Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma: zamkněte a odemkněte počítač USB flash diskem

aktualizováno 
Rozšiřte kontextové menu Windows 7. Stahujte pohodlně z oblíbených download serverů s řadou funkcí navíc, anebo zkuste nový prohlížeč s vyšším zabezpečením při surfování.
Disk USB (ilustrační foto)

Disk USB (ilustrační foto) | foto: SXC.hu

Predator 2.0 – freeware pro nekomerční použití
Predator, tak to je výstižný název pro aplikaci, kterou umístíte na váš USB flash disk a pomůže vám uzamknout či odemknout počítač pouhým vytáhnutím či vložením disku z či do USB portu.

Tímto způsobem zvýšíte zabezpečení přístupu do PC neoprávněným osobám. Program lze umístit na jakýkoliv USB flash disk. Každých několik sekund (sami si můžete nastavit) si nainstalovaný klient zjistí, zda je v USB portu vložen flash disk obsahující speciálně programem vygenerovaný kód. Pokud tomu tak není, automaticky dojde k jeho uzamčení. Strach mít nemusíte ani v případě, že byste takto opatřený USB flash disk ztratili. Vždy totiž jako zadní vrátka můžete využít autentifikaci speciálním heslem, jenž zadáte při prvním použití programu.

A co když si USB flash disk někdo zkopíruje? I na to je myšleno. Program automaticky mění kód a přepisuje ho přímo na zařízení (tento interval lze nastavit). Tím se nemusíte bát, že ho někdo zneužije a zároveň myslet na jeho opětovný zápis na USB flash disk. Existuje i profesionální placená verze obsahující některé nadstandardní funkce.

Predator
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ pracuje na jakémkoliv USB flash disku
+ automaticky mění autentifikační kód
+ v případě ztráty se lze prokázat heslem
- v průběhu autentifikace spotřebuje více systémových prostředků PC
- při uzamčení PC pouze černá obrazovka
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (954 KB).


Right-Click Extender 1.1 – freeware
Máte-li zájem rozšířit si kontextové menu Windows 7 o další funkce a nechcete cokoliv nastavovat, pak vyzkoušejte utilitku Right-Click Extender.

Nejste-li programátorem, či neznáte funkce a různá zákoutí operačního systému Windows, ale přitom byste si v něm chtěli zpříjemnit práci, pak zkuste jednoduchý nástroj na editaci kontextového menu (objeví se po kliknutí pravým tlačítkem myši třeba na pracovní ploše či souboru, složce apod.).

Několik užitečných pomůcek vám umožní lépe manipulovat se soubory a provádět některé úkony mnohem rychleji než bez nich. Patří mezi ně např. kopírování či přesunutí souboru do určitého místa, můžete ho zašifrovat nebo si nechat zobrazit skryté soubory. Program umí i otevřít správce úloh, ovládací panely, editor registru či jiné funkce. Po spuštění programu si přitom pouze navolíte, jaké funkce chcete do kontextového menu přidat a stejně lehce je potom odstraníte.

Right-Click Extender

Operační systém: Windows 7
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ jednoduché přidání a odebrání funkcí
+ neoficiálně pracuje i ve Windows Vista
- nemožnost dále konfigurovat
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (135 KB).


JDownloader 0.9 – open source
Program pro stahování dat z oblíbených download serverů, obsahující bohatou nabídkou funkcí. Tak to je JDownloader. Při stahování pomocí JDownloaderu stačí na webové stránce označit odkazy na jednotlivé balíčky dat na stahovacím serveru a program již zařídí vše potřebné.

Poradí si s převodem neaktivních odkazů na aktivní, bezpečnostními Captcha kódy (obsahuje OCR modul), obnovou IP adresy pro rychlejší stahování i složením kompletního souboru s filmem z více balíčků, nebo jeho rozbalením. Podporuje stahování z dlouhé řady stahovacích serverů – ať už prostřednictvím bezplatného přístupu nebo i placených účtů (Rapidshare apod.). Navíc ho lze rozšiřovat o nové funkce a to pomocí plug-inů. Pracuje na platformě Java, což znamená, že je nejen multiplatformní, ale také na druhou stranu zatěžuje výkon počítače.

