Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Studium s internetem je snažší

  10:33aktualizováno  10:33
Každoročně utratí studenti za učebnice a skripta spoustu peněz. Možnost, jak ušetřit, nabízejí studentské internetové stránky. Stačí zadat v příslušných vyhledávačích požadovaný typ knihy podle oboru. Internet může pomoci i s přípravou na maturitu nebo k přijímacím zkouškám na vysokou školu.

20Každoročně utratí studenti za učebnice a skripta spoustu peněz. Možnost, jak ušetřit, nabízejí studentské internetové stránky. Stačí zadat v příslušných vyhledávačích požadovaný typ knihy podle oboru. Internet může pomoci i s přípravou na maturitu nebo k přijímacím zkouškám na vysokou školu.

Na specializovaných webových stranách pro studenty je možné nalézt nejen učební texty, ale například maturitní otázky, diplomové a seminární práce z různých oborů. K dispozici je také zpravodajský servis, seznam brigád nebo míst pro absolventy a nabídky peněžních ústavů (studentská konta, pojištění). Velký prostor bývá na těchto stranách věnován možnostem a podmínkám studia a práce v zahraničí. Informace zpracovávají většinou odborníci na dané země. Naleznete zde i postřehy a zkušenosti současných českých studentů na zahraničních školách (Jak se studuje v ...).

"Studenti si nechodí na internet jenom pro informace, ale i 'ze sociálních důvodů'. Navazují virtuální přátelství, často s mladými lidmi z jiných zemí. Používají například e-learning k přípravě na přijímací zkoušky," vypočítává klady internetu šéfredaktorka časopisu StudentIn Barbara Čechová. "Ale pozor na inzeráty nabízející výhodnou práci v zahraničí. Vždy je nutné si ověřovat agenturu a přesně smluvit podmínky!"

Učebnice a skripta levněji

Na studentských internetových stranách stačí kliknout na sekci bazar učebnic a skript nebo burza skript (www.studentskestranky.cz) a objeví se vyhledávač. Podle oboru, o který máte zájem, se dostanete k nabídce požadovaných učebních textů. "Bazar učebnic a skript je součástí Studentských stránek již od roku 2000. Před několika týdny prošel inovací. Studenti mohou přidávat podle potřeby zdarma inzeráty do nabídky a do poptávky a prodávat či kupovat tak použité učebnice," nabízí Vojtěch Horna, ředitel serveru Studentské stránky. "Podle nových pravidel vyžadujeme od uživatelů registraci. Ta jim ale přináší řadu vylepšení a zjednodušení. Například nemusí již znovu a znovu zadávat své kontaktní údaje (telefon a e-mail), mají pod kontrolou jaké inzeráty přidali, mohou prodloužit dobu po kterou je inzerát zobrazen, upravovat ho podle aktuální situace či odstranit z databáze," dodává Vojtěch Horna

Od architektury po žurnalistiku

Bazar obsahuje více než třicet oborů, ve kterých lze požadované tiskoviny nalézt. Je možné vybírat z knih o astronomii, jazykových, matematických, ekonomických, geologických, pedagogických, politologických, technických, uměleckých i zemědělských učebnic. Nabídka obsahuje i skripta pro mediky, studenty teologie či práva.

Internetové adresy pro studenty

www.idnes.cz
* sekce klikni.cz, vzdělávání
 
 
www.studentskestranky.cz
* bazar učebnic
* student v zahraničí
* kariéra
* peníze
* referáty

www.kampomaturite.cz
* přijímačky SŠ
* přijímačky VŠ
* adresáře škol
* seminárky
* kurzy
 
www.scio.cz
* příprava k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia, SŠ, VŠ
* zkoušky nanečisto
 
http://studuj.jinak.cz
 
 
 
http://europa.eu.int/ploteus
* vše o možnostech studia v Evropě, granty, stipendia
 
http://europa.eu.int/youth
* portál o stážích, prázdninových brigádách, au-pair pobytech

"Letos jdu do druhého ročníku právnické fakulty. Budu potřebovat knihy o historii. Jsem ráda, že se dá využít internetového obchodu z druhé ruky. Podstatně to totiž šetří studentské kapsy," říká studentka Klára Lamková z Rokycan.  

Čtenářské deníky i diplomové práce

Jakmile kliknete na požadovanou sekci, například přijímací zkoušky, seminární práce, maturitní otázky, na některém ze studentských serverů se objeví široká nabídka studijních textů pro středoškoláky, vysokoškoláky i ty, kteří se na studium teprve připravují. V hodinách literatury na gymnáziu nebo střední škole se mohou hodit čtenářské deníky. Internet nabízí zpracovanou kompletní povinnou středoškolskou četbu, referáty do hodin fyziky, chemie, zeměpisu i dějepisu.

Je zde i nabídka doučování různých předmětů a přípravy na maturitu nebo přijímací zkoušky na střední i vysokou školu. "Na serveru pro studenty jsem našel nejen brigádu, ale i odkazy na další zajímavé stránky. Praktické jsou adresáře škol. Také jsem si zařídil přes internet přípravné kurzy k přijímačkám na VŠ a spoustu dalších podkladů k učení," upozorňuje Jan Paseka z Berouna. Studentům vysokých škol mohou pomoci texty seminárních, bakalářských i diplomových prací, které jsou na internetu uváděny. Naleznete zde i názory, postřehy a zkušenosti studentů různých škol. Které také mohou posloužit při rozhodování, na kterou školu se přihlásit. Studentské stránky obsahují i odkazy na personální poradenství při hledání zaměstnání. Ze sekce zabývající se sháněním práce můžete prohlížet i strany jednotlivých úřadů práce. Naleznete přehled kurzů managementu nebo jazyků. Zkrátka vše, co může pomoci při získávání vhodného zaměstnání. Jsou zde i nabídky práce v zahraničí.

Zdroj: MF DNES
Autoři:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

Další z rubriky

Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá

Logo společnosti Facebook

Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem....

Videa na výšku už nejsou pro smích, YouTube z nich odstraní pruhy

Video na výšku.

YouTube v okně webového přehrávače nově nabídne i videa pořízená na výšku bez bočních pruhů. Lépe tak využije plochu...

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Známe odpovědi na 6 nejčastějších otázek o mateřské a rodičovské
Známe odpovědi na 6 nejčastějších otázek o mateřské a rodičovské

Jaký je vlastně rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou, za jakých podmínek vám na ně vzniká nárok a kolik peněz měsíčně dostanete? Kompletní přehled jsme pro vás připravili s Petrem Novákem z Právní poradny pro odškodnění a náhradu škody.

Najdete na iDNES.cz