínu).

 • Stahujte na této adrese (522 KB).


  Nature Illusion Studio – demo

  Nature Illusion Studio vám pomůže proměnit vaši fotografii do animované podoby tak, že přidá široké množství efektů (voda, déšť, sníh, ptáky, zvuky apod.). Neomezujte se pouze na statickou fotografii. Takové vodopády, moře, mraky přímo vyzývají k trojrozměrnému obrazu. Tímto studiem překonáte fyzické omezení a budete moci vytvářet animované scény, které mohou přinést originalitu.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB).


  Photo/Graphic Edges 6.0 – demo

  Společnost auto FX software se již řadu let zabývá vývojem aplikací, které si poradí s efektovými úpravami obrázků a fotografií raz dva. Tento efektový balík především nabízí několik stovek variant efektů týkajících se především různých druhů orámování, ozdobných či perforovaných okrajů fotografií a dalších příbuzných efektů. Chcete-li tak rámečky pro vaše obrázky, určitě software vyzkoušejte – stojí to za to.

 • Stahujte na této adrese (40 MB).


 • Témata: BMP, AVI, JPEG, software

  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Najdete na iDNES.cz