Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma: prohlížeč obrázků v jednom souboru, co nemá ani 200 KB

aktualizováno 
ArtSee je jedním z nejmenších prohlížečů obrázků vůbec. Nemusíte ho instalovat a umí zobrazit i faxy. Vyzkoušet můžete i zdarma dostupnou alternativu k Total Commanderu, novou verzi slovenského antiviru a elektronickou vinotéku.

Ilustrační foto

ArtSee 1.9 – freeware
V jednoduchosti je síla, platí i v tomto případě. K prohlížení obrázků používá většina uživatelů Windows buď vestavěný prohlížeč obrázků, anebo zbytečně placený fotoeditační program. Ten je navíc náročný na systémové prostředky, a tudíž jeho otevření k prohlédnutí jednoho obrázku trvá zbytečně dlouho.

Změnou by mohla být aplikace ArtSee. Možná si ještě pamatujete na produkt ACDSee Classic ve verzi 2.43. I když tento program stále žije, právě tato verze byla a stále ještě je oblíbená zejména pro velkou rychlost zobrazování obrázků, přičemž obsahuje pouze minimum funkcí. Jen takové, které opravdu pro tento účel využijete. Plně tak dokáže nahradit ve Windows integrovanou pomůcku Prohlížeč obrázků a faxů. Skrytý je pouze v jednom jediném a malém souboru, a tak je ideální i pro USB flash disky. Umí zobrazovat obrázky ve formátech BMP, EMF, GIF, ICO, JPG, PNG a TIF. Dokáže z vybraných obrázků spustit prezentaci, otáčet je podle potřeby či rovnou automaticky. Nechybí mu ani zoomovací funkce, využívat lze klávesové zkratky, vyhledávání atd.

ArtSee

 

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ prohlížeč obrázků v jednom souboru
+ zobrazuje nejběžnější obrazové formáty
+ vhodný i pro USB flash disk
- chybí křížek k uzavření aplikace

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (88,4 KB).

Free Commander 2009 – freeware
Stále oblíbenější alternativa k Total Commanderu, program Free Commander, si získává na oblibě. Jeho hlavní výhoda proti konkurenci spočívá v tom, že je zdarma. Nyní se přehoupl do verze 2009.

Pevný disk dnešního průměrného PC obsahuje tisíce různých souborů. Programy nazývané správci souborů pak zabrání tomu, abyste se v tomto hlubokém moři informací utopili. Podobně jako u TC jde o souborového správce s klasickými dvěma panely. Program umožňuje standardní operace se soubory, jako je tomu u jiných správců. Oproti konkurenci však nabízí prohlížeč souborů s podporou hex, binary, text nebo obrazového zobrazení. Umí vytvářet screenshoty, vyhledávat v archivech, synchronizovat a porovnat složky, vytvořit a zkontrolovat kontrolní součty souborů, přejmenovat či rozdělit soubory, má integrovaného FTP klienta atd.; a navíc je v češtině.

Free Commander

 

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ zdarma dostupná alternativa k TC
+ jednoduché použití
+ mnoho funkcí
- nezjištěno

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,3 MB).

Eset Smart Security 4 – 30denní trial
Začátkem týdne spatřila světlo světa nová, v pořadí již čtvrtá verze oblíbeného a experty uznávaného bezpečnostního balíku NOD32. Pochází ze slovenských programátorských dílen společnosti Eset.

K dispozici je jak antivirový program, tak i balíček Internet Security, zde nazývaný jako Smart Security. Verze 4 obou produktů obsahují přes 50 vylepšení proti stávajícím verzím. Mezi novými funkcemi objevíte např. integrovaný Eset SysInspector pro hloubkovou analýzu a diagnostiku různých částí operačního systému a integrovanou technologii Anti-Stealth, odhalující rootkity. Také podporu přenosných počítačů, která rozpozná, jestli počítač běží na baterii, načež automaticky odloží některé naplánované úlohy, případně upozorní uživatele před stažením větší aktualizace. Kontrola vyměnitelných médií automaticky skenuje soubory spouštěné z USB, CD, případně jiných přenosných vyměnitelných médií. Funkce SysRescue umožňuje vytvořit vlastní záchranné CD, které můžete použít pro vyčištění a obnovení systému napadeného malwarem, aniž by přitom došlo k přepsání celého systému. Automatické je dočasné vypnutí dialogových oken, pokud na počítači běží prezentace nebo hra. Firewall modul kontroluje i šifrovanou komunikaci přes HTTPS a POP3, v novém "učícím" režimu je povolena všechna komunikace; pravidla jsou vytvářena na základě interakcí uživatele (jen v Eset Smart Security). Citlivější filtrování nevyžádané pošty díky optimalizovanému Antispam modulu, bez znatelného poklesu výkonu počítače (jen v Eset Smart Security).

Eset Smart Security

 

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ rychlost
+ komplexní zabezpečení PC
- i trial verze používá registrační kód

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (33,7 MB).

Vinotéka 2.3 - 30denní trial
Milovnicí vinné révy by mohli uvítat tuto aplikaci. Umožní jim zaznamenávat si elektronicky oblíbené značky vína, bílého či červeného, a vytvářet tak domácí vinotéku.

Program poskytuje možnost přehledného uspořádání dat jednotlivých vín do regálů a boxů, rychle se v tomto seznamu orientovat, seznam aktualizovat. Díky bohaté databázi českých a moravských vín je možné si právě zakoupené víno rychle najít a zařadit do seznamu. Ke každému vínu je možné doplnit informaci o vhodnosti k podávanému pokrmu a fotografii. Dokonce vám ohlídá dobu archivace lahví a sdělí, na které poličce či ve kterém boxu je to které víno uloženo. Práce s ním je přitom jednoduchá. Nejprve je nutné vytvořit regál a do něho budete následně vkládat jednotlivá vína. Po registraci je možné využívat pro zakládání nové lahve přednastavených hodnot pro vína, která jsou v seznamu bílých, rosé, červených a šumivých vín. Jsou to vína hodnocená v projektu Malá encyklopedie českých a moravských vín (MEV) v daném ročníku (import ze serveru Vinnýsklep.cz).

Vinotéka

 

Operační systém: všechny
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ řada políček k vyplnění
+ k dispozici encyklopedie vín
- import hodnot vín pouze z těch na Vinnýsklep.cz

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (748 KB).Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Najdete na iDNES.cz