JDownloader

Operační systém: podporující Javu (Linux, Mac OS X, Windows apod.)
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ jeden z nejlepších download manažerů
+ multiplatformní
+ řada plug-inů
- náročnější na výkon PC
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (28,4 MB).


Comodo Dragon 1.0 – freeware
Patříte-li mezi uživatele, kteří se na internetu necítí v bezpečí a ani antivirový program či firewall a další bezpečnostní prvky pro vás nepředstavují dostatečné zabezpečení, zkuste nový internetový prohlížeč.

Pochází od společnosti Comodo zabývající se léta bezpečnostními ochranami pro PC s českými kořeny. Mohli jste se setkat s jeho firewallem, či komplexním bezpečnostním balíkem případě dalšími aplikacemi. Comodo Dragon je nejnovější počin. Tento browser je postaven na jádře Chromium (použitý v prohlížeči Google Chrome). Kromě klasických nástrojů, nacházejících se v ostatních prohlížečích, obsahuje i speciální úroveň ochrany a bezpečnosti pro vaše data. Takže vlastně dostáváte funkce poskytující vylepšené filtrování webu apod. přímo v prohlížeči.

Bohužel, tuto funkci nemáte možnost nikde vidět a ani není přítomna v nastavení. Nezbývá tedy než společnosti Comodo věřit. Na druhou stranu jsme v porovnání s Google Chrome nezaznamenali nějaké odlišnosti při surfování internetem, takže nevíme, čeho se ta vyšší bezpečnost vůbec týká.

Comodo Dragon

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ při instalaci možnost importovat nastavení z browseru
+ podobný vzhledu Chrome
- proti Chrome jsme nezaznamenali žádnou změnu
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (21 MB).Nejčtenější

Největší vzducholoď Zeppelin je v Praze. Podívejte se na přistání

Netradiční pohled se naskytl Pražanům i lidem, kteří bydlí mezi hlavním městem...

Netradiční pohled se dnes naskytl Pražanům i lidem v Česku, jimiž nad hlavami proletěla největší komerční vzducholoď...

Libeňský most nejde zachránit. Stavěli ho starou technologií, práci odbyli

Libeňský most

Nejde opravit tak, aby vydržel sto let, shodují se odborníci na mostní konstrukce a beton. Libeňský most je postaven...Někdo zřejmě tajně vyrábí látky ničící ozónovou vrstvu. Ale kdo a kde?

Ozonová díra, jako je nad Antarktidou na snímku, nad Arktidou není. Zatím.

Množství látek poškozujících ozónovou vrstvu v posledních letech klesá překvapivě pomalu, ohlásili vědci. Někde zřejmě...

Zaostalí Arabové měli strach ze vzdělaných židovských přistěhovalců

Demonstrace proti nové Bílé knize omezující židovskou migraci do Palestiny, 1939

Před 70 lety byl založen stát Izrael. Co vše tomuto aktu předcházelo, co vadilo Arabům na Židech vracejících se do své...

Americká revoluce v námořním válčení. Připlouvá mořský dron Sea Hunter

Americký námořní dron Sea Hunter

Americká DARPA dokončila vývoj námořního dronu Sea Hunter. K jeho hlavním úkolům patří vyhledávání a sledování...

Další z rubriky

Aplikace vám řekne, jak válíte na sociálních sítích. Ale pozor na údaje

Náhled nové apliakce

Mobilní aplikace z Portugalska prozradí, jak jste úspěšní na sociálních sítích. Kromě toho monitoruje i dosah vašich...

Software zdarma: odemkněte PC USB diskem nebo pošlete bezpečně data

Ilustrační foto - bezpečnost

Pokročilá identifikace přes USB a program Predator vám může odemknout PC. Soukromé a bezpečné poslání souboru přes...

Stáhněte si zdarma: monitorování, diagnostika a zvýšení výkonu PC

CAM

Bohaté možnosti pro monitorování hardwaru v počítači nabízí program CAM. E-mailový klient s kalendářem a řadou funkcí...

Najdete na iDNES.cz