Stáhněte si ZME5 - český nástroj na úpravu digitálních fotografií

aktualizováno 
Společnost ZONER uvolnila ke stažení zdarma svůj program ZME5 a my vám ho nabízíme ke stažení včetně krátkého představení. Dále jsme pro vás připravili nástroj s jehož pomocí setřídíte položky ve Start menu, vytáhnete hudbu z videa či získáte slova až k 10 tisícům písniček.

Zoner Media Explorer 5 - freeware
Téměř 29 měsíců uplynulo od doby, kdy brněnská společnost Zoner software (největší český producent software v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimedií) představila široké veřejnosti výborný nástroj Zoner Media Explorer 5, jenž se zařadil mezi absolutní špičku mezi grafickými prohlížeči a editory pro úpravu digitálních fotografií.

Programátoři však neusnuli na vavřínech a postupně uvedli šestkovou a sedmičkovou verzi. Sedmičkovou navíc již pod novým označením a to Zoner Photo Studio 7. My nebudeme hovořit o nejnovější verzi, ale vrátíme se k pětkové. Tu společnost Zoner totiž nyní nabízí všem svým uživatelům zcela zdarma v případě, že nebude použita pro komerční účely. I přestože se nejedná o aktuální produkt, stále má toho hodně co nabídnout.

Zoner Media Explorer 5 (ZME5) patří tedy do podobné skupiny programů, jako třeba populární ACDSee, IrfanView a mnoho dalších. Dnes už má každý takový vyspělejší software několik funkcí, jimiž je možné digitální snímky více či méně upravovat. Pětková verze Media Exploreru však obsahuje tolik editačních možností, mnohdy zcela unikátních, že s ním může být spokojeno mnoho uživatelů. Velmi dobrá je např. Úprava kolinearity, neboli optické chyby, která se projevuje kácejícími se liniemi např. budov, věží. ZME5 dále nabízí široké možnosti korekcí, úpravy jednotlivých barevných složek včetně gamma, saturace a odstínu, (automatické) vylepšení expozice snímku včetně vyvážení bílého bodu, úpravu teploty barev a ještě mnohem, mnohem více. To vše nyní můžete mít zcela zdarma.

 • Program stahujte na této adrese (8.4 MB).
 • Recenzi softwaru ZME5 naleznete na Technetu zde.
 • ZME5

  Tidy Start Menu 1.4 – freeware
  Každý uživatel operačního systému Windows jistě zná tlačítko Start. Tzv. Start nabídka je jakýmsi hlavním ovládacím centrem systému. V ní tak naleznete konfiguraci PC, celého systému, programů a další funkce Windows. V neposlední řadě zde naleznete seznam instalovaných programů v PC, odkud je můžete i spouštět. Jestli však často instalujete programy, může se Start nabídka časem stát velmi nepřehledná. A právě to řeší aplikace Tidy Start Menu. Ta totiž dokáže organizovat jednotlivé položky, kategorie či vytvářet další nabídky. Takže místo toho, abyste měli tucty složek s aplikacemi a další záznamy, můžete je zredukovat k výchozímu stavu (5-8) a teprve v nich se budou nacházet jednotlivé položky programů. Takové změny samozřejmě můžete provádět i bez tohoto nástroje a to manuálně přetažením položek, ale tato metoda není nejsnadnější. Po spuštění aplikace definujete zatržením do které kategorie konkrétní aplikace spadají a před konečným přesunem si můžete udělat i zálohu aktuálního nastavení. To pro případ, že se k němu budete chtít kdykoliv později vrátit.

 • Program stahujte na této adrese (473 kB).
 • Tidy Start Menu

  All Video Sound Extractor 1.4 – shareware
  Líbí se vám hudba či písnička v nějakém video souboru? Potřebujete si uložit mluvené slovo z nějakého filmu? Potom se vám bude jistě hodit tento produkt. Ten totiž dokáže „vytáhnout“ jakýkoliv zvukový doprovod videa. Vy si navíc můžete zvolit, jestli ho vložíte do formátu WMA, MP3 nebo WAV. Také si lze specifikovat od jaké minuty má aplikace pracovat. Jako vstupní soubor můžete zvolit MPEG, MPG, AVI, WMV, ASF, DAT a VOB (DVD-Video). Jde tedy o celou řadu formátů, mezi kterými však bohužel chybí Real Video, a QuickTime. Při výstupu si můžete zvolit nejen formát audia, ale také specifikovat jeho kvalitu datové komprese. U MP3 však toto nastavení chybí. Chcete-li plnou verzi podobného programu (a nechcete platit za tento), pak vám můžeme vřele doporučit freewarový nástroj na zpracování videa VirtualDub.

 • Program stahujte na této adrese (1.7 MB).
 • All Video Sound Extractor

  Zpěvníkátor 6.0.8 – freeware
  Patříte-li mezi ty lidi, kteří si při nějaké příležitosti rádi zazpívají a přitom si nepamatují všechna slova vašich oblíbených písniček, může vám pomoci český prográmek Zpěvníkátor. Ten totiž obsahuje ve své databázi na 10 000 písní! Disponuje i funkcemi, pomocí kterých lze nejen písně prohlížet, opravovat, tisknout, transponovat akordy, ale také hlavně vyrábět sešitové zpěvníky. Další písně můžete samozřejmě dle libosti přidávat a posílat je autorovi produktu. Vítanou funkcí je tzv. synchronizace, která aktualizuje domácí a internetovou databázi Zpěvníkátoru, což znamená, že písničky, které jsou na internetu a ještě je nemáte doma, se přenesou i domů, a naopak písničky, které máte doma a nejsou na internetu, se přenesou na internet. Pokud máte Zpěvníkátor nainstalovaný na počítači s internetem, stačí spustit příkaz Synchronizovat a vše se udělá samo. Pokud ne, použijete off-line synchronizaci, která funguje tak, že program vytvoří synchronizační soubor, ten si přenesete na počítač s internetem, uložíte ho na stránku, a internetová aplikace vám zpátky pošle soubor, který načtete do Zpěvníkátoru.

 • Program stahujte na této adrese (6 MB).
 • Zpěvníkátor

  Témata: Utility, software

  Nejčtenější

  Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

  DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

  Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

  Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

  Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

  Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

  Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

  Exekuce

  I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

  Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

  Nepovedené přistání Falcon 9

  Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

  Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

  Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

  Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

  Další z rubriky

  Aplikace najde a schová hanbaté fotky, jiná chce nahradit Office

  Zkuste zabránit nepříjemnému překvapení.

  Vyzkoušejte aplikaci, která vám připomene, že je čas jít spát. Další umožní zrcadlení notifikací mezi různými...

  Stáhněte si zdarma: najděte zmizelý notebook a využijte vzdálené PC

  Ilustrační foto - zabezpečení

  Nespoléhejte na policii a zabezpečte svá zařízení proti ztrátě či odcizení. Stačí aktivovat aplikaci Prey. O stahování...

  Deset aplikací pro předpověď počasí

  Ilustrační foto - počasí

  Ať už jste lovec bouřek, nebo se jen chystáte na cestu do školy či práce, možná by vám přišla vhod aplikace pro PC,...

  Najdete na iDNES.cz