Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si šikovný program na vypalování. Je úplně zdarma

aktualizováno 
Chcete perfektní náhradu Nera, za kterou nemusíte platit? Přidejte si popisky o filmu přímo do jeho souboru. Nebudete je muset již nikdy hledat, protože budou v přehrávači k dispozici automaticky. Vydolujte obrázky z PDF a vyzkoušejte nový český antispywarový produkt.
Nero 7

Nero 7

Free Easy CD DVD Burner – freeware
Vypalovacích programů existuje velké množství. Snad každý z nich minimálně nabízí možnost zapisovat data na optické disky typu CD či DVD. Nepsaným králem na tomto poli je bezesporu Nero Burning ROM. Avšak jde o produkt komerční a za jeho používání se musí tvrdě platit. Nechcete-li platit a přitom využívat podobných funkcí, sáhněte po balíku Free Easy CD DVD Burner.

Tento francouzský počin je sice velmi mladý, ale svojí výbavou má hodně co nabídnout již nyní. Poradí si nejen se zápisem na CD a DVD, ale samozřejmě nabízí možnost vytvářet hudební CD (Audio CD), ripovat je do WAV, WMA, MP3, Ogg, FLAC, AAC a MP4 a dále umí kopírovat média (nechráněná). Vytváří a zpětně vypaluje ISO soubory. Problémy mu nečiní práce s multisession, mazáním přepisovatelných médií, vkládání ID3tagů a má i ochranu proti podtečení bufferu. Příjemné grafické prostředí z něj dělá laciný funkční nástroj pro zápis dat.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (5,6 MB).

  Free Easy CD DVD Burner


  AbcAVI Tag Editor 1.8 – freeware
  AbcAVI Tag Editor je malá utilita, se kterou si můžete prohlížet a editovat popisky u video souborů s koncovkou AVI. Pokud vám to něco říká, nepletete se. Něco podobného můžete již léta dělat s hudebními soubory (např. MP3). V nich, díky ID3tagům, můžete uchovávat informace o albu, názvu písničky, interpretovi, roku vzniku atd.

  Možnosti popisování jsou velmi rozsáhlé. Každý by asi čekal, že k filmu můžeme připsat jeho plný název, žánr, datum uvedení nebo klíčová slova. Ono však lze připsat i informace o režisérovi, kameramanovi, střihači, hudebním skladateli nebo hercích. Své kolonky zde naleznou i ti z vás, kteří si chtějí popsat od jaké skupiny daný rip filmu mají, z jakého média pochází originál, fyzické rozměry obrazu, rozlišení videa a jakou ostrostí film disponuje.
  To však ještě není vše, co tento pracant umí. Kromě toho dokáže rozeznat více než 650 FourCC a TwoCC kódů a díky tomu se dozvíte, jaký video nebo audio kodek byl při digitalizaci použit. Zároveň vám umožní na záložce Nabourat a vylepšit zasáhnout do originálního popisu kodeku a změnit některé vlastnosti nahrávky, jako je rychlost snímků za sekundu nebo velikost obrazu. Jste líní a nechcete vyplňovat všechny záznamy ručně? Využijte tlačítko Import, které se připojí na databázi  IMDb (Internet Movie Database, www.imdb.com) a všechny informace si odsud stáhne. K produktu si lze stáhnout český jazykový balíček.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,5 MB).
  AbcAVI Tag Editor


  PDF Image Extraction Wizard 1.1 – freeware

  Možná to znáte i vy. Přijde vám, nebo si stáhnete PDF soubor, ve kterém se nachází nějaký obrázek, který byste chtěli použít dále. Jak ho však z něj vydolovat? Cest je několik. Buď můžete sejmout aktivní obrazovku a vložit ji do nějakého programu pro zpracování grafiky (IrfanView, Photoshop atd.), anebo můžete zkusit pomocníka jménem PDF Image Extraction Wizard. Tento prográmek zvládne bez problémů uložit jakýkoliv obrázek z dokumentu PDF a to i z těch šifrovaných. Po instalaci ho stačí spustit, nadefinovat jaký PDF soubor chcete „vykrást“, určit, kam se mají obrázky uložit, případně zvolit masku pro pojmenování souborů, zvolit si od jaké do jaké strany chcete obrázky uložit a nechat program pracovat. To je vše.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (769 KB).
  PDF Image Extraction Wizard


  AVG Anti-Spyware 7.5 – freeware

  K boji proti spyware, adware a dalším typům škodlivých kódů přispěchala na pomoc také společnost Grisoft se svým produktem AVG Anti-Spyware. Avšak nejde tak zcela o jejich produkt. Před necelým rokem zakoupila společnost německou firmu Ewido networks, která do té doby produkovala aplikaci Ewido anti-spyware. Tu nyní pod hlavičkou AVg dále spravuje a vyvíjí Grisoft. Stejně jako konkurence umí automaticky spouštět prohlídky systému v předem stanoveném čase, má nástroje pro tvorbu pravidel skenování a další zjednodušení uživatelského rozhraní. Pro odhalení nežádoucích programů používá kromě klasické databáze známého spywaru také heuristickou analýzu a poradí si i s komprimovanými a složitě chráněnými programy. Výbornou zprávou je to, že pro domácí nekomerční použití je k dispozici zcela zdarma.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (6,2 MB).
  AVG Anti-Spyware • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

  „Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

  Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Najdete na iDNES.cz