Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štědrovečerní nadílka Technet.cz: Zvyky, koledy, přáníčka a videa

aktualizováno 
Máme pro vás vánoční rádia s vánoční hudbou, vánoční přáníčka, koledy, novoročenky a vánoční videa.

ElfYourSelf

Pokud jste se i vy na Vánoce připravili s předstihem a máte chvilku volného času, pojďte se podívat na pár stránek s vánoční tématikou.

Co by to bylo za Vánoce, bez vánočních koled a písniček. Pokud máte nějaké hudební CD, tak si ho jistě pustíte. Avšak hudební zásoba vydrží jistě pouze na několik hodin a poslouchat ty samé písničky stále dokola, se vám jistě nebude chtít. Proto si zkuste naladit jedno z mnoha internetových rádií. Že zrovna nevysílají hudbu, jako byste chtěli? Nevadí, máme pro vás seznam více jak sto vánočních rádií – nechybí jazzové, popové, soulové, či tradiční vysílání. Stačí si pouze vybrat. A když vám domovem hraje vánoční hudba, pojďte se podívát dále, co jsme pro vás připravili.

Tradice, koledy, betlémy…
A nemůžeme začít nikde jinde, než na iDNES.cz. Napsat Ježíškovi už je asi pozdě (i když nikdy neříkej nikdy), ale čeká na vás i další sekce. Zaujmout by vás mohly koledy či si můžete připomenout tradice. Článků a rad ve speciálu najdete opravdu mnoho.

Vánoce

Vánoční informace nabízí mnoho serverů, nejen stránky na iDNES.cz. Velmi zajímavé a především užitečné naleznete na webu Střípky. Tam v rámci speciálu Vánoce můžete načerpat nejen informace o historii Vánoc, ale i vánoček, o tradici betlémů, proč se zdobí vánoční stromeček. Dozvědět se můžete i jak se slaví staročeské Vánoce či najít spoustu nápadů, jak si ty letošní udělat ještě hezčími. Nechybí tipy na ozdoby z vosku, jak si vyrobit adventní kalendář z krabice od vajíček, z krabiček od čaje či vlastní adventní věnec, vánoční svícen a minivázu. Budete-li chtít vědět, jak se řeknou Vánoce ve 23 jazycích, potom právě zde naleznete odpověď.

Také server Víra.cz má hodně co říci k Vánocům. Naleznete na něm hodně informací o významu a tradicích vánočních svátků. Dokonce zde naleznete informace, jak popřát k Vánocům v jiných jazycích, na jednotlivých místech zeměkoule (celkem na 33).

Vánoční elektronické přáníčko
Pokud jste nestihli poslat svým nejbližším klasické vánoční přání ještě není nic ztraceno. Tedy v případě, že používají elektronickou poštu a vy znáte jejich e-mailové adresy. Poslat elektronické přání má řadu výhod. Nejen, že vás nestojí ani korunu, ale navíc nemusíte trávit čas jejich výběrem, napsáním a v neposlední řadě odesláním.

Co jsou elektronická přáníčka?
Elektronické pohlednice či přání jsou stejná jako jejich papírové protějšky. Liší se vlastně jen tím, že je lze poslat pouze virtuálně. Mohou mít podobu klasického obrázku s textem či se pohybovat.

Je rozesílání přáníček složité?
Vůbec ne. Stačí navštívit stránky, které odesílání umožňují, vybrat příslušnou kategorii a v ní přání, které vás zaujme. Následuje vyplnění údajů o odesílateli a příjemci, napsání vzkazu a můžete odesílat. Příjemci potom buď přijde ve formě souboru či odkaz, kde si ho může vyzvednout. Některé služby umožňují spoustu dalších možností jako načasování odeslání. Můžete být rovněž informováni o tom, zda e-pohlednice dorazila či zda si ji adresát vyzvedl.

Elektronické pohlednice

Co vše lze k přání přidat?
K samotnému přání můžete přidat například oblíbenou melodii, která se spustí v momentě, kdy je pohlednice otevřena. Některé služby umožňují rozsáhlé možnosti nastavení velikosti či barvy písma, vložení vlastního obrázku a mnoho dalšího.

Lze odesílat i něco jiného než elektronické pohlednice?
V době, kdy má prakticky každý člověk mobilní telefon, by nemělo chybět odesílání přání také na tato zařízení. Využití textových zpráv je vhodné zejména pro zaslání přáníčka těm, kteří nemají přístup na internet, nebo jej navštěvují pouze výjimečně. Multimediální zprávy (MMS) umožňují vkládat obrázky, zvuky, animace i text, ale jejich cena není nejnižší (obvykle okolo 30 Kč) a telefon příjemce musí být pro tuto službu nastaven. Na specializovaných stránkách si můžete vybrat SMS či ještě lépe MMS zprávy, které následně, podobně jako elektronickou pohlednici, odešlete. Nevlastníte-li telefonní přístroj, který zvládá posílání a přijímání multimediálních zpráv, nemusíte se obávat, že se vás MMS vůbec netýkají. Operátoři totiž umožňují vyzvednutí doručené MMS na internetu. Pošle vám-li tedy někdo MMS, potom obdržíte SMS, ve které budou instrukce jak na to. Posílání většiny MMS je však zpoplatněno.

