Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svět na vašem psacím stole

aktualizováno 
V dnešním díle našeho seriálku o hračkách a zajímavostech vám přinášíme ideálního domácího mazlíčka pro zaměstnané manažery. Nemusíte ho venčit, krmit ani dobíjet baterky. Navíc se bude báječně vyjímat na vašem psacím stole. Kromě toho zde však najdete i další zajímavosti.

Domácí zvířátko pro workoholiky

Beachworld; web: www.darkyzvesmiru.cz; cena: 2.499 Kč

Chtěli by jste nějaké domácí zvířátko, ale jste příliš zaneprázdněni, abyste se o něj mohli pravidelně starat. Nemusíte smutnit a raději si pořiďte Beachworld. Jedná se o uzavřenou miniaturní biosféru, ve které žijí ve vodním prostředí miniaturní havajští garnáti Opae´ula.

Tito garnáni ve své přirozeném prostředí žijí v symbioze s řasami ve vnitrozemských sopečných jezírkách, kterým pomáhají tím, že pojídají mikrořasy a bakterie bránící jim v růstu. Beachworld pracuje na úplně stejném principu. Jediným co vstupuje do tohoto ekosystému je sluneční světlo a teplo, které umožňuje mikrořasám vytvářet kyslík a potravu pro garnáty. Garnáti na oplátku produkují oxid uhličitý a živiny pro růst řas.

Procvičte si své oko

Skeet Shooter; web: www.iwantoneofthose.com; cena: £34.99

Většina chlapců fascinuje střílení a střelné zbraně. Proto také patří nejoblíbenější klučičí hračky nejrůznější militaristické hračky. Proto nás zaujala právě tato hračka. Nejen, že uspokojí vrozenou touhu po střílení, ale navíc bude pěstovat postřeh vašich dětí. Zároveň se nemusíte bát, že by se vaše děti nějak zranili střílením po sobě.

Tato hračka je vlastně dětskou obdobou dospělého střílení na asfaltové holuby, akorát že pracuje s plastovými terči, velkou plastovou puškou a plastovými šipkami. V balení dostanete kromě pušky, osm šipek, odpalovač terčů a šest diskovitých terčů. 

Autíčko pro velké pány kluky

NDF-01 Nitro Thunder 4WD; web: www.mpmshop.cz; cena: 10.990 Kč

Elektrická autíčka na dálková ovládání jsou pro malé děti. Pro velké pány kluky tu máme něco speciálního. Poořiďte si speciální káru na spalovací motor a bude zaručeně středem každé společnosti. Co byste řekli na tuhle buggynu 4x4 v poměru 1:10, která se může pyšnit revoluční konstrukcí. Byla postavena na podvozku NDF-01 a je vybavena motorem FR-15S o objemu 2,5ccm. Mezi dalšími parametry můžeme zmínit olejové tlumiče, laděný výfuku, žhavení. Maximální rychlost tohohle miláčka je 70 km/h. 

Dejte tetrisu zcela nový rozměr

3D Tetris; web: www.firebox.com; cena: £24.95

Sovětský svaz dal světu komunismus a tetris. Musíme však po pravdě říct, že co se týče šíření ve světě, je tetris mnohem úspěšnější. Zatímco komunismu se nikdy nepodařilo ovládnout celý svět, tak teris to dokázal během několika málo let a zná ho prakticky každý, kdo měl někdy, co dočinění s počítačem. K této verzi tetrisu počítač potřebovat nebudete a kostičky si budete muset házet ručně. Můžete si jej tak zahrát prakticky kdekoli. Největší kouzlo však je v tom, že si ho můžete zahrát i ve dvou.

Prokažte své bleskové reakce

Lightning Reaction; web: www.gadgetstuff.com; cena: £19,95

Chcete si otestovat své reflexy? Tato hra vám je spolehlivě otestuje. Jen se musíte připravit na šok, když budete pomalejší než vaši soupeři. Nemyslíme teď nějaký duševní šok, ale regulérní elektrický šok.

Troufáte si? Pokud ano, tak jen s chutí do toho. Hru mohou hrát dva až čtyři hráči. Každý z nich vezme do ruky kovový bzučák s červeným tlačítkem. Poté stisknete startovací tlačítko. Začne znít dunivá hudba a vy musíte sledovat blikající červená světýlka. Jakmile se změní v zelená a hudba stihne. Musíte rychleji než vaši soupeři stisknout červené tlačítko, jinak vás bude pěkně brnět ruka.

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

Další z rubriky

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Najdete na iDNES.cz