Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma: Informace o wi-fi bezdrátových sítích jako na dlani

aktualizováno 
Program pro vyhledávání, měření a pohodlný přístup k bezdrátovým wi-fi sítím umí najít i ty skryté. Speciální software vám otestuje paměťový flash disk, zda nehrozí ztráta dat.

ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

NetStumbler 0.4 – freeware
Výborná pomůcka pro ty, kteří se připojují anebo potřebují mít přehled o bezdrátových wi-fi sítích, se skrývá pod aplikací NetStumbler.

Ať už máte PC či notebook vybavený wi-fi modulem, NetStumbler vám udělá připojování k bezdrátovým sítím snadnější. Aplikace rozpozná a ukáže detaily o WLAN pracující na standardu 802.11b, 802.11g a 802.11a. Standardní rozhraní pro zobrazení bezdrátových sítí toho moc neukáže. Tato aplikace ano.

Změří a ukáže nejen sílu dostupných wi-fi signálů v okolí, ale také může pomoci s optimálním rozvrhnutím access pointů, informuje o SSID, jaký kanál je používán, zobrazí MAC adresu, IP adresu, výrobce wi-fi, typ zabezpečení a ještě víc. V reálném čase stále skenuje dostupnost wi-fi. Bohužel program zřejmě nepracuje se všemi počítači. Důvod bude zřejmě v tom, že nespolupracuje s běžně dostupnými wi-fi adaptéry výrobců.

Network Stumbler
Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ celá řada údajů
+ může pomoci s rozmístěním access pointů
- pouze pro Windows
- automaticky nepracuje na všech PC (nepodporuje wi-fi adaptéry)
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).

H2testw 1.4 – freeware
Nosíte-li data neustále sebou na USB flash disku, neměli byste opomíjet její funkčnost. Jednoho dne byste z ní totiž svá data nemuseli přečíst. Pořiďte si jednoduchý nástroj na kontrolu její funkčnosti.

H2testw prověří USB flash datové úložiště za několik minut bez destrukce dat. Program se nemusí instalovat a ovládá se velmi lehce. Skládá se vlastně pouze z jednoho okna. Tlačítkem Select target vyberte jednotku pro testování. Následně klikněte na tlačítko Write + Verify. Program zaplní prázdné místo na médiu testovacími daty. Následně je prověří (zkusí přečíst). Po dokončení získáte informaci, zda proces proběhl v pořádku. Bohužel testovací soubor na disku program zanechá a vy ho musíte manuálně smazat.

H2testw
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ jednoduché na použití
+ rychlý test
- nic převratného, zvládnete test i bez tohoto programu
- zanechá testovací data na médiu
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).

Shape Collage 2.5 – freeware
Vytvořit koláž či snad mozaiku z fotografií není pro zkušeného fotografa či grafika žádný problém. Abyste to dokázali během chvilky i vy, zkuste pro tento účel využít speciální multiplatformní aplikaci.

Shape Collage totiž slouží k tvorbě automatických koláží z vybraných fotografií. Během chvilky je dáte dohromady. Stačí zadat tvar, do kterého mají být fotografie poskládány (obdélník, kruh, srdce, písmeno nebo vlastní nakreslený), určit rozestupy fotografií a jejich velikost. Program rozpozná tmavé a světlé barvy, čímž jsou výsledky opravdu na dobré úrovni.

Po upřesnění počtu fotografií, ze kterých se má mozaika vytvořit, už jen určíte průhlednost, vyberete texturu na pozadí, případně rámeček, a necháte ji pracovat. Samozřejmě počítejte s tím, že z čím více obrázků bude koláž tvořena, tím bude proces náročnější na výpočetní úkon, respektive výkon PC.

Shape Collage

Operační systém: Mac OS X, Linux, Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ fotografie lze přidávat přímo i z internetu
+ řada nastavení
+ náhled jak bude koláž vypadat
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (526 KB).

Symantec Norton 360 4.0 – 30denní trial
Symantec uvedl nový balík programů Norton 360, tentokrát ve verzi 4.0. Obsahuje řešení pro komplexní ochranu počítače s Windows.

Většina aplikací byla vylepšena a dočkali jsme se i pár novinek. Obsahuje technologii založenou na hodnocení, která byla uvedena na trh v září 2009 v aplikacích Norton Internet Security (NIS) a Norton AntiVirus 2010. Kromě NIS obsahuje i nástroje pro optimalizaci PC a nástroj pro zálohování.

Zajímavou novinkou je i možnost uložit a následně sdílet data přes speciální Symantec úložiště (k dispozici až 2 GB kapacity). Máte tak možnost poslat známým odkaz a ty si stáhnout vaše data. Lze nastavit počet stažení, životnost linku, oprávnění, aby data nebyly k dispozici stále a pro každého. Norton 360 verze je možno využít až na 3 PC v domácnosti i v kanceláři.

Norton 360 4.0

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ bezpečnostní balík se zálohování dat
+ pro tři PC
- nezálohuje celý systém
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: představuje se lepší Start menu

Tipy a triky pro Windows 10

Personifikace vládne světu. I proto Microsoft nově umožňuje uživatelům ještě více osobního nastavení systému. Podívejte...

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Najdete na iDNES.cz