Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma vše, co potřebujete pro domácí kino na PC

aktualizováno 
Chcete-li si na počítači přehrávat videa, pak jistě víte, že bez patřičných kodeků to nelze. Těch však existuje obrovské množství a ne každý z nás touží instalovat jeden po druhém. Proč tedy nepoužít speciální balíček, který obsahuje ty nejpoužívanější?

Přehrávání videa na počítači dnes již není nic neobvyklého. Pryč jsou již doby, kdy sledování hollywoodských kasovních trháků bylo doménou kina či videa. Díky kompresním algoritmům lze stlačit celovečerní film na klasické CD. Pro jeho spuštění v nejlepší kvalitě však potřebujete kodek v nejnovější verzi.

Kodek (kodek = enkodér, dekodér) je zjednodušeně řečeno jakýsi ovladač, který systému říká, jak má pracovat s daným formátem (např. audiem či zvukem). Jde tedy o ovladač, který umí zakódovat data a zpětně je i dekódovat např. do formátu MPEG-4. Mezi nejrozšířenější MPEG-4 formáty videa patří DivX či XviD. Podobná situace je i u zvuku. Ten se pro snížení kapacity kóduje do AC3, Ogg Vorbis, MP3 atd. Novější verze kodeků zpravidla slibují řadu vylepšení a většinou přinášejí i snížení systémových prostředků PC.

V dnešním přehledu najdete tzv. kodekové balíčky, které obsahují nejen nejběžnější a nejrozšířenější používané filtry pro přehrávání videa a audia, ale také velké množství nástrojů pro jejich reprodukci a úpravu – za všechny můžeme jmenovat například filtr pro automatické zobrazování titulků, kodek, díky kterému lze spouštět QuickTime a RealTime formáty apod.

Pozor! Chystáte-li se instalovat novou verzi kodek(ů), pak nejprve odeberte ze systému tu předchozí. Předejdete tak možným problémům!

Ffdshow 2006-04-13 – freeware
Ffdshow je univerzální sadou DirectShow filtrů. Tyto univerzální filtry slouží k dekompresi, kompresi MPEG-4 video a audio souborů. To znamená, že slouží k přehrávání téměř všech kodeků a také umí reprodukovat vícekanálový zvuk např. 5.1 uložený ve formátu Dolby Digital AC3. Vedle perfektní podpory formátů má v sobě množství nastavení, které je přehledně uspořádáno do skupin, které dále můžete nastavit do různých vlastních profilů a kombinovat tak všemožné nastavení grafických filtrů.

 • Stahujte na této adrese (3,2 MB).
 • K-Lite Codec Pack 2.72 – freeware
  Instalační balíček obsahující všechny možné audio a video kodeky s výstižným názvem K-Lite Codec Pack. V něm navíc najdete pěknou porcičku multimediálních pomůcek pro sledování vašich oblíbených filmů (BSplayer, DirectShow, DirectVobSub atd.). Ke stažení jsou nabízeny hned tři verze – Full, Standard a Basic, lišící se obsaženými komponentami.

 • Stahujte na této adrese (18,2 MB).
 • Codec Pack All in 1 6.0.3.0 – freeware
  Jde o jednoduchý instalační program, který na počítač nainstaluje sadu DirectShow filtrů potřebných pro přehrávání AVI videa. Obsahuje všechny používané audio a video filtry pro přehrávání DVD filmů a přehrávaní titulků. Codec Pack All in 1 si dokáže pohlídat případné nové verze této utility z internetu. Navíc pochází z českých dílen a je zcela zdarma. CodecPack od verze 6.0.1.3 obsahuje možnost ovládat postup instalace pomocí ini souboru, nebo pomocí parametrů příkazového řádku.

 • Stahujte na této adrese (9,6 MB).
 • ACE Mega CoDecS Pack 6.03 – freeware
  Mega balík nejpoužívanějších audio a video kodeků - tentokrát od Maďarů - pro reprodukci filmů, obsahující velké množství užitečných nástrojů. Obsahuje i kodeky pro přehrávání QuickTime a RealMedia souborů. Balík je sice obsáhlý, ale jeho následný update se provádí pouze několika MB soubory.

 • Stahujte na této adrese (43 MB).
 • CCCP 01.05.2006 – freeware
  CCCP není socialistický stát, ale Combined Community Codec Pack, což je klasický balík filtrů pro přehrávání videa. Klade si za cíl schopnost přehrát co nejvíce typů formátů s těmi nejmenšími nároky. Další prioritou je co nejméně zasahovat do systému (zápis do systémového registru, přenastavení systému apod.). Jádrem celého balíčku je FFDShow filtr.

 • Stahujte na této adrese (5,7 MB).
 • X Codec Pack 2.0.2 build 360
  Další balíček kodeků, který je určen Windows 2000 a XP. Opět obsahuje k datu vydání vždy nejnovější kodeky a také nejnovější verze různých nástrojů, filtrů a dalších pomůcek pro přehrávání filmů. Při instalaci můžete vybrat ty součásti, které budete chtít, včetně zapnutí aktualizační součásti atd.

 • Stahujte na této adrese (8,3 MB).
 • Nimo Codec Pack 5.0 build 9 beta 1 – freeware
  Další populární balíček zahrnující všechny používané kodeky v současné době. Obsahuje všechny filtry. Ovšem, pozor při jejich výběru. Některé z nich se navzájem nesnesou, jsou totiž nekompatibilní. Pětková verze je však poslední, která spatřila světlo světa. Autor totiž projekt již dále nerozvíjí.

 • Stahujte na této adrese (7,4 MB).
 • Codec 7.9 – freeware
  Dle autorů tohoto produktu jde o pokročilý balíček kodeků, který obsahuje vždy nejnovější verze audio a video kodeků a navíc operační systém nezařádí jako jiné balíčky. Obsahuje následující: DivX Pro 6.1.x, XviD 1.x, Ligos Indeo XP Codec 5.x, Cinepak Codec by Radius Inc, AC3Filter 1.02a (test5), Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 DirectShow Decoder, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 ACM Codec, Ogg Vorbis, Ogg Vorbis DirectShow Filter, Ogg Vorbis DirectShow Filter Decoder, Ogg Vorbis Audio ACM Codec, DivX AntiFreeze.

 • Stahujte na této adrese (6,6 MB).
 • Kodek.CZ 0.16 – freeware
  Další balík, tentokrát počeštěných kodeků MP3, AC3, XVID, DivX, OGG, ASF, Matroska a nástrojů pro práci s nimi AviCC, DivFix, XviD bitrate kalkulátor.

 • Stahujte na této adrese (4,9 MB).
 • Avi Codec Pack + 2.1 – freeware
  Obsahuje sadu kodeků, díky kterým budete moci přehrávat většinu videoformátů, včetně DivX, XviD, Ogg a dalších. Můžete si zvolit co nainstalujete.

 • Stahujte na této adrese (3,3 MB).

 • Bude se vám hodit:  Témata: software

  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

  James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

  Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

  Další z rubriky

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Najdete na iDNES.cz