Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma: zamkněte a odemkněte počítač USB flash diskem

aktualizováno 
Rozšiřte kontextové menu Windows 7. Stahujte pohodlně z oblíbených download serverů s řadou funkcí navíc, anebo zkuste nový prohlížeč s vyšším zabezpečením při surfování.
Disk USB (ilustrační foto)

Disk USB (ilustrační foto) | foto: SXC.hu

Predator 2.0 – freeware pro nekomerční použití
Predator, tak to je výstižný název pro aplikaci, kterou umístíte na váš USB flash disk a pomůže vám uzamknout či odemknout počítač pouhým vytáhnutím či vložením disku z či do USB portu.

Tímto způsobem zvýšíte zabezpečení přístupu do PC neoprávněným osobám. Program lze umístit na jakýkoliv USB flash disk. Každých několik sekund (sami si můžete nastavit) si nainstalovaný klient zjistí, zda je v USB portu vložen flash disk obsahující speciálně programem vygenerovaný kód. Pokud tomu tak není, automaticky dojde k jeho uzamčení. Strach mít nemusíte ani v případě, že byste takto opatřený USB flash disk ztratili. Vždy totiž jako zadní vrátka můžete využít autentifikaci speciálním heslem, jenž zadáte při prvním použití programu.

A co když si USB flash disk někdo zkopíruje? I na to je myšleno. Program automaticky mění kód a přepisuje ho přímo na zařízení (tento interval lze nastavit). Tím se nemusíte bát, že ho někdo zneužije a zároveň myslet na jeho opětovný zápis na USB flash disk. Existuje i profesionální placená verze obsahující některé nadstandardní funkce.

Predator
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ pracuje na jakémkoliv USB flash disku
+ automaticky mění autentifikační kód
+ v případě ztráty se lze prokázat heslem
- v průběhu autentifikace spotřebuje více systémových prostředků PC
- při uzamčení PC pouze černá obrazovka
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (954 KB).


Right-Click Extender 1.1 – freeware
Máte-li zájem rozšířit si kontextové menu Windows 7 o další funkce a nechcete cokoliv nastavovat, pak vyzkoušejte utilitku Right-Click Extender.

Nejste-li programátorem, či neznáte funkce a různá zákoutí operačního systému Windows, ale přitom byste si v něm chtěli zpříjemnit práci, pak zkuste jednoduchý nástroj na editaci kontextového menu (objeví se po kliknutí pravým tlačítkem myši třeba na pracovní ploše či souboru, složce apod.).

Několik užitečných pomůcek vám umožní lépe manipulovat se soubory a provádět některé úkony mnohem rychleji než bez nich. Patří mezi ně např. kopírování či přesunutí souboru do určitého místa, můžete ho zašifrovat nebo si nechat zobrazit skryté soubory. Program umí i otevřít správce úloh, ovládací panely, editor registru či jiné funkce. Po spuštění programu si přitom pouze navolíte, jaké funkce chcete do kontextového menu přidat a stejně lehce je potom odstraníte.

Right-Click Extender

Operační systém: Windows 7
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ jednoduché přidání a odebrání funkcí
+ neoficiálně pracuje i ve Windows Vista
- nemožnost dále konfigurovat
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (135 KB).


JDownloader 0.9 – open source
Program pro stahování dat z oblíbených download serverů, obsahující bohatou nabídkou funkcí. Tak to je JDownloader. Při stahování pomocí JDownloaderu stačí na webové stránce označit odkazy na jednotlivé balíčky dat na stahovacím serveru a program již zařídí vše potřebné.

Poradí si s převodem neaktivních odkazů na aktivní, bezpečnostními Captcha kódy (obsahuje OCR modul), obnovou IP adresy pro rychlejší stahování i složením kompletního souboru s filmem z více balíčků, nebo jeho rozbalením. Podporuje stahování z dlouhé řady stahovacích serverů – ať už prostřednictvím bezplatného přístupu nebo i placených účtů (Rapidshare apod.). Navíc ho lze rozšiřovat o nové funkce a to pomocí plug-inů. Pracuje na platformě Java, což znamená, že je nejen multiplatformní, ale také na druhou stranu zatěžuje výkon počítače.

