Superbyt podle Microsoftu byl otevřen i v Praze

  9:42aktualizováno  9:42
Společnost Microsoft včera otevřela digitální Superbyt v pražských Nuslích. Důraz v něm je kladen na digitální zábavu, ale ukazuje také, jak má vypadat domácnost řízená počítačem.
Bill Gates se svým programem Windows obsadil devět z deseti počítačů a nyní se rozhodl vyrazit i do obývacích pokojů, ložnic a koupelen. Nově otevřený Superbyt společnosti Microsoft a jejích partnerů se celý točí kolem čerstvě uvedené české verze systému Windows Media Center (WMC). Tento systém je nadstavbou Windows XP a nabízí speciální grafické rozhraní pro multimediální aplikace a to včetně jednoduché možnosti vytvořit z PC viderekordér.

Do sto šedesát metrů čtverečních velkého mezonetového bytu s terasou musí vystoupat každý po svých, výtah v domě chybí. Ale po příchodu do obrovského obývacího pokoje se už stačí jen posadit do pohovky a vzít do ruky dálkový ovladač.

Obývák v Superbytě Microsoftu

Základem bytu podle Gatese je počítač, jedna krabice za zhruba třicet tisíc korun, která v sobě ukrývá poslední verzi Windows Media Center. Tváří se jako normální počítač, tedy věc určená hlavně k práci, ale to v bytě podle Billa Gatese není to hlavní. „Přehrajete si na něm oblíbený film na DVD, pustíte muziku z CD nebo přímo z disku počítače, můžete sledovat televizi, poslouchat rozhlas nebo si prohlížet fotky z rodinného alba,“ říká mluvčí Microsoftu Jiří Grund.

Vše se zobrazuje na televizní obrazovce. V základním menu lze být on-line připojen ke zprávám na serveru iDNES, zjistit počasí z portálu Atlas.cz. Časem by měla fungovat i internetová půjčovna filmů. K tomu se zatím pomalu rozhoupává Český Telecom, který na svém portálu Starzone nemá zatím příliš velký výběr.

Pracovna v Superbytě Microsoftu

Komu se podaří odpoutat se od pohovky a velké ploché obrazovky, narazí ještě v obývacím pokoji na promítačku na stěnu. Ta je, stejně jako téměř všechna zařízení v bytě, připojena k základnímu počítači bezdrátově. Bar, lednice ani kuchyně ještě se zábavním centrem Microsoftu nemluví, tudíž pro pivo nebo kávu si zatím musí každý dojít po svých.

Kdo se vyšplhá po schodech do druhého patra bytu, už nemusí vůbec chodit dolů. Ložnice i pracovna jsou také napojeny na centrální počítač. V pracovně si lze vytisknout kvalitní fotky, jež si před chvíli prohlížela na gauči celá rodina, a samozřejmě běžně používat další počítač. Televize a dálkové ovládání v ložnici poskytuje stejnou zábavu jako obrazovka o patro níže v obývacím pokoji.

Ostatní bezdrátové přístroje už jsou více méně hračky. Zrcadlo vedle postele ukazuje údaje z malé meteorologické stanice na střeše bytu. V koupelně obzvláště ženy ocení váhu, která na malém displeji na stěně kromě údajů o váze spočítá i další ukazatele, jako například index tělesné hmotnosti. Má paměť pro čtyři lidi, takže stačí pro všechny členy běžné rodiny.

Ložnice v Superbytě Microsoftu 

Do dětského pokoje se chystá Microsoft proniknout s novou herní konzolí Xbox, kterou za několik dní uvede na americký trh. Ta půjde k zábavnímu centru připojit také, kromě hraní umožňuje i přehrávání filmů na DVD. Do Česka dorazí nejdříve v první polovině příštího roku.

Kdo by si chtěl takový byt koupit, musí našetřit zhruba sedm milionů korun. Microsoft si ho zatím pronajal na tři měsíce. Základní zařízení elektronikou stálo přes půl milionu korun.

Autoři: ,


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Facebook uvádí svůj první kus hardwaru. Přes Portal si můžete volat

Facebook Portal v bílé

Společnost Facebook přestavila dvě komunikační zařízení, Facebook Portal a Facebook Portal+.

Čína údajně zaútočila na americké služby přes Apple a Amazon

Podle zdrojů agentury Bloomberg odhalily experti v USA ve vnitřnostech serverů...

Čínské tajné služby podle agentury Bloomberg provedly masivní útok na americké společnosti a skrze ně na americké tajné...

Česká firma má 3D tiskárnu s novou koncepcí a vlastní tiskové struny

Nová 3D tiskárna Original Prusa SL1 spolu s mycí a vytvrzovací stanici (vpravo).

Česká firma Prusa Research představila v New Yorku novou 3D tiskárnu, která používá systém stereolitografie.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz