Staňte se kytaristou snadno a rychle

aktualizováno 
Možná jste někdy zatoužili umět hrát na kytaru, vyzkoušejte tedy některý ze dvou programů určených k výuce kytarové hry, které nabízí dnešní přehled zajímavých programů pro práci s hudbou. Mimo to určitě nepřehlédněte novou verzi přehrávače Winamp a další zajímavé programy.
Multimediální přehrávače

Winamp 5.111

freeware; homepage; download; 6 MB  

Nová verze populárního multimediálního přehrávače Winamp obsahuje nejnovější verzi kodeku LAME (pro vytváření MP3) a opravuje řadu drobných chyb. Winamp je i nadále k dispozici v několika různě vybavených freeware verzích a v placené verzi s rozšířenými funkcemi pro grabování, konverzi a vypalování hudby.

Grabování, konverze, vypalování

McFunSoft Audio Studio 2.85

shareware; homepage; download; 13,5 MB

McFunSoft Audio Studio je komplexní nástroj pro práci s hudbou. Umí grabovat hudbu z CD do mnoha různých formátů (WAV, MP3, WMA, Ogg Vorbis, AIFF, AU), vytvářet ID3 tagy doplněné údaji z internetové databáze, nahrávat zvuk z různých zdrojů, zvládne i základní úpravy a efekty. Hudbu je možné rovněž vypalovat na CD.

All To All Audio Convert 1.11

shareware; homepage; download; 0,9 MB  

All To All Audio Convert umí vzájemně konvertovat hudební formáty MP3, WMA, OGG, WAV,MS-ADPCM a IMA-ADPCM. U konvertovaných souborů je možné normalizovat hlasitost, u formátů MP3, OGG, WMA lze použít i proměnný datový tok (VBR). Konverze může probíhat i dávkově s odloženým startem.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

Mp3tag V.2.33

freeware; homepage; download; 1,3 MB  

Mp3tag je, v souladu se svým názvem, aplikace na správu ID3 tagů, APE tagů a komentářů souborů ve formátu OGG. Potřebná dat získává aplikace z internetové databáze, případně ze jména souborů. Samozřejmostí je hromadná editace, tvorba playlistů, export dat a další užitečné funkce.

CATraxx 7.00.00

trialware; homepage; download; 9,3 MB  

CATraxx vytvoří z vašich hudebních nosičů a audio souborů databázi, ve které budete moci vždy snadno a rychle najít požadovanou skladbu. Progam umí zaevidovat hudební CD, LP desky, kazety, minidisky a MP3 soubory. Data pro popis souborů jsou načítána z internetové databáze, záznamy jsou ukládány ve formátu MS Access, se kterým je možné dále pracovat.

LS MyLib 0.92

freeware; homepage; download; 0,9 MB  

LS MyLib je katalogizační program, který uvede do pořádku soubory na vašich discích a výměnných médiích. U MP3 souborů jsou automaticky zaindexovány ID3 tagy, podle kterých je pak možné v databázi vyhledávat. Je možné rovněž evidovat výpůjčky médií nebo exportovat data do HTML souborů.

Audio editory, efekty a další utility

Sound Forge 8.0

shareware; homepage; download; 39,9 MB  

Sound Forge je velmi kvalitní (a velmi drahý) hudební editor od firmy Sony. Upravovat v něm můžete jednotlivé soubory či vícestopé nahrávky, umí mixovat hudbu, nahrávat z libovolného zdroje, používat efekty a mnoho dalšího. Sound Forge je nástroj pro profesionály, přesto si jej můžete zdarma po dobu 30 dní vyzkoušet.

Noise Reduction 2.0

shareware; homepage; download; 9,2 MB  

Noise Reduction je sada zásuvných modulů pro hudební editor Sound Forge a další audioeditační programy, které podporují zásuvné moduly DirectX. Plug-iny Noise Reduction slouží k odstranění šumu a restaurování starých hudebních nahrávek. Ovládání zjednodušuje několik předvoleb pro nejčastěji používané funkce.

MultitrackStudio Lite 4.01

shareware; homepage; download; 1,7 MB

  MultitrackStudio je amatérské nahrávací studio s možností vícestopého záznamu, mixování zvuku, nahrávání, přidávání efektů či opravy chyb. MultitrackStudio má v zásobě 19 různých zvukových efektů, disponuje rovněž podporou VST a DirectX plug-inů. Ve verzi Lite je možné pracovat nejvýše se třemi stopami o délce maximálně 30 minut.

Sibelius 4.0

demoverze; homepage; download; 16,6 MB  

Sibelius je nástroj na tvorbu hudby zápisem, not do notové osnovy. S aplikací je možné vytvořit kompletní partitury pro jednotlivé nástroje, přehrávat skladby či tisknout partitury. Skládání vám usnadní například možnost připojení externí klaviatury.

Tunafish 1.1

demoverze; homepage; download; 1,6 MB  

Tunafish je jednoduše ovladatelný nástroj na vytváření hudby. Program obsahuje různé efekty, nástroje a hudební vzorky, pracuje s formáty WAV a MIDI. Práci s programem zvládne i začátečník, není třeba nic zdlouhavě instalovat nebo nastavovat.

Guitar and Bass Ear Trainer 1.5

shareware; homepage; download; 1 MB  

Guitar and Bass Ear Trainer vám pomůže naučit se hrát na kytaru. Program přehrává vybrané úseky skladby a vy se je podle sluchu učíte zahrát na kytaru.

G7 1.0

demoverze; homepage; download; 10,2 MB  

Druhá aplikace, která má pomoci při učení hry na kytaru, je funkčně podstatně vybavenější. V programu G7 je možné zadávat noty do notové osnovy ať už přímo, pomocí ASCII souborů nebo klaviatury, zapsanou skladbu pak aplikace zobrazuje na hmaníku kytary pro snadné naučení skladby. V programu najdete rovněž knihovnu nástrojů, hotovou zaranžovanou skladbu pak můžete uložit jako MIDI soubor nebo rovnou vypálit na CD.

AmpliTube UNO 1.0

freeware; homepage; download; 3,1 MB  

AmpliTube UNO je softwarová efektová jednotka pro elektrickou kytaru, která se ovládá pomocí grafického rozhraní. Signál z kytary můžete upravovat v reálném čase nebo dodatečně. AmpliTube UNO je odlehčená verze placeného programu AmpliTube.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

Tablet pro práci i zábavu

Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

Spusťte si Android ve Windows, Linuxu či Macu

Ilustrační foto - Android

Chtěli jste hrát Android hry na počítači? Máte to mít. A je jedno, zda pracujete ve Windows, Linuxu či v Macu. Stáhněte...

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz