Surfujte na internetu i bez připojení

aktualizováno 
Internetové stránky můžete prohlížet i v době, kdy nejste připojeni. Stačí si je stáhnout do počítače, a pak si je můžete prohlížet kdekoliv a to i tam, kde není možné se připojit k síti.

V dnešní době, kdy je internet natolik rozšířen si možná říkáte, že programy pro čtení stránek v offline verzi jsou jaksi zbytečné. Ano, můžete mít pravdu, ale třeba se i vy čas od času dostanete do situace, kdy potřebujete nějaké informace z webu, ale jaksi nemáte přístup k internetu. Pak se vám tito jedineční pomocníci možná mohou hodit, a proto vám přinášíme jejich přehled.

Programy ukládají data v běžném formátu, aby je bylo možné načíst v libovolném internetovém prohlížeči. Zachovávají i strukturu vč. obrázků a dalších multimediálních souborů či možností procházet stránky i po kliknutí na odkaz. Během několika minut dojde ke stažení všech potřebných stránek (vytvoření mirroru) na PC. Tato data si pak můžete prohlížet například ve vlaku, v autobuse či v letadle při cestě na dovolenou či za prací.

WebHTTrack 3.4 – GPL
Jeden z nejlepších open source off-line prohlížečů pro stahování celých webů. Na pevném disku vytváří stejnou strukturu jako na serveru, kam zkopíruje obrázky, HTML soubory a všechny další soubory obsažené na serveru. Možné je také nastavení automatického stahování stránek pomocí plánovače úloh. Po instalaci si lze vybrat i český jazyk.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,3 MB).


  WebReaper 10 – freeware

  Tento program kromě klasického stažení vámi nadefinovaných stránek stáhne i obsah linkovaných stránek. Všechny odkazy jsou tedy plně funkční, i když se informace nenacházejí na stránkách ke stažení. Navíc můžete nadefinovat různé filtry, hloubku stahování, řadu klíčových slov či zakázat hierarchické stahování. Do programu stačí zadat pouze adresu, stisknout tlačítko Go a počkat, než se požadované stránky stáhnou do PC.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (355 KB).


  WTR 2.0 – freeware

  Jednoduchý a výborný program pro kopírování dat z webů na pevný disk. Filtruje obsah, což znamená, že stáhne pouze ta data, která chcete, monitoruje počet stažených dat a spolupracuje s vaším antivirovým programem. Díky průvodci si lze přesně nadefinovat, co chcete stáhnout a to až do jaké úrovně. Produkt vyžaduje instalaci NET Framework.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (605 KB).


  Getleft 1.2 – GPL

  Getleft je stahovač kompletních webových stránek, který je určen nejen Windows, ale i pro Linux. Uživatelům umožňuje nastavit pravidla pro stahované stránky. Fungují i odkazy, takže lze procházet do několika úrovní. Částečně podporuje i FTP a nabízí filtry pro nalezení konkrétního druhu souborů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,5 MB).


  JoBo 1.4 beta – freeware

  Další program, který je zdarma a stahuje webové stránky. Je napsaný v Javě, takže pro jeho používání musíte mít v PC tento jazyk nainstalován. Program má jednoduché uživatelské rozhraní, obsahuje jak grafickou verzi, tak její obdobu pro příkazový řádek. V nastavení filtrů lze například vypnout stahování obrázků, zvuků a animací pro rychlejší stahování. Obnovení přerušeného stahování je samozřejmostí.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,8 MB).


  BackStreet Browser 3.1 – freeware

  Tento offline prohlížeč pochází z Bangladéše, kromě jiného zrychluje stahování internetových stránek pomocí vícenásobného připojení k webovým serverům. V zájmu úspory místa umí BackStreet Browser ukládat stažené stránky přímo do komprimovaného ZIP formátu. Stažené stránky můžete také pravidelně aktualizovat o nový obsah.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).


  Inquisitor 29 - GPL

  Uživatelsky přívětivý a hlavně dobře nastavitelný program, který poslouží nejen k prohlížení v offline režimu. Inquisitor umí stahovat nejen celé weby, ale také jen vybrané stránky nebo i soubory určitého typu (obrázky, videa, hudba, dokumenty atd.). K další výbavě programu Inquisitor patří například i jednoduchý FTP klient.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,2 MB).


  Stahovače webů pro Mozilla Firefox
  Nechcete-li si instalovat další program a přitom pro surfování používáte Firefox, potom si ho zkuste rozšířit o novou funkci pro ukládání celých webů.

  SpiderZilla 1.6 – GPL
  Umožňuje z prostředí prohlížeče stáhnout celý web pro offline prohlížení. Stahuje jak HTML kód a obrázky, tak i všechny další odkazované soubory a řadí je do stejné struktury, v jaké byly na webu. Vhodné zejména pro uživatele časově omezených připojení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (950 KB).


  ScrapBook 1.3 – GPL

  Toto rozšíření umožňuje uživatelům ukládat webové stránky na disk a spravovat jejich kolekce. V uložených stránkách umožňuje vyhledávat a umožňuje je editovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (232 KB).


  Slogger 0.6 – GPL

  Rozšíření Mozilla Firefoxu, které ukládá všechny navštívené stránky pro pozdější použití. Může být využito jako off-line prohlížeč webových stránek či jako historie navštívených stránek.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (167 KB).


 • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...  Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

  Paul Allen na snímku z prosince 2017.

  Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

  Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

  Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

  Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

  Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

  Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

  Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

  Další z rubriky

  Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

  Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

  Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

  Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

  Ilustrační foto - notebook

  Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

  Microsoft v dalším updatu Windows umožní odinstalovat vestavěné aplikace

  Nové logo Windows pro pozadí na plochu vzniklo za pomoci projekce laseru a...

  Říjnová aktualizace se po všech peripetiích ještě pořádně nedostala k uživatelům, ale již se objevují informace o jejím...  Najdete na iDNES.cz