Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma vše, co potřebujete pro domácí kino na PC

aktualizováno 
Chcete-li si na počítači přehrávat videa, pak jistě víte, že bez patřičných kodeků to nelze. Těch však existuje obrovské množství a ne každý z nás touží instalovat jeden po druhém. Proč tedy nepoužít speciální balíček, který obsahuje ty nejpoužívanější?

Přehrávání videa na počítači dnes již není nic neobvyklého. Pryč jsou již doby, kdy sledování hollywoodských kasovních trháků bylo doménou kina či videa. Díky kompresním algoritmům lze stlačit celovečerní film na klasické CD. Pro jeho spuštění v nejlepší kvalitě však potřebujete kodek v nejnovější verzi.

Kodek (kodek = enkodér, dekodér) je zjednodušeně řečeno jakýsi ovladač, který systému říká, jak má pracovat s daným formátem (např. audiem či zvukem). Jde tedy o ovladač, který umí zakódovat data a zpětně je i dekódovat např. do formátu MPEG-4. Mezi nejrozšířenější MPEG-4 formáty videa patří DivX či XviD. Podobná situace je i u zvuku. Ten se pro snížení kapacity kóduje do AC3, Ogg Vorbis, MP3 atd. Novější verze kodeků zpravidla slibují řadu vylepšení a většinou přinášejí i snížení systémových prostředků PC.

V dnešním přehledu najdete tzv. kodekové balíčky, které obsahují nejen nejběžnější a nejrozšířenější používané filtry pro přehrávání videa a audia, ale také velké množství nástrojů pro jejich reprodukci a úpravu – za všechny můžeme jmenovat například filtr pro automatické zobrazování titulků, kodek, díky kterému lze spouštět QuickTime a RealTime formáty apod.

Pozor! Chystáte-li se instalovat novou verzi kodek(ů), pak nejprve odeberte ze systému tu předchozí. Předejdete tak možným problémům!

Ffdshow 2006-04-13 – freeware
Ffdshow je univerzální sadou DirectShow filtrů. Tyto univerzální filtry slouží k dekompresi, kompresi MPEG-4 video a audio souborů. To znamená, že slouží k přehrávání téměř všech kodeků a také umí reprodukovat vícekanálový zvuk např. 5.1 uložený ve formátu Dolby Digital AC3. Vedle perfektní podpory formátů má v sobě množství nastavení, které je přehledně uspořádáno do skupin, které dále můžete nastavit do různých vlastních profilů a kombinovat tak všemožné nastavení grafických filtrů.

 • Stahujte na této adrese (3,2 MB).
 • K-Lite Codec Pack 2.72 – freeware
  Instalační balíček obsahující všechny možné audio a video kodeky s výstižným názvem K-Lite Codec Pack. V něm navíc najdete pěknou porcičku multimediálních pomůcek pro sledování vašich oblíbených filmů (BSplayer, DirectShow, DirectVobSub atd.). Ke stažení jsou nabízeny hned tři verze – Full, Standard a Basic, lišící se obsaženými komponentami.

 • Stahujte na této adrese (18,2 MB).
 • Codec Pack All in 1 6.0.3.0 – freeware
  Jde o jednoduchý instalační program, který na počítač nainstaluje sadu DirectShow filtrů potřebných pro přehrávání AVI videa. Obsahuje všechny používané audio a video filtry pro přehrávání DVD filmů a přehrávaní titulků. Codec Pack All in 1 si dokáže pohlídat případné nové verze této utility z internetu. Navíc pochází z českých dílen a je zcela zdarma. CodecPack od verze 6.0.1.3 obsahuje možnost ovládat postup instalace pomocí ini souboru, nebo pomocí parametrů příkazového řádku.

 • Stahujte na této adrese (9,6 MB).
 • ACE Mega CoDecS Pack 6.03 – freeware
  Mega balík nejpoužívanějších audio a video kodeků - tentokrát od Maďarů - pro reprodukci filmů, obsahující velké množství užitečných nástrojů. Obsahuje i kodeky pro přehrávání QuickTime a RealMedia souborů. Balík je sice obsáhlý, ale jeho následný update se provádí pouze několika MB soubory.

 • Stahujte na této adrese (43 MB).
 • CCCP 01.05.2006 – freeware
  CCCP není socialistický stát, ale Combined Community Codec Pack, což je klasický balík filtrů pro přehrávání videa. Klade si za cíl schopnost přehrát co nejvíce typů formátů s těmi nejmenšími nároky. Další prioritou je co nejméně zasahovat do systému (zápis do systémového registru, přenastavení systému apod.). Jádrem celého balíčku je FFDShow filtr.

 • Stahujte na této adrese (5,7 MB).
 • X Codec Pack 2.0.2 build 360
  Další balíček kodeků, který je určen Windows 2000 a XP. Opět obsahuje k datu vydání vždy nejnovější kodeky a také nejnovější verze různých nástrojů, filtrů a dalších pomůcek pro přehrávání filmů. Při instalaci můžete vybrat ty součásti, které budete chtít, včetně zapnutí aktualizační součásti atd.

 • Stahujte na této adrese (8,3 MB).
 • Nimo Codec Pack 5.0 build 9 beta 1 – freeware
  Další populární balíček zahrnující všechny používané kodeky v současné době. Obsahuje všechny filtry. Ovšem, pozor při jejich výběru. Některé z nich se navzájem nesnesou, jsou totiž nekompatibilní. Pětková verze je však poslední, která spatřila světlo světa. Autor totiž projekt již dále nerozvíjí.

 • Stahujte na této adrese (7,4 MB).
 • Codec 7.9 – freeware
  Dle autorů tohoto produktu jde o pokročilý balíček kodeků, který obsahuje vždy nejnovější verze audio a video kodeků a navíc operační systém nezařádí jako jiné balíčky. Obsahuje následující: DivX Pro 6.1.x, XviD 1.x, Ligos Indeo XP Codec 5.x, Cinepak Codec by Radius Inc, AC3Filter 1.02a (test5), Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 DirectShow Decoder, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 ACM Codec, Ogg Vorbis, Ogg Vorbis DirectShow Filter, Ogg Vorbis DirectShow Filter Decoder, Ogg Vorbis Audio ACM Codec, DivX AntiFreeze.

 • Stahujte na této adrese (6,6 MB).
 • Kodek.CZ 0.16 – freeware
  Další balík, tentokrát počeštěných kodeků MP3, AC3, XVID, DivX, OGG, ASF, Matroska a nástrojů pro práci s nimi AviCC, DivFix, XviD bitrate kalkulátor.

 • Stahujte na této adrese (4,9 MB).
 • Avi Codec Pack + 2.1 – freeware
  Obsahuje sadu kodeků, díky kterým budete moci přehrávat většinu videoformátů, včetně DivX, XviD, Ogg a dalších. Můžete si zvolit co nainstalujete.

 • Stahujte na této adrese (3,3 MB).

 • Bude se vám hodit:  Témata: software

  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

  Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

  Najdete na iDNES.cz