Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Studium s internetem je snažší

  10:33aktualizováno  10:33
Každoročně utratí studenti za učebnice a skripta spoustu peněz. Možnost, jak ušetřit, nabízejí studentské internetové stránky. Stačí zadat v příslušných vyhledávačích požadovaný typ knihy podle oboru. Internet může pomoci i s přípravou na maturitu nebo k přijímacím zkouškám na vysokou školu.

20Každoročně utratí studenti za učebnice a skripta spoustu peněz. Možnost, jak ušetřit, nabízejí studentské internetové stránky. Stačí zadat v příslušných vyhledávačích požadovaný typ knihy podle oboru. Internet může pomoci i s přípravou na maturitu nebo k přijímacím zkouškám na vysokou školu.

Na specializovaných webových stranách pro studenty je možné nalézt nejen učební texty, ale například maturitní otázky, diplomové a seminární práce z různých oborů. K dispozici je také zpravodajský servis, seznam brigád nebo míst pro absolventy a nabídky peněžních ústavů (studentská konta, pojištění). Velký prostor bývá na těchto stranách věnován možnostem a podmínkám studia a práce v zahraničí. Informace zpracovávají většinou odborníci na dané země. Naleznete zde i postřehy a zkušenosti současných českých studentů na zahraničních školách (Jak se studuje v ...).

"Studenti si nechodí na internet jenom pro informace, ale i 'ze sociálních důvodů'. Navazují virtuální přátelství, často s mladými lidmi z jiných zemí. Používají například e-learning k přípravě na přijímací zkoušky," vypočítává klady internetu šéfredaktorka časopisu StudentIn Barbara Čechová. "Ale pozor na inzeráty nabízející výhodnou práci v zahraničí. Vždy je nutné si ověřovat agenturu a přesně smluvit podmínky!"

Učebnice a skripta levněji

Na studentských internetových stranách stačí kliknout na sekci bazar učebnic a skript nebo burza skript (www.studentskestranky.cz) a objeví se vyhledávač. Podle oboru, o který máte zájem, se dostanete k nabídce požadovaných učebních textů. "Bazar učebnic a skript je součástí Studentských stránek již od roku 2000. Před několika týdny prošel inovací. Studenti mohou přidávat podle potřeby zdarma inzeráty do nabídky a do poptávky a prodávat či kupovat tak použité učebnice," nabízí Vojtěch Horna, ředitel serveru Studentské stránky. "Podle nových pravidel vyžadujeme od uživatelů registraci. Ta jim ale přináší řadu vylepšení a zjednodušení. Například nemusí již znovu a znovu zadávat své kontaktní údaje (telefon a e-mail), mají pod kontrolou jaké inzeráty přidali, mohou prodloužit dobu po kterou je inzerát zobrazen, upravovat ho podle aktuální situace či odstranit z databáze," dodává Vojtěch Horna

Od architektury po žurnalistiku

Bazar obsahuje více než třicet oborů, ve kterých lze požadované tiskoviny nalézt. Je možné vybírat z knih o astronomii, jazykových, matematických, ekonomických, geologických, pedagogických, politologických, technických, uměleckých i zemědělských učebnic. Nabídka obsahuje i skripta pro mediky, studenty teologie či práva.

Internetové adresy pro studenty

www.idnes.cz
* sekce klikni.cz, vzdělávání
 
 
www.studentskestranky.cz
* bazar učebnic
* student v zahraničí
* kariéra
* peníze
* referáty

www.kampomaturite.cz
* přijímačky SŠ
* přijímačky VŠ
* adresáře škol
* seminárky
* kurzy
 
www.scio.cz
* příprava k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia, SŠ, VŠ
* zkoušky nanečisto
 
http://studuj.jinak.cz
 
 
 
http://europa.eu.int/ploteus
* vše o možnostech studia v Evropě, granty, stipendia
 
http://europa.eu.int/youth
* portál o stážích, prázdninových brigádách, au-pair pobytech

"Letos jdu do druhého ročníku právnické fakulty. Budu potřebovat knihy o historii. Jsem ráda, že se dá využít internetového obchodu z druhé ruky. Podstatně to totiž šetří studentské kapsy," říká studentka Klára Lamková z Rokycan.  

Čtenářské deníky i diplomové práce

Jakmile kliknete na požadovanou sekci, například přijímací zkoušky, seminární práce, maturitní otázky, na některém ze studentských serverů se objeví široká nabídka studijních textů pro středoškoláky, vysokoškoláky i ty, kteří se na studium teprve připravují. V hodinách literatury na gymnáziu nebo střední škole se mohou hodit čtenářské deníky. Internet nabízí zpracovanou kompletní povinnou středoškolskou četbu, referáty do hodin fyziky, chemie, zeměpisu i dějepisu.

Je zde i nabídka doučování různých předmětů a přípravy na maturitu nebo přijímací zkoušky na střední i vysokou školu. "Na serveru pro studenty jsem našel nejen brigádu, ale i odkazy na další zajímavé stránky. Praktické jsou adresáře škol. Také jsem si zařídil přes internet přípravné kurzy k přijímačkám na VŠ a spoustu dalších podkladů k učení," upozorňuje Jan Paseka z Berouna. Studentům vysokých škol mohou pomoci texty seminárních, bakalářských i diplomových prací, které jsou na internetu uváděny. Naleznete zde i názory, postřehy a zkušenosti studentů různých škol. Které také mohou posloužit při rozhodování, na kterou školu se přihlásit. Studentské stránky obsahují i odkazy na personální poradenství při hledání zaměstnání. Ze sekce zabývající se sháněním práce můžete prohlížet i strany jednotlivých úřadů práce. Naleznete přehled kurzů managementu nebo jazyků. Zkrátka vše, co může pomoci při získávání vhodného zaměstnání. Jsou zde i nabídky práce v zahraničí.

Zdroj: MF DNES
Autoři:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Zuckerberg přiznal chybu, která škodila i v Česku. Slíbil nápravu

Mark Zuckerberg na Facebook Communities Summitu v Chicagu 2017

Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg přiznal, že jeho firma zklamala své uživatele a chybovala, když...

Další z rubriky

Jeho malovaná vejce pobavila i Shakiru, teď chystá velké setkání kutilů

Adam Savage na Maker Faire (San Mateo 2016)

Jiří Zemánek vyrobil stroj, který zdobí kraslice optickými klamy, a uchvátil jím i zpěvačku Shakiru. Vymyslel a...

S blockchainem proti nucené práci. Nový projekt má pomoci milionům lidí

Takových sekáčů třtiny jako Generoso už na Kubě mnoho není.

Celosvětově pracuje dle odhadů v podmínkách nucené práce až 25 milionů lidí. Právě těm by mohl pomoci nový projekt,...

Dětské porno je natrvalo „součástí“ bitcoinu, varují výzkumníci. Už zase

(Ilustrační snímek)

Účetní kniha bitcoinu, která obsahuje přehled všech provedených transakcí, umožňuje i vkládání krátkých textových...

Najdete na iDNES.cz