Kde on-line pohlednice najít?
Jak v zahraničí, tak i v tuzemsku existuje velké množství stránek, které odesílání elektronických pohlednic umožňují. My vám nabízíme jejich krátký přehled.

Albi.cz
Pohlednice.cz
Přej.cz
Pohlednice na Tiscali.cz
Pohlednice na Centrum.cz
Hanulka.cz
Postcard.cz
Jednorožec.cz

Elektronické pohlednice

Netradiční přání můžete poslat díky Kofole. Stačí zabrouzdat na Kofola.cz/postcard a po vyplnění jednoduchého formuláře, lze dotyčného nadzvednout ze židle tím, že mu sdělíte, na co si stěžuje, co je jeho skutečným problémem a jak ho má řešit. Přání potom sdělí anděl svým hlasem.

Kofola.cz/postcard

Tip: Vyberte si vánoční přání v mobilu na adrese http://prani.sluzba.cz a pošlete ho komukoliv zadarmo na mobil.

A nezapomeňte, že na serverech naleznete i přáníčka k novému roku, tzv. PFka.

Pošlete k Vánocům sebe jako zeleného skřeta

Originální a velmi populární je stránka Elfyourself. Zde ze sebe a svých přátel (nepřátel) můžete úplně jednoduchým způsobem udělat tančící elfy. Stačí sledovat nápovědu.

ElfYourSelf

Zábava, aneb jdeme se bavit

Fun Page Land
Velmi nebezpečný server s povětšinou totálně vysmátým obsahem. Místní vánoční sekce sice má se současně probíhajícími svátky míru a klidu společné jméno, ale zde uveřejněné klipy jsou velice svérázné a drsné. Pozor tedy na ně!

Nezapomeňte si spustit flashovou animaci, ve které si ozdobíte svého sněhuláka, nebo nakopnete soba a ten vám za to velmi pěkně poděkuje. Také skřítkové to dokáží pořádně se Santou Clausem rozjet. A co byste řekli na psí funky christmas? A na závěr si nezapomeňte popřát vlasaté Vánoce!

Vánoce za posledních sedm let!
Chcete interaktivní zábavu? Potom byste měli vlézt na server NewGrounds. Ten totiž v sekci Christmas nabízí obrovské množství zajímavého vánočního obsahu. Na stránkách najdete spoustu her, flashových animací, videoklipů a mnohem více. Každý rok navíc posbírá nové filmečky, hry atd. tu naleznete archív roztříděný pěkně podle roků.

Zkuste například dvanáctijamkový minigolf, ovšem pokud někoho neláká klid zelených trávníků či při nákupech dárků a reklamních akcích málem přišel o nervy, může si kupříkladu zařádit v obchodním centru, zabít/upéct Santa Clause nebo si vybít vztek na nevinných tučňácích. Kromě několika dalších násilných her je tu ale také příjemný logický rychlík Santa Balls (vhodné i pro děti). Milovníci satiry si přijdou na své u dopisu George Bushe Ježíškovi, nebo když uprostřed výcviku bojovníků Talibanu začne sněžit...ovšem to není sníh, toť Georgův ďábelský plán!

I za tento rok již přibylo pěkných pár animací. Zatím jde o více jak 35 klipů.

Vánoce na ICQ
I jeden z nejrozšířenějších on-line kecálků na světě na své uživatele nezapomněl a připravil pro ně několik interaktivních flashových klipů. Ty zachycují vánoční sbor v čele s křepčícím Santa Clausem a osmi sobími sólisty. V každém klipu mají sobi svou specifickou funkci. Tak například v tom prvním doprovází jeden z nich ústřední melodii "We Wish You Merry Christmas" na triangl, druhý hraje na činely, další zvoní na měsíc (ne, není to chyba), čtvrtý troubí čumákem, pátý hlasitě přeje veselé Vánoce, další dva stepují a poslední štěká. To prostě musíte vidět!

Merry Christmas I
Merry Christmas II
Merry Christmas III
Merry Christmas III

ICQ Vánoce

Santa Claus se připravuje na svoji každoroční cestu kolem Země, ale nějak se mu nepodaří nasednou na své sáně. Podívejte se co se stane, a jak popřeje státům Veselé Vánoce. Škoda jen, že Česká republika se zde nenachází. Možná proto, že u nás ve větší míře věříme na Ježíška.

 

Jak se slaví u Happy Tree Friends...
U zvířátek v čele s paróžnou karóvou Lumpym se slaví stylově a zcela v duchu jejich krvavých epizod. Brutální vánoční příběhy o tom jak nebezpečný je plyn, kácení vánočního stromku nebo obyčejný rampouch atd. Spustíte je kliknutím na kazetu, anebo na jedním z políček na budíku. Každý příběh začne až po shlédnutí krátké reklamy.

Happy Tree Friends

A nemohou chybět i povedené flash animace. Některé vybrané si můžete prohlédnout přímo zde.

Zpívající vánoční hmyz


Vánoční Crazy Frog


Tři čuňíčci a Vánoce


Go Ježíšku Go


Ne, aby vás napadlo pouštět kapry!


Předvánoční shon (ještě, že už je za námi)


S alkoholem to nepřehánějte, abyste nedopadli jako tento sob


Veselé Vánoce

Animace s hvězdičkou
A pokud vám bylo již více jak 18 let, podívejte se na blonďatou příhodu.Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

Další z rubriky

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Najdete na iDNES.cz