Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma novou verzi aplikace pro vedení výdajů za automobil

aktualizováno 
S českým programem Motto Assistant získáte účinnou pomůcku pro sledování spotřeby vašeho vozu. Pohlídá i výměnu oleje blížící se termín STK, atd. Google Picasa se naučil čtyřem novým funkcím a vyzkoušet můžete i benchmark, který pořádně zahřeje grafickou kartu či doplněk pro Chrome pro poslech písniček z internetu.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Moto assistant 1.3 – freeware
Téměř po šesti měsících je tu nová verze užitečného českého programu k evidenci spotřeby motorového vozidla a ke sledování nákladů na jeho provoz. Kromě různých oprav se objevily i některé nové funkce.

Aplikace kromě sledování nákladů na provoz umožňuje i vést si záznamy o ostatních důležitých událostech. To jsou opravy, pravidelné údržby jako je výměna oleje, či lékárničky a další povinné i nutné záležitosti. Na blížící se termín údržby vás dokáže program včas upozornit. Jestliže v případě přesného zadávání údajů pohonných hmot (cena, množství, stav tachometru a datum čerpání) budete opravdu pečliví, pak si můžete nechat zobrazit různé užitečné statistiky pro různá časová rozmezí.

Mezi novinky se řadí např. stromové zobrazení, které lze u knihy jízd a výdaje/příjmy řadit kliknutím na záhlaví sloupce či možnost zadávat opakované výdaje (lze je ve zobrazení také odlišit). Došlo i k úpravě výpisu tankování (upraven výpočet ujeté vzdálenosti) a objem nádrže může být větší než 999 litrů.

Moto assistant
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ přehledné uživatelské prostředí
+ řada nadstandardních funkcí
+ různé grafy a automatické výpočty
- mnoho kroků u některých akcí
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,1 MB).


Google Picasa 3.8 – freeware
Fotoeditační program Google Picasa poskočila do další verze. Aktuálně ta s pořadovým číslem 3.8 obsahuje několik vylepšení a čtyři hlavní novinky.

Aplikace je určena k úpravě, organizaci a publikování fotografií na internetu. Kromě nástrojů pro retušování a vylepšování tak můžete použít třídění dle vlastností (čas, popis, klíčová slova…), včetně například i barevného ladění (snadno najdete všechny fotky od moře, z lesa atd.) nebo rozpoznávání fotografií s obličeji. Funkce pro úpravy parametrů fotografií jsou z velké části automatické, nechybí ovšem ani možnost ručního nastavení barev, teploty, jasu, kontrastu a efektů. Z fotek můžete vytvářet koláže, plakáty, videa, spořiče obrazovky nebo je vypalovat na CD. Umožňuje vystavovat fotografie na internetu v albu, nebo blogu či Google Earth.

První novinkou je tzv. Face Movie. Jde o to, že program dokáže vytvořit video s přechody a popiskami jednoho konkrétního obličeje a to třeba v různých časových momentech. Takže v praxi si vyberete osobu a snímky s ní. Seřadíte je podle času pořízení a pak lehce vytvoříte film, na kterém je možné pozorovat vývoj osoby. Dále došlo k integraci webového fotoeditoru Picnick (lze tak využívat funkce této internetové služby) a do třetice bylo zapracováno na vylepšení synchronizace fotografií na web. Poslední hlavní novinkou je úprava práce s metadaty. Nejnovější verze Picasa zatím není v češtině.

Google Picasa

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: aktuální verze zatím NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ přehledný
+ užitečný pro nenáročné fotografy
+ spolupráce s vybranými on-line službami
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (10,3 MB).


TessMark 0.2 – freeware
Pro opravdu velké otestování grafické karty by se vám mohl hodit program TessMark. Ten dokáže komponenty na grafické karty doslova rozžhavit a zjistit tak její možnosti.

Aplikace pochází od autora, který je podepsán i pod programy jako FurMark nebo GPU-Shark. Jeho nový počin slouží k potrápení grafické karty teselací pracující pod OpenGL 4 a Direct3D 11. K dispozici jsou dvě možnosti testování – Benchmark a Stability Mode. Zatímco první otestuje kartu a následně zobrazí dosažené skóre (lze on-line porovnat s ostatními uživateli na internetu), nejvyšší teplotu GPU, informace o systému, minimální, maximální a průměrné FPS, druhá slouží k testu stability. Zobrazuje grafy teploty a vy tak máte možnost v průběhu zatížení a při změně frekvence reagovat. V programu lze nastavit tvrdost testování a také míru anti-aliasingu.

TessMark

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: aktuální verze zatím NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ opravdové otestování karty
+ několik režimů tvrdosti testů
+ zjistí maximální dosaženou teplotu
+ možnost porovnat výsledky testů on-line s ostatními uživateli
- pro karty série GeForce GTX 400 a série Radeon HD 5000
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,1 MB).


Last.fm free music player 2.8 – freeware
Jste-li uživateli internetového prohlížeče Google Chrome a rádi byste poslouchali hudbu on-line, pak pro vás máme tip na zajímavý doplněk. Jmenuje se Last.fm free music player a umí přehrát vybranou hudbu, co najdete na službě Last.fm bez registrace či zaplacení.

Na začátek musíme říci, že hudbu nepřehrává přímo ze služby Last.fm, ale vyhledává ji na jiných stránkách a teprve poté přehrává ve vašem browseru. V praxi to tedy vypadá tak, že po instalaci doplňku novým tlačítkem vpravo nahoře přejdete na stránky Last.fm a zde si vyberte hudbu k poslechu. Přitom vybírejte ze záložky Music (nikoliv Radio, zde se musíte registrovat a následně platit). Po zvolení písničky se načte informace do doplňku a ten ji najde na jiných serverech a začne přehrávat. Je-li na stránce více písniček, přiřadí všechny a ty se začnou jedna po druhé přehrávat (v doplňku lze nastavit opakování).

Last.fm free music player

Operační systém: Windows XP a novější s Google Chrome
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ hudba lehce přístupná z Chrome
+ po přihlášení ke službě Last.fm se ukládají i statistiky přehrávání hudby
- pouze pro Chrome
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (100 KB).Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Netradiční spořiče monitoru, které si zamilujete

Ilustrační foto

Nejen pro milovníky industriálního designu, ale také vyznavače sci-fi, lega či vizuálních efektů jsme vybrali povedené...

Najdete na iDNES.cz