Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svět na vašem psacím stole

aktualizováno 
V dnešním díle našeho seriálku o hračkách a zajímavostech vám přinášíme ideálního domácího mazlíčka pro zaměstnané manažery. Nemusíte ho venčit, krmit ani dobíjet baterky. Navíc se bude báječně vyjímat na vašem psacím stole. Kromě toho zde však najdete i další zajímavosti.

Domácí zvířátko pro workoholiky

Beachworld; web: www.darkyzvesmiru.cz; cena: 2.499 Kč

Chtěli by jste nějaké domácí zvířátko, ale jste příliš zaneprázdněni, abyste se o něj mohli pravidelně starat. Nemusíte smutnit a raději si pořiďte Beachworld. Jedná se o uzavřenou miniaturní biosféru, ve které žijí ve vodním prostředí miniaturní havajští garnáti Opae´ula.

Tito garnáni ve své přirozeném prostředí žijí v symbioze s řasami ve vnitrozemských sopečných jezírkách, kterým pomáhají tím, že pojídají mikrořasy a bakterie bránící jim v růstu. Beachworld pracuje na úplně stejném principu. Jediným co vstupuje do tohoto ekosystému je sluneční světlo a teplo, které umožňuje mikrořasám vytvářet kyslík a potravu pro garnáty. Garnáti na oplátku produkují oxid uhličitý a živiny pro růst řas.

Procvičte si své oko

Skeet Shooter; web: www.iwantoneofthose.com; cena: £34.99

Většina chlapců fascinuje střílení a střelné zbraně. Proto také patří nejoblíbenější klučičí hračky nejrůznější militaristické hračky. Proto nás zaujala právě tato hračka. Nejen, že uspokojí vrozenou touhu po střílení, ale navíc bude pěstovat postřeh vašich dětí. Zároveň se nemusíte bát, že by se vaše děti nějak zranili střílením po sobě.

Tato hračka je vlastně dětskou obdobou dospělého střílení na asfaltové holuby, akorát že pracuje s plastovými terči, velkou plastovou puškou a plastovými šipkami. V balení dostanete kromě pušky, osm šipek, odpalovač terčů a šest diskovitých terčů. 

Autíčko pro velké pány kluky

NDF-01 Nitro Thunder 4WD; web: www.mpmshop.cz; cena: 10.990 Kč

Elektrická autíčka na dálková ovládání jsou pro malé děti. Pro velké pány kluky tu máme něco speciálního. Poořiďte si speciální káru na spalovací motor a bude zaručeně středem každé společnosti. Co byste řekli na tuhle buggynu 4x4 v poměru 1:10, která se může pyšnit revoluční konstrukcí. Byla postavena na podvozku NDF-01 a je vybavena motorem FR-15S o objemu 2,5ccm. Mezi dalšími parametry můžeme zmínit olejové tlumiče, laděný výfuku, žhavení. Maximální rychlost tohohle miláčka je 70 km/h. 

Dejte tetrisu zcela nový rozměr

3D Tetris; web: www.firebox.com; cena: £24.95

Sovětský svaz dal světu komunismus a tetris. Musíme však po pravdě říct, že co se týče šíření ve světě, je tetris mnohem úspěšnější. Zatímco komunismu se nikdy nepodařilo ovládnout celý svět, tak teris to dokázal během několika málo let a zná ho prakticky každý, kdo měl někdy, co dočinění s počítačem. K této verzi tetrisu počítač potřebovat nebudete a kostičky si budete muset házet ručně. Můžete si jej tak zahrát prakticky kdekoli. Největší kouzlo však je v tom, že si ho můžete zahrát i ve dvou.

Prokažte své bleskové reakce

Lightning Reaction; web: www.gadgetstuff.com; cena: £19,95

Chcete si otestovat své reflexy? Tato hra vám je spolehlivě otestuje. Jen se musíte připravit na šok, když budete pomalejší než vaši soupeři. Nemyslíme teď nějaký duševní šok, ale regulérní elektrický šok.

Troufáte si? Pokud ano, tak jen s chutí do toho. Hru mohou hrát dva až čtyři hráči. Každý z nich vezme do ruky kovový bzučák s červeným tlačítkem. Poté stisknete startovací tlačítko. Začne znít dunivá hudba a vy musíte sledovat blikající červená světýlka. Jakmile se změní v zelená a hudba stihne. Musíte rychleji než vaši soupeři stisknout červené tlačítko, jinak vás bude pěkně brnět ruka.

Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Zuckerberg přiznal chybu, která škodila i v Česku. Slíbil nápravu

Mark Zuckerberg na Facebook Communities Summitu v Chicagu 2017

Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg přiznal, že jeho firma zklamala své uživatele a chybovala, když...

Další z rubriky

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz