Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma: Aktivujte si na ploše Windows 7 pozadí, co se hýbe

aktualizováno 
Místo obrázku na pozadí pracovní plochy video? Ano, zvládnete to jedním klikem raz dva. Podívejte se i na program co monitoruje různé senzory v PC, bezpečnostní balík od Microsoftu či omezovač zvuků ve Windows.

Windows 7 DreamScene Activator | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Windows 7 DreamScene Activator 1.1 - freeware
Možná ani netušíte, že systém Windows Vista Ultimate umí moc hezkou funkci (pokud si doinstalujete Extra). Dokáže na pracovní ploše zobrazit pohyblivé pozadí. Tato možnost je nyní nejen pro nejvyšší edici Windows Vista, ale také všechny verze Windows 7.

Zatímco pohyblivé pozadí pracovní plochy bylo jednu chvíli v zahraniční doslova hitem, u nás o něm moc slyšet nebylo. Bohužel v nové verzi Windows 7 se již tato funkce oficiálně neobjevila - spekuluje se o vysokých hardwarových požadavcích, nedostatku kvalitního obsahu jako pozadí apod. Ať už je pravda jakákoliv, pohyblivé pozadí je zpět. Pro jeho aktivaci vám postačí jednoduchý softwarový nástroj, který spustíte kliknutím na tlačítko Enable DreamScene v softwarovém nástroji Windows 7 DreamScene Activator.

Pak si již pouze vyberete pozadí. Nemůže jít o jakýkoliv soubor. Jako pozadí musíte použít soubor ve formátu MPG či WMV. To znamená, že třeba jako pozadí plochy můžete přehrávat i domácí video. Pokud video dohraje, začne znovu od začátku - běží ve smyčce. Chcete-li nějaká zajímavá pozadí, pak zkuste třeba galerie Dreamscenevideo.net, Vistadreamscene či Deviantart.com. Po aktivaci budou hůře čitelné popisky ikon - to lze ale napravit. Nastavte si ve Windows zobrazení skrytých souborů, klikněte pravým tlačítkem myši na ploše a vyberte volbu Přizpůsobit. Dole zvolte Pozadí plochy a vyberte průhledný obrázek. Nyní video znovu aktivujte.

 
Operační systém: Windows 7
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ stačí pouze zapnout
+ řada hezkých animací dostupných na internetu
+ i 64bitová verze
- hůře čitelné popisky ikon (dá se opravit)
- pouze videa ve formátu MPG a WMV
- není vhodné pro pomalejší PC (doporučujeme alespoň dvou jádrové CPU)
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (421 KB).


Open Hardware Monitor 0.1 – freeware
Na světě je další program pro monitorování teplot, frekvencí, zatížení CPU či rychlosti ventilátorů v PC. Jestliže dosud žádný podobný program nemáte a rádi byste si nějaký pořídili, seznamte se s tímto.

Open Hardware Monitor se nemusí instalovat, takže se hodí i pro USB hlash disky třeba na cesty. V reálném čase sleduje senzory instalované ve vašem počítači a jejich údaje zobrazuje jako na dlani. Tak máte přehled o teplotách jednotlivých jader CPU, jejich taktovacích frekvencích či napětí. Kromě aktuálních informací také zaznamenává nejvýše a nejníže dosažené hranice těchto proměnných.

Dále nechybí vytížení jader vyjádřeno procenty, teplota instalovaných pevných disků v PC podporující S.M.A.R.T. a také informace o grafickém prostředí (teploty, frekvence, napětí). Informace umí exportovat do textového souboru. Hodit by se vám mohl i graf vývoje teplot.

Open Hardware Monitor

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ teploty CPU a HDD v jednom programu
+ zaznamenává minimální a maximální teplotu
+ i 64bitová verze
- nelze čekat podporu většiny základních desek
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (673 KB).


Microsoft Security Essential 2.0 – freeware
Druhá verze antivirového programu přímo od společnosti Microsoft je tu. Produkt je určený především pro domácí uživatele a slibuje ochranu před viry, spywarem a dalšími druhy škodlivého softwaru.

První verze programu se objevila v září 2009. V této nové verzi došlo k několika vylepšením. V první řadě antivir při instalaci automaticky požádá o aktivaci integrovaného firewallu - lze odškrtnout, pokud používáte řešení od jiného výrobce. Má inovované uživatelské prostředí - především používá jiné barvy. Slibuje lepší ochranu před on-line hrozbami z internetových stránek. Vylepšeno bylo i skenovací jádro, které by nyní mělo být rychlejší a schopno lépe detekovat nebezpečí.

Microsoft Security Essential

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ nový lepší vzhled
+ snadno se používá
+ i 64bitová verze
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7 MB).


Auto Mute 3.3 – freeware
Jednoduchá aplikace, která má za úkol vypínat a zapínat zvuky ve Windows. Pomůcka může být využívána všude, kde je zapotřebí čas od času vypnout zvuky Windows.

Jistě to znáte, při startu Windows, vypínání nebo například prezentaci při poradě dojde k přehrání nějakého zvuku, který zrovna vůbec nepotřebujete. Řešení se nabízí v zákazu všech systémových zvuků, ale někdy je žádoucí je přeci jen slyšet. Pro krátkodobé vypnutí těchto systémových zvuků tedy využijte program Auto Mute. Ten se může startovat společně s Windows, je připraven v systémové části hlavního panelu stále po ruce a lze si v něm nastavit vypnutí zvuků při odhlášení, uspání či vypnutí PC. Nechybí ani možnost vypnout je při aktivovaném spořiči obrazovky nebo zcela. Pro aktivaci lze použít i klávesovou zkratku, kterou je možné si měnit.

Auto Mute

 
Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ možnost nastavit vypnutí zvuků při startu či vypnutí PC
+ klávesová zkratka
- nezjištěno

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (361 KB).


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Hrátky s kamerou. Webkamera jako hlídač majetku a osob

Ilustrační foto - kamera

Pro základní potřebu ochrany majetku a osob nemusíte vlastnit důmyslný kamerový systém. Máte-li webkameru, potom ji...

Najdete na iDNES.cz