Surfujte na internetu i bez připojení

aktualizováno 
Internetové stránky můžete prohlížet i v době, kdy nejste připojeni. Stačí si je stáhnout do počítače, a pak si je můžete prohlížet kdekoliv a to i tam, kde není možné se připojit k síti.

V dnešní době, kdy je internet natolik rozšířen si možná říkáte, že programy pro čtení stránek v offline verzi jsou jaksi zbytečné. Ano, můžete mít pravdu, ale třeba se i vy čas od času dostanete do situace, kdy potřebujete nějaké informace z webu, ale jaksi nemáte přístup k internetu. Pak se vám tito jedineční pomocníci možná mohou hodit, a proto vám přinášíme jejich přehled.

Programy ukládají data v běžném formátu, aby je bylo možné načíst v libovolném internetovém prohlížeči. Zachovávají i strukturu vč. obrázků a dalších multimediálních souborů či možností procházet stránky i po kliknutí na odkaz. Během několika minut dojde ke stažení všech potřebných stránek (vytvoření mirroru) na PC. Tato data si pak můžete prohlížet například ve vlaku, v autobuse či v letadle při cestě na dovolenou či za prací.

WebHTTrack 3.4 – GPL
Jeden z nejlepších open source off-line prohlížečů pro stahování celých webů. Na pevném disku vytváří stejnou strukturu jako na serveru, kam zkopíruje obrázky, HTML soubory a všechny další soubory obsažené na serveru. Možné je také nastavení automatického stahování stránek pomocí plánovače úloh. Po instalaci si lze vybrat i český jazyk.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,3 MB).


  WebReaper 10 – freeware

  Tento program kromě klasického stažení vámi nadefinovaných stránek stáhne i obsah linkovaných stránek. Všechny odkazy jsou tedy plně funkční, i když se informace nenacházejí na stránkách ke stažení. Navíc můžete nadefinovat různé filtry, hloubku stahování, řadu klíčových slov či zakázat hierarchické stahování. Do programu stačí zadat pouze adresu, stisknout tlačítko Go a počkat, než se požadované stránky stáhnou do PC.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (355 KB).


  WTR 2.0 – freeware

  Jednoduchý a výborný program pro kopírování dat z webů na pevný disk. Filtruje obsah, což znamená, že stáhne pouze ta data, která chcete, monitoruje počet stažených dat a spolupracuje s vaším antivirovým programem. Díky průvodci si lze přesně nadefinovat, co chcete stáhnout a to až do jaké úrovně. Produkt vyžaduje instalaci NET Framework.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (605 KB).


  Getleft 1.2 – GPL

  Getleft je stahovač kompletních webových stránek, který je určen nejen Windows, ale i pro Linux. Uživatelům umožňuje nastavit pravidla pro stahované stránky. Fungují i odkazy, takže lze procházet do několika úrovní. Částečně podporuje i FTP a nabízí filtry pro nalezení konkrétního druhu souborů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,5 MB).


  JoBo 1.4 beta – freeware

  Další program, který je zdarma a stahuje webové stránky. Je napsaný v Javě, takže pro jeho používání musíte mít v PC tento jazyk nainstalován. Program má jednoduché uživatelské rozhraní, obsahuje jak grafickou verzi, tak její obdobu pro příkazový řádek. V nastavení filtrů lze například vypnout stahování obrázků, zvuků a animací pro rychlejší stahování. Obnovení přerušeného stahování je samozřejmostí.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,8 MB).


  BackStreet Browser 3.1 – freeware

  Tento offline prohlížeč pochází z Bangladéše, kromě jiného zrychluje stahování internetových stránek pomocí vícenásobného připojení k webovým serverům. V zájmu úspory místa umí BackStreet Browser ukládat stažené stránky přímo do komprimovaného ZIP formátu. Stažené stránky můžete také pravidelně aktualizovat o nový obsah.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).


  Inquisitor 29 - GPL

  Uživatelsky přívětivý a hlavně dobře nastavitelný program, který poslouží nejen k prohlížení v offline režimu. Inquisitor umí stahovat nejen celé weby, ale také jen vybrané stránky nebo i soubory určitého typu (obrázky, videa, hudba, dokumenty atd.). K další výbavě programu Inquisitor patří například i jednoduchý FTP klient.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,2 MB).


  Stahovače webů pro Mozilla Firefox
  Nechcete-li si instalovat další program a přitom pro surfování používáte Firefox, potom si ho zkuste rozšířit o novou funkci pro ukládání celých webů.

  SpiderZilla 1.6 – GPL
  Umožňuje z prostředí prohlížeče stáhnout celý web pro offline prohlížení. Stahuje jak HTML kód a obrázky, tak i všechny další odkazované soubory a řadí je do stejné struktury, v jaké byly na webu. Vhodné zejména pro uživatele časově omezených připojení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (950 KB).


  ScrapBook 1.3 – GPL

  Toto rozšíření umožňuje uživatelům ukládat webové stránky na disk a spravovat jejich kolekce. V uložených stránkách umožňuje vyhledávat a umožňuje je editovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (232 KB).


  Slogger 0.6 – GPL

  Rozšíření Mozilla Firefoxu, které ukládá všechny navštívené stránky pro pozdější použití. Může být využito jako off-line prohlížeč webových stránek či jako historie navštívených stránek.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (167 KB).
 • Nejčtenější

  Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

  DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

  Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

  Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

  Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

  Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

  Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

  Exekuce

  I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

  Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

  Nepovedené přistání Falcon 9

  Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

  Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

  Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

  Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

  Další z rubriky

  Software zdarma: zbarvení složek pro lepší orientaci či trezor na hesla

  Ilustrační foto - barvy

  Identifikujte složky ne podle názvu, ale podle barvy s programem Folder Painter. Chcete-li trezor pro hesla na PC,...

  Tipy na weby: speciální adventní kalendář pro děti či elfské videopřání

  Dečko.českátelevize.cz/advent

  Děti milují adventní kalendáře. Jeden interaktivní se otevřel na internetových stránkách dětského kanálu Déčko. Dospělí...

  Aplikace najde a schová hanbaté fotky, jiná chce nahradit Office

  Zkuste zabránit nepříjemnému překvapení.

  Vyzkoušejte aplikaci, která vám připomene, že je čas jít spát. Další umožní zrcadlení notifikací mezi různými...

  Najdete na iDNES.cz