Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si šikovný program na vypalování. Je úplně zdarma

aktualizováno 
Chcete perfektní náhradu Nera, za kterou nemusíte platit? Přidejte si popisky o filmu přímo do jeho souboru. Nebudete je muset již nikdy hledat, protože budou v přehrávači k dispozici automaticky. Vydolujte obrázky z PDF a vyzkoušejte nový český antispywarový produkt.
Nero 7

Nero 7

Free Easy CD DVD Burner – freeware
Vypalovacích programů existuje velké množství. Snad každý z nich minimálně nabízí možnost zapisovat data na optické disky typu CD či DVD. Nepsaným králem na tomto poli je bezesporu Nero Burning ROM. Avšak jde o produkt komerční a za jeho používání se musí tvrdě platit. Nechcete-li platit a přitom využívat podobných funkcí, sáhněte po balíku Free Easy CD DVD Burner.

Tento francouzský počin je sice velmi mladý, ale svojí výbavou má hodně co nabídnout již nyní. Poradí si nejen se zápisem na CD a DVD, ale samozřejmě nabízí možnost vytvářet hudební CD (Audio CD), ripovat je do WAV, WMA, MP3, Ogg, FLAC, AAC a MP4 a dále umí kopírovat média (nechráněná). Vytváří a zpětně vypaluje ISO soubory. Problémy mu nečiní práce s multisession, mazáním přepisovatelných médií, vkládání ID3tagů a má i ochranu proti podtečení bufferu. Příjemné grafické prostředí z něj dělá laciný funkční nástroj pro zápis dat.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (5,6 MB).

  Free Easy CD DVD Burner


  AbcAVI Tag Editor 1.8 – freeware
  AbcAVI Tag Editor je malá utilita, se kterou si můžete prohlížet a editovat popisky u video souborů s koncovkou AVI. Pokud vám to něco říká, nepletete se. Něco podobného můžete již léta dělat s hudebními soubory (např. MP3). V nich, díky ID3tagům, můžete uchovávat informace o albu, názvu písničky, interpretovi, roku vzniku atd.

  Možnosti popisování jsou velmi rozsáhlé. Každý by asi čekal, že k filmu můžeme připsat jeho plný název, žánr, datum uvedení nebo klíčová slova. Ono však lze připsat i informace o režisérovi, kameramanovi, střihači, hudebním skladateli nebo hercích. Své kolonky zde naleznou i ti z vás, kteří si chtějí popsat od jaké skupiny daný rip filmu mají, z jakého média pochází originál, fyzické rozměry obrazu, rozlišení videa a jakou ostrostí film disponuje.
  To však ještě není vše, co tento pracant umí. Kromě toho dokáže rozeznat více než 650 FourCC a TwoCC kódů a díky tomu se dozvíte, jaký video nebo audio kodek byl při digitalizaci použit. Zároveň vám umožní na záložce Nabourat a vylepšit zasáhnout do originálního popisu kodeku a změnit některé vlastnosti nahrávky, jako je rychlost snímků za sekundu nebo velikost obrazu. Jste líní a nechcete vyplňovat všechny záznamy ručně? Využijte tlačítko Import, které se připojí na databázi  IMDb (Internet Movie Database, www.imdb.com) a všechny informace si odsud stáhne. K produktu si lze stáhnout český jazykový balíček.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,5 MB).
  AbcAVI Tag Editor


  PDF Image Extraction Wizard 1.1 – freeware

  Možná to znáte i vy. Přijde vám, nebo si stáhnete PDF soubor, ve kterém se nachází nějaký obrázek, který byste chtěli použít dále. Jak ho však z něj vydolovat? Cest je několik. Buď můžete sejmout aktivní obrazovku a vložit ji do nějakého programu pro zpracování grafiky (IrfanView, Photoshop atd.), anebo můžete zkusit pomocníka jménem PDF Image Extraction Wizard. Tento prográmek zvládne bez problémů uložit jakýkoliv obrázek z dokumentu PDF a to i z těch šifrovaných. Po instalaci ho stačí spustit, nadefinovat jaký PDF soubor chcete „vykrást“, určit, kam se mají obrázky uložit, případně zvolit masku pro pojmenování souborů, zvolit si od jaké do jaké strany chcete obrázky uložit a nechat program pracovat. To je vše.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (769 KB).
  PDF Image Extraction Wizard


  AVG Anti-Spyware 7.5 – freeware

  K boji proti spyware, adware a dalším typům škodlivých kódů přispěchala na pomoc také společnost Grisoft se svým produktem AVG Anti-Spyware. Avšak nejde tak zcela o jejich produkt. Před necelým rokem zakoupila společnost německou firmu Ewido networks, která do té doby produkovala aplikaci Ewido anti-spyware. Tu nyní pod hlavičkou AVg dále spravuje a vyvíjí Grisoft. Stejně jako konkurence umí automaticky spouštět prohlídky systému v předem stanoveném čase, má nástroje pro tvorbu pravidel skenování a další zjednodušení uživatelského rozhraní. Pro odhalení nežádoucích programů používá kromě klasické databáze známého spywaru také heuristickou analýzu a poradí si i s komprimovanými a složitě chráněnými programy. Výbornou zprávou je to, že pro domácí nekomerční použití je k dispozici zcela zdarma.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (6,2 MB).
  AVG Anti-Spyware


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Najdete na iDNES.cz