Stáhněte si ZME5 - český nástroj na úpravu digitálních fotografií

aktualizováno 
Společnost ZONER uvolnila ke stažení zdarma svůj program ZME5 a my vám ho nabízíme ke stažení včetně krátkého představení. Dále jsme pro vás připravili nástroj s jehož pomocí setřídíte položky ve Start menu, vytáhnete hudbu z videa či získáte slova až k 10 tisícům písniček.

Zoner Media Explorer 5 - freeware
Téměř 29 měsíců uplynulo od doby, kdy brněnská společnost Zoner software (největší český producent software v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimedií) představila široké veřejnosti výborný nástroj Zoner Media Explorer 5, jenž se zařadil mezi absolutní špičku mezi grafickými prohlížeči a editory pro úpravu digitálních fotografií.

Programátoři však neusnuli na vavřínech a postupně uvedli šestkovou a sedmičkovou verzi. Sedmičkovou navíc již pod novým označením a to Zoner Photo Studio 7. My nebudeme hovořit o nejnovější verzi, ale vrátíme se k pětkové. Tu společnost Zoner totiž nyní nabízí všem svým uživatelům zcela zdarma v případě, že nebude použita pro komerční účely. I přestože se nejedná o aktuální produkt, stále má toho hodně co nabídnout.

Zoner Media Explorer 5 (ZME5) patří tedy do podobné skupiny programů, jako třeba populární ACDSee, IrfanView a mnoho dalších. Dnes už má každý takový vyspělejší software několik funkcí, jimiž je možné digitální snímky více či méně upravovat. Pětková verze Media Exploreru však obsahuje tolik editačních možností, mnohdy zcela unikátních, že s ním může být spokojeno mnoho uživatelů. Velmi dobrá je např. Úprava kolinearity, neboli optické chyby, která se projevuje kácejícími se liniemi např. budov, věží. ZME5 dále nabízí široké možnosti korekcí, úpravy jednotlivých barevných složek včetně gamma, saturace a odstínu, (automatické) vylepšení expozice snímku včetně vyvážení bílého bodu, úpravu teploty barev a ještě mnohem, mnohem více. To vše nyní můžete mít zcela zdarma.

 • Program stahujte na této adrese (8.4 MB).
 • Recenzi softwaru ZME5 naleznete na Technetu zde.
 • ZME5

  Tidy Start Menu 1.4 – freeware
  Každý uživatel operačního systému Windows jistě zná tlačítko Start. Tzv. Start nabídka je jakýmsi hlavním ovládacím centrem systému. V ní tak naleznete konfiguraci PC, celého systému, programů a další funkce Windows. V neposlední řadě zde naleznete seznam instalovaných programů v PC, odkud je můžete i spouštět. Jestli však často instalujete programy, může se Start nabídka časem stát velmi nepřehledná. A právě to řeší aplikace Tidy Start Menu. Ta totiž dokáže organizovat jednotlivé položky, kategorie či vytvářet další nabídky. Takže místo toho, abyste měli tucty složek s aplikacemi a další záznamy, můžete je zredukovat k výchozímu stavu (5-8) a teprve v nich se budou nacházet jednotlivé položky programů. Takové změny samozřejmě můžete provádět i bez tohoto nástroje a to manuálně přetažením položek, ale tato metoda není nejsnadnější. Po spuštění aplikace definujete zatržením do které kategorie konkrétní aplikace spadají a před konečným přesunem si můžete udělat i zálohu aktuálního nastavení. To pro případ, že se k němu budete chtít kdykoliv později vrátit.

 • Program stahujte na této adrese (473 kB).
 • Tidy Start Menu

  All Video Sound Extractor 1.4 – shareware
  Líbí se vám hudba či písnička v nějakém video souboru? Potřebujete si uložit mluvené slovo z nějakého filmu? Potom se vám bude jistě hodit tento produkt. Ten totiž dokáže „vytáhnout“ jakýkoliv zvukový doprovod videa. Vy si navíc můžete zvolit, jestli ho vložíte do formátu WMA, MP3 nebo WAV. Také si lze specifikovat od jaké minuty má aplikace pracovat. Jako vstupní soubor můžete zvolit MPEG, MPG, AVI, WMV, ASF, DAT a VOB (DVD-Video). Jde tedy o celou řadu formátů, mezi kterými však bohužel chybí Real Video, a QuickTime. Při výstupu si můžete zvolit nejen formát audia, ale také specifikovat jeho kvalitu datové komprese. U MP3 však toto nastavení chybí. Chcete-li plnou verzi podobného programu (a nechcete platit za tento), pak vám můžeme vřele doporučit freewarový nástroj na zpracování videa VirtualDub.

 • Program stahujte na této adrese (1.7 MB).
 • All Video Sound Extractor

  Zpěvníkátor 6.0.8 – freeware
  Patříte-li mezi ty lidi, kteří si při nějaké příležitosti rádi zazpívají a přitom si nepamatují všechna slova vašich oblíbených písniček, může vám pomoci český prográmek Zpěvníkátor. Ten totiž obsahuje ve své databázi na 10 000 písní! Disponuje i funkcemi, pomocí kterých lze nejen písně prohlížet, opravovat, tisknout, transponovat akordy, ale také hlavně vyrábět sešitové zpěvníky. Další písně můžete samozřejmě dle libosti přidávat a posílat je autorovi produktu. Vítanou funkcí je tzv. synchronizace, která aktualizuje domácí a internetovou databázi Zpěvníkátoru, což znamená, že písničky, které jsou na internetu a ještě je nemáte doma, se přenesou i domů, a naopak písničky, které máte doma a nejsou na internetu, se přenesou na internet. Pokud máte Zpěvníkátor nainstalovaný na počítači s internetem, stačí spustit příkaz Synchronizovat a vše se udělá samo. Pokud ne, použijete off-line synchronizaci, která funguje tak, že program vytvoří synchronizační soubor, ten si přenesete na počítač s internetem, uložíte ho na stránku, a internetová aplikace vám zpátky pošle soubor, který načtete do Zpěvníkátoru.

 • Program stahujte na této adrese (6 MB).
 • Zpěvníkátor  Témata: Utility, software

  Nejčtenější

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

  Ilustrační foto - notebook

  Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

  Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

  Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci Windows 10 October 2018...

  Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...  Najdete na iDNES.cz