Stáhněte si zdarma program, který vám vygeneruje heslo na míru

aktualizováno 
Dle zadaných parametrů vám speciální program navrhne a následně otestuje sílu vybraného hesla. Užitečný doplněk pro Firefox pak ukáže obrazem náhledy na výsledky hledání v Bingu, Yahoo! a Google vyhledávačích. A nechybí ani výborný zdarma dostupný vypalovací program a nová verze zálohovače dat a celých Windows.
Bezpečnost dat je na prvním místě

Bezpečnost dat je na prvním místě | foto: Profimedia.cz

PassworG 1.0 – freeware
Generátor hesel je speciální program, který vám dokáže navrhnout heslo přesně podle vašich představ. Zkuste například PassworG.

Že po vás chce váš správce počítačové sítě nové heslo pro přístup do PC? Má být dlouhé složeno z velkých a malých písmen, číslic a ještě speciálních znaků? Nemusíte si s ním lámat hlavu, ale nechat ho vymyslet tímto generátorem hesel. Automaticky vytvoří náhodné heslo či hesla a exportuje je do textového souboru.

Sami si přitom můžete vybrat z několika stylů hesel a máte možnost nastavit jejich počet a zároveň vidíte, jak je silné k prolomení. Nastavení pro tvorbu hesla sice není tolik (jiné programy jsou propracovanější), zase však právě testování hesla je na vysoké úrovni a pomůže vám odhalit slabiny hesel (zejména však v případě anglických slov).

PassworG
 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ tvorba hesla na míru
+ analýza hesel
- méně možností nastavení generátoru
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).


Searchpreview 4.0 – freeware
Používáte-li k vyhledávání informací na internetu služby Bing, Yahoo! či Google, pak by se vám mohl hodit zajímavý doplněk pro internetový prohlížeč Firefox. Jmenuje se Searchpreview (dříve označovaný jako GooglePreview) a dokáže zobrazit náhledy nalezených stránek.

Tato jednoduchá a přitom užitečná pomůcka po instalaci do prohlížeče Firefox u zobrazených výsledků z vyhledávače zobrazí i náhledy odkazů v malých obrázcích. Takže na levé straně se objeví obrázky, na kterých si můžete prohlédnout, jak stránka vypadá, aniž byste na ni rovnou přecházeli. Jakmile doplněk nainstalujete, nemusíte již nikde nic aktivovat či nastavovat, vše začne fungovat automaticky. Uživatel má i možnost aktualizovat obrázek u linku a to po kliknutím pravého tlačítka myši – tak si vyžádáte vždy aktuální snímek obrázku dané stránky.

Searchpreview

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ náhledy lze v případě potřeby jednoduše vypnout
+ možnost aktualizovat náhled obrázku
- pouze pro Firefox
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (39 KB).


BurnAware Free 2.1 – freeware pro nekomerční účely
BurnAware Free je zdarma dostupný vypalovací program, který umí zapisovat nejen na CD a DVD média, ale také na disky Blu-ray.

Určen je jak pokročilým uživatelům, tak i začátečníkům. Dokáže obsloužit mechaniky připojené přes IDE, SCSI, USB, FireWare a SATA. Mezi podporovanými médii nechybí CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW, BD-R/RE a DVD-RAM. Vypaluje ISO obrazy, Multi-Session (postupné dopalování dat), vypálené disky zkontroluje. Tato zdarma dostupná verze však neumožňuje kopírovat celá optická média a také tvořit ta bootovací. Oželet musíte i simultánní zápis a nemůžete ji používat pro komerční účely. Avšak na rozdíl od placeného Nero Burning Rom získáte pomocníka, který neobsahuje další zbytečné aplikace, které stejně nikdy nevyužijete a pro domácí použití je zdarma.

BurnAware

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ obsahuje přehledné menu s tím co chcete dělat
+ podává informace o médiu
- v případě image vypaluje pouze ISO
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5 MB).


Acronis True Image Home 2010 – 15denní trial
Zálohovat data anebo rovnou celý operační systém Windows, včetně verze Windows 7, tak to umí aktuální verze produktu Acronis True Image Home.

S tímto produktem tak máte možnost nejen ochránit své fotografie, hudby, videa a dokumenty ale rovnou celý systém a v případě jeho havárie či snad napadení nebezpečným kódem kdykoliv uvést do předchozí verze během několika málo minut.

Podobně jako předminulá verze přinesla novinku v podobě funkce Try & Decide (ta umožňuje provádět potenciálně nebezpečné operace, aniž by byl systém nějak ohrožen), tak i tato má pro vás něco nového připraveno. Tím je možnost vrátit provedené změny zpět do libovolného bodu v čase, podpora virtuálních disků (systém lze uložit a spustit v nějakém programu pro virtualizaci), vylepšený plánovač a přibyla i možnost dokoupit si místo na serverech Acronis pro vaše zálohy on-line.

Acronis True Image
 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ funkce Try & Decide a Secure Zone
+ zaváděcí médium
+ virtualizace disků
- Try & Decide se při delším používání zpomalí
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (116 MB).


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Rusové ztrácejí u partnerů kredit, říká český odborník k nehodě Sojuzu

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, posádka musela přistát nouzově přistát....

Porucha nosiče Sojuz bude mít největší dopad na provoz ISS, říká Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Mimo jiné...

Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Další z rubriky

Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

Tablet pro práci i zábavu

Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.Najdete na iDNES.cz