Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si výukové programy nejen na prázdniny

aktualizováno 
Užíváte si prázdnin? Chystáte se na dovolenou? Nechcete svoje volno trávit zahálením? Pokud jste si odpověděli alespoň jednou kladně, pak právě pro vás jsme připravili deset výukových programů. Díky nim se snadno a za zlomek ceny můžete sami vzdělávat a naučit se tak novým věcem.

Prázdniny jsou v plném proudu a školy zůstanou ještě několik týdnů uzavřené. Pokud se vám stýská po učení, nebo byste se rádi něčemu novému přiučili, připravili jsme pro vás v tomto speciálním vydání zajímavých programů sadu aplikací pro samostudium. Díky výukovým programům se tak můžete dozvědět nejen mnoho nových informací, ale také si např. procvičit morseovku či se připravit na závěrečné zkoušky v autoškole.

Nechybí ani jednoduchý průvodce první pomocí, který se bude jistě hodit při nějaké nehodě či aplikace pro výuku psaní všemi deseti. Nezapomněli jsme ani na historii Evropy v 17. a 18. století či překladové slovníky, díky kterým můžete porozumět cizím řečem.

First Aid Basics 1.6 – freeware
Program First Aid Basics (První pomoc - základy) obsahuje základní informace o první pomoci, data o umělém dýchání, nepřímé masáži srdce, angíně pektoris, infarktu, bolestech, kousnutích, bodnutích hmyzem, frakturách a vykloubeninách, základech obvazování, lékárničce atd. Vhodné i pro studium.

 • Stahujte na této adrese (882 kB).

 • 10 prstů 1.5 – freeware
  Tento program udělá jistě radost všem lidem, kteří se chtějí naučit psát na stroji nebo počítači všemi deseti prsty. Obsahuje celkem 50 lekcí. Ty jsou tématicky rozděleny do skupin (písmenná řada střední, horní a dolní, velká písmena, číselná řada, znaménka, značky a číslice). Velmi dobré jsou i doplňkové funkce programu. Díky nim se tak například můžete naučit základní polohu rukou, otevřít si popis lekcí, využívat metronom či si zvolit, zda se má přehrát zvukový signál při stisku klávesy nebo chybě. Pracuje jak s QWERTZ, tak QWERTY.

 • Stahujte na této adrese (188 kB).

 • České překladové slovníky zdarma 1.02 - freeware
  Projekt udržuje všechny zdarma dostupné české překladové slovníky různých jazyků. Nyní je dostupných 21 českých slovníků. Slovníky mají celkem více než 342000 překladů. Projekt spolupracuje s autory offline slovníkových aplikací, takže všechny překlady je možné používat nejen on-line, ale také off-line. Kdokoli může přidat nebo opravit překlady. Nejprve je nutné stáhnout si aplikaci a potom již stačí vámi vybraný slovník.

 • Stahujte na této adrese.

 • ĐŘječnik 0.9.0 beta - freeware
  Chystáte-li se jet na dovolenou či pracovně do Chorvatska, potom se vám může hodit zajímavý výukový program ĐzŘječnik. Jde totiž o Chorvatsko-český slovník s možností oboustranného překladu a s poznámkami k chorvatské gramatice (skloňování, slovní druhy). Aktuálně obsahuje 8694 chorvatských výrazů, 12079 českých ekvivalentů a přes 18000 významových dvojic.

 • Stahujte na této adrese (2.9 MB).

 • Morseovka 3.0 – freeware
  Chcete-li i vy porozumět řeči teček a čárek, pak zkuste využít jednoduchého překladatele a učitele morseovy abecedy. Slouží pro překlad textu do morseovky a naopak. Nástroj však není určen pouze pro překlad, můžete ho totiž stejně dobře využít i pro učení. Z morseovky vás totiž vyzkouší a lze se naučit i Q-kódu. Najdete v něm i několik doplňujících nástrojů jako ruční vysílání, zvukový výstup, nebo šifrování.

 • Stahujte na této adrese (541 kB).

 • Zbrojní průkaz 1.0 - demo
  Program Zbrojní průkaz je šikovným nástrojem pro rychlou a snadnou přípravu uchazečů o zbrojní průkaz na závěrečné zkoušky. Program využívá funkcí MS Internet Exploreru. Základním posláním programu je umožnit uživateli co nejrychlejší osvojení otázek používaných u zkoušek pro získání zbrojního průkazu. V začátcích učení je výhodnější pracovat s otázkami. V testech je možné simulovat skutečnou zkoušku. V demoverzi je počet otázek a testů omezen, stejně jako obsahy dalších dokumentů v programu.

 • Stahujte na této adrese (4.1 MB).

 • LawTest DAP - demo
  Chcete si ověřit svoji znalost zákonů o daních z příjmů? Nebo se je chcete naučit formou programu? Pak zkuste LawTestDAP. Obsahuje více než 650 otázek z problematiky zákona o daních z příjmů, míchá s otázkami, míchá s odpověďmi, umožňuje vyřadit otázky a není možné hledat správnou odpověď vylučovací metodou. Verze je omezena pouze počtem uživatelů (max. 1) a počtem otázek v databázi.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).

 • Evropa v 17. a 18. století - demo
  Program obsahující množství informací z kultury, umění a politiky sedmnáctého a osmnáctého století s obrazovou a hudební galerií. Díky audio ukázkám, hudebním galeriím a galeriím historických obrázků se snadno dozvíte evropské dějiny 17. a 18. století. Události jsou navíc zobrazené přehledně na časové ose. Vyžaduje .NET Framework.

 • Stahujte na této adrese (61 MB).

 • Autoškola 2003 (2004) - freeware
  Program Autoškola 2003 je určen lidem, kteří se připravují na závěrečné zkoušky v autoškole, ale také těm, jenž si chtějí procvičit znalost silničních předpisů. Program kromě závěrečného testu obsahuje řadu dalších možností, jak se procvičit ve znalostech testových otázek. Jsou v něm implantovány řady režimů včetně režimů prohlížení otázek, procvičování otázek a zkoušení otázek. Vyžaduje BDE.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).

 • Test 1.1.4.25 – freeware
  A na závěr pro vás máme program Test, který je určen pro tvorbu vašich libovolných testů typu a,b,c,... s jednou či více správných odpovědí. Testy se dají interaktivně zkoušet přímo na PC, či je lze tisknout. Program dovede sám, dle zadaných kritérií vyhodnotit testy vyplněné na PC. Mezi další možnosti patří promíchávání otázek a odpovědí.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).

 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Aplikace nahradí zapomenutou myš.
  Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

  V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Tipy a triky pro Windows 10
  Tipy pro Windows 10: automatické zapínání wi-fi či vyšší zabezpečení

  Ruční deaktivace wi-fi připojení a její automatická aktivace po určité době zajistí, že vás nikdo v tuto chvíli nebude rušit. Ukážeme také, jak v oznamovací...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.