JDownloader

Operační systém: podporující Javu (Linux, Mac OS X, Windows apod.)
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ jeden z nejlepších download manažerů
+ multiplatformní
+ řada plug-inů
- náročnější na výkon PC
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (28,4 MB).


Comodo Dragon 1.0 – freeware
Patříte-li mezi uživatele, kteří se na internetu necítí v bezpečí a ani antivirový program či firewall a další bezpečnostní prvky pro vás nepředstavují dostatečné zabezpečení, zkuste nový internetový prohlížeč.

Pochází od společnosti Comodo zabývající se léta bezpečnostními ochranami pro PC s českými kořeny. Mohli jste se setkat s jeho firewallem, či komplexním bezpečnostním balíkem případě dalšími aplikacemi. Comodo Dragon je nejnovější počin. Tento browser je postaven na jádře Chromium (použitý v prohlížeči Google Chrome). Kromě klasických nástrojů, nacházejících se v ostatních prohlížečích, obsahuje i speciální úroveň ochrany a bezpečnosti pro vaše data. Takže vlastně dostáváte funkce poskytující vylepšené filtrování webu apod. přímo v prohlížeči.

Bohužel, tuto funkci nemáte možnost nikde vidět a ani není přítomna v nastavení. Nezbývá tedy než společnosti Comodo věřit. Na druhou stranu jsme v porovnání s Google Chrome nezaznamenali nějaké odlišnosti při surfování internetem, takže nevíme, čeho se ta vyšší bezpečnost vůbec týká.

Comodo Dragon

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ při instalaci možnost importovat nastavení z browseru
+ podobný vzhledu Chrome
- proti Chrome jsme nezaznamenali žádnou změnu
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (21 MB).


Nejčtenější

Vědci objevili pod zemí biliardy tun diamantů, ale nedostaneme se k nim

Diamanty značky Diamonds International Corporation

V litosférickém podloží Země odhadují vědci tisíce bilionů tun diamantů. Zaměřili ho pomocí zvukových vln. Dodávají...

Stíhačka Su-57 je podle některých ruských médií drahá a zbytečná hračka

Su-57

Ruské letectvo nenakoupí stíhačky páté generace Su-57, uvedl Vladimír Guteněv, člen expertní rady Státní dumy pro...Má hořet půl století jako františek. Jaký reaktor si přeje Bill Gates

Schéma reaktoru TWR-P s tepelným výkonem 600 MW, který by TerraPower měla...

Společnost TerraPower, v jejíž správní radě sedí zakladatel Microsoftu, se konečně přiblížila možnosti stavby reaktoru,...

Atomový řezník připravoval v SSSR půdu civilním proudovým strojům

Iljušin Il-28

Mezi významné bojové letouny studené války patří taktický bombardér Iljušin Il-28. Ten se stal prvním sovětským...

Slyšíte obraz? Vyzkoušejte si, zda jste jedním ze čtyř lidí

Máte pocit, že něco slyšíte při sledování GIFů?

Se vzrůstající oblibou GIFů si čím dál více lidí na sobě všímá zvláštního jevu: při pozorování tichého obrázku mají...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

Ilustrační foto

Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

Stáhněte si zdarma: rozšiřte schránku Windows o historii

Ilustrační foto - nové funkce

Ke schránce Windows se může hodit pomocník ClipAngel, který umí pracovat i s dříve zkopírovanými daty. Zobrazit seznam...

Stáhněte si zdarma: bezstarostné spojení složek a přesun aplikací

Zabezpečení

Jestliže byste rádi vykopírovali soubory vnořené do složek či je spojili, povolejte Folder Merger. V případě, že budete...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz