Stáhněte si šikovné prográmky nejen pro váš iPod

aktualizováno 
Dnes pro vás máme například dvě zajímavé aplikace spolupracující s oblíbeným hudebním přehrávačem iPod. PodPlus umí ukládat do iPodu e-maily či kontakty z Outlooku, iPod 2 iPod pak zvládne třeba kopírovat hudební soubory mezi dvěma iPody nebo vyhledávat duplicitní skladby v přehrávači.

Multimediální přehrávače

AudioStreamer 2.1.512

shareware; homepage; download; 5,5 MB  

Poslouchat a dokonce i nahrávat hudbu z internetového rádia vám umožní program AudioStreamer. V nabídce programu jsou tisíce internetových stanic, které jsou roztříděny podle žánru a nároků na rychlost připojení. Nahrávaná hudba se ukládá do formátu MP3.

Grabování, konverze, vypalování

QuickRipper 1.2

shareware; homepage; download; 3,4 MB  

QuickRipper slouží k ukládání hudby z CD do souborů ve formátech OGG, WMA, WAV a MP3, samozřejmě s možností volby kvality záznamu. S pomocí internetové databáze vyplní QuickRipper automaticky tagy, rovněž je možné přidávat několik efektů (ozvěna aj.).

EXPStudio CD Ripper Burner Converter 3.1

shareware; homepage; download; 4,7 MB  

Všechny funkce programu EXPStudio CD Ripper Burner Converter jsou v podstatě vyjmenovány v jeho názvu. Program umí ukládat na disk hudební stopy z CD, konvertovat řadu různých hudebních formátů a vypalovat hudbu na CD. EXPStudio CD Ripper Burner Converter spolupracuje se standardními hudebními formáty, například s MP3, WAV, OGG, WMA atd. Nechybí samozřejmě možnost přímého vypalování hudebních CD z MP3 souborů.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

AudioTT 1.2.1

freeware; homepage; download; 0,6 MB  

AudioTT je původem slovenská aplikace, která slouží pro hromadné úpravy ID3 tagů u MP3 souborů. Aplikace si poradí s ID3 tagy ve všech verzích, umí do nich zadat až 38 různých položek s volitelným obsahem.

MP3 Sort 2.1

freeware; homepage; download; 0,5 MB  

MP3 Sort umí roztřídit MP3 soubory podle obsahu ID3 tagů. Program automaticky vytvoří nové adresáře, do kterých MP3 soubory přesune.

IM Collector 1.1

shareware; homepage; download; 5,7 MB  

IM Collector je program, s jehož pomocí si snadno uděláte pořádek ve vaší hudební sbírce. Katalogizovat můžete hudbu na CD, kazetách či LP deskách nebo v různých typech souborů. Ve vytvořené databázi můžete skladby třídit i vyhledávat, jejich popisky je možné vytvářet s pomocí internetových databází.

Audio editory, efekty a další utility

EXPStudio Audio Editor 3.7

shareware; homepage; download; 5,9 MB  

EXP Studio Audio Editor umí nejen editovat existující hudební soubory, ale rovněž i nahrávat zvuk pomocí mikrofonu či jiného zdroje. Ze zajímavých nástrojů jmenujme například střih, mixování, přidávání efektů nebo používání filtrů. EXP Studio Audio Editor spolupracuje se základními formáty jako WAV, WMA, MP3, OGG, VOX, RAW a dalšími.

Wave Flow 5.4

shareware; homepage; download; 1,5 MB  

Wave Flow slouží k nahrávání, přehrávání a úpravě zvukových souborů. Pro úpravy zvuku je připravena řada zajímavých nástrojů, které jsou snadno dostupné prostřednictvím přehledného uživatelského rozhraní. V programu nechybí ani efekty a filtry, normalizace hlasitosti a další funkce.

NGWave 3.0

trialware; homepage; download; 4,6 MB  

Dalším zvukovým editorem v dnešním přehledu je NGWave. Program umí nahrávat zvuk z externích zdrojů, aplikovat na něj efekty a filtry a pak jej uložit do zvoleného formátu (MP3 nebo WAV).

The DeeSampler 2.0

freeware; homepage; download; 4,5 MB  

The DeeSampler je jednoduchý audio/midi sampler, který zvládne přehrávat velké množství samplů v reálném čase. U vytvořené smyčky můžete libovolně měnit její tempo, hlasitost, ladění, vyvážení kanálů atd. Instalace obsahuje rovněž několik ukázkových samplů do začátku.

iVol 3.4

freeware; homepage; download; 0,2 MB  

Jednoduchý nástroj iVol vám umožní pohodlně ovládat hlasitost zvuku počítače pomocí kolečka myši, umí rovněž rychle přepínat mezi jednotlivými zařízeními. Na výběr máte z více kombinací tlačítek a kláves určených k ovládání zvuku, úroveň nastavené hlasitosti se zobrazuje na monitoru počítače.

Digital Guitar Tuner 2.3

demoverze; homepage; download; 1,3 MB  

Digital Guitar Tuner je velmi přesná ladička pro elektrické i akustické kytary. Elektrické kytary se při ladění připojují přímo k počítači, u akustických kytar je třeba použít mikrofon. Program nabízí 27 typů ladění.

PodPlus 1.0.3.0

shareware; homepage; download; 2,2 MB 

PodPlus je užitečný nástroj pro vlastníky populárního přehrávače iPod od firmy Apple. Kromě kopírování hudebních souborů do přehrávače umí do jeho paměti uložit rovněž důležitá data. Jedná se například o e-maily, kontakty, úkoly či schůzky z Outlooku nebo RSS zdroje z internetu. PodPlus zvládne rovněž synchronizaci dat mezi PC a iPodem.

iPod 2 iPod 2.0.2

shareware; homepage; download; 3,1 MB  

Pohodlné kopírování hudebních souborů a playlistů mezi dvěma přehrávači iPod vám umožní aplikace iPod 2 iPod. Po připojení iPodů k počítači uvidíte obsah obou přehrávačů v panelech aplikace a můžete je snadno přetahovat z jednoho do druhého. Mimo to umí iPod 2 iPod vyhledávat například duplicitní skladby a s vaším souhlasem je mazat. Program spolupracuje se všemi typy iPodů.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

Odinstalujte bloatware a zkuste bitcoin peněženku v prohlížeči

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte ve svém tabletu nebo mobilním telefonu aplikaci na správu poznámek a úkolů, nástroj na hromadné...

Tak by vypadala Windows 11. Jak se změnil operační systém Windows

„Úvodní obrazovka“ v místě, kde před Windows 8 bývalo „Start“ menu.

Tradiční schéma vydávání operačního systému Windows znamenalo, že se po třech letech objeví nová verze. Ne vždy se toto...Najdete na iDNES.cz