Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Stáhněte si zdarma: Měřič přenesených dat z internetu i v domácí síti

  • 5
Díky jednoduchému programu získáte přehled, kolik dat přiteče do PC nejen z internetu, ale i ze zařízení připojených v domácí síti. Můžete zkusit také podporu linuxového souborového svazku ve Windows a tři šikovné nástroje od nVidia nejen k přetaktování.

BWMeter 4.3 – 30denní demo
Máte-li malou domácí síť a chcete vědět, kolik dat přes ni proteče, pak by vám to mohl prozradit třeba tento program. Navíc ještě dokáže oddělit a zobrazit provoz na vnitřní síti a té internetové a to pro všechna připojená zařízení.

Existuje celá řada programů pro měření přenosu dat. Řada z nich se specializuje na poskytování informací o přenosu dat tam, kde jsou právě nainstalovány, většinou tedy v PC. Jestliže však máte domácí síť, pak v ní používáte třeba i jiná zařízení než jen počítač. Chcete-li mít přehled, kolik kterým zařízením proteče dat, máte možnost. BWMeter se nainstaluje na jeden počítač, kde naslouchá a zaznamenává komunikaci zařízení na síti. Výstupem jsou grafy i statistiky. U statistik máte možnost nechat si zobrazit provoz za hodiny, dny, týdny, měsíce, ale třeba i roky. Nastavovat lze různá pravidla, maximální přenosovou rychlost (pro každé zařízení), aktivovat stopky apod. Podporuje LAN, WAN, VPN, ADSL, xDSL, modemy, routery apod.

BWMeter
 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ oddělené monitorování přenosu dat
+ přehledné statistiky
+ může běžet jako služba
- spíše pro zkušené uživatele
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).


Ext2 Installable File System 1.1 – freeware

Provozujete-li na jednom počítači jak Windows, tak i Linux, pak jistě víte, že přistupovat na „linuxové disky“, tedy ty, které mají souborový svazek Ext2 či 3, není z Windows možné. Lze to však změnit.

V dnešní době se setkáte se souborovým formátem Ext2 či 3 nejen u počítačů, ale i u dalších zařízení. Tak například stále více se upravené verze Linuxu nacházejí například na multimediálních přehrávačích, jako je třeba Popcorn Hour apod. Abyste data na těchto discích mohli číst i ve Windows, musíte je to nejprve naučit. Vlastně jim dodáte jakýsi ovladač a to je vše. Ten se skrývá i v programu Ext2 Installable File System. Po instalaci se objeví v Ovládacích panelech jako IFS Drivers. Po spuštění zobrazí přítomné datové úložiště a těm formátovaným jako Ext2 či Ext3 stačí přidělit písmeno jednotky, nastavit, zda se má na něj i zapisovat, zobrazovat dlouhé názvy souborů a také jestli mají být podporovány dlouhé názvy souborů a prakticky hned se objeví ve Windows. Disk je pak přístupný nejen v Průzkumníku Windows, ale třeba i v souborovém manažeru a pracuje se s ním stejně jako s jednotkami formátovanými ve FAT či NTFS. Ale pozor, nepřidělujte písmeno odkládacímu oddílu Linux (linux-swap).Ext2 Installable File System

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ neoficiální, ale funkční podpora Ext3
+ lze zakázat podporu zápisu dat
- již přidělené písmeno jednotce někdy nelze zrušit
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11,4 MB).


nVidia System Tools 6 – freeware

Majitelé grafických karet nVidia a také základních desek s čipovou sadou od této společnosti již mohou nějakou dobu využívat zajímavý nástroj s označením nVidia System Tools.

Jde o softwarový balík obsahující tři užitečné aplikace. V první řadě se v něm nachází utilita System Update. Ta sleduje v určitých časových intervalech, zda se na webu nVidia neobjevily nové ovladače pro grafickou kartu či čipovou sadu. Kdy a jak často má kontrolovat dostupnost ovladačů, si přitom můžete nadefinovat sami. Druhá součást slouží k monitorování teplot, frekvence, napětí, ventilátorů apod. na základní desce. V případě grafické karty s čipsetem nVidia potom zobrazuje teplotu. Poslední, ale zřejmě nejzajímavější utilitka Performance Group slouží ke změně výkonu. Aktivuje tak možnost měnit frekvenci na základní desce, ale i grafické kartě, stejně tak jako napětí, časování pamětí a ovládat lze i otáčky ventilátorů. Samozřejmě nechybí detailní informace o systému.

nVidia System Tools

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ lze používat různé profily
+ nové ovladače vám již neuniknou
+ přetaktování grafické karty lze otestovat
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (77,7 MB).


Sendík 1.0 – freeware

Pracujete-li ve firemní počítačové síti a chcete-li být se svými kolegy „na drátě“, pak si vyzkoušejte program Sendík.

Podobně třeba jako ICQ umožňuje zasílat textové zprávy s tím rozdílem, že ne přes internet, ale přímo v místní síti. Můžete tak být na příjmu a hodí se tam, kde je více kanceláří a s každou otázkou se vám nechce přebíhat z jedné kanceláře do druhé. Nic se nemusí instalovat, stačí spustit. V nastavení určíte jeden počítač jako server a u ostatních se v nastavení zadá IP adresa toho serveru. Klienti se pak díky tomu automaticky přihlásí k serveru a stáhnou si seznam přihlášených uživatelů. Sendík

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ vzdáleně lze PC restartovat či vypnout
+ jednoduché na použití
- ukončení aplikace jen přes systémovou část hlavní lišty
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (388 KB).