Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sympatický robot, akvárium pro počítačové maniaky a hodinky plné hudby (Kdo si hraje, nezlobí 5)

aktualizováno 
Týden se s týdnem sešel a náš seriálek s hračkami a zajímavostmi je opět tady. Tentokrát vám přinášíme sympatického robůtka, další z řady elektrických skůtrů, akvarium do vaší kanceláře, cvičící náčiní a hodinky pro trochu zábavy

Nudíte se? Pořiďte si robota

Pino Robot, web: www.firebox.com; cena: 24,95 £

Pino je jediným přeživším člověkem ze závodu Pinology, který havaroval na naší planetě poté co o vlásek unikl smrti z rukou zkaženého kmene Waldo. Bohužel při nárazu ztratil paměť a je tedy na vás, aby jste se o něj postarali a všemu ho znovu naučili.

Pino začíná jako mladý bezbranný robot, který připomínající neohrabané štěně, a potřebuje pečlivou výživu, jestliže má vyrůst a má se vyvinout jeho chůze, zpěv, tanec a hraní si. Podle množství péče, které mu věnujete, se u robota vyvine jedna ze tří osobností: plachý, nezbedný a přátelský, která ovlivňuje způsob jakým robot reaguje na příkazy.

Příkazy přijímá prostřednictvím celé řady senzorů. Senzory jsou umístěny na hlavě a na rukou, kromě toho je Pino vybaven snímačem zvuku, infračerveným vizorem a na nose namontovaným světelným senzorem. Jednotlivé barvy vizoru přitom signalizují jeho momentální duševní rozpoložení.

Pino postupně prochází třemi vývojovými stupni (když postoupí do dalšího stupně, tak si dokonce zazpívá „Happy Birthday“). V prvním stupni zobrazuje základní emoce, zpívá písničky a komunikuje s ostatními roboty. Ve druhém stupni zobrazuje plný rozsah emocí, chodí, hraje hry (tančící Pino, Pino střežící místnost, atd.), odpovídá na zvuky, světla a infra červené světlo. Teprve ve třetím stupni má již Pino plně vyvinutou osobonost (přátelský, plachý, nezbedný).

Pino Robot (www.firebox.com)

S větrem o závod...

Mantis XP; web: www.iwantoneofthose.com, www.boysstuff.co.uk; cena: 299,00 £

Elektrických skůtrů je na trh celá řada. Některé jsou povedené více a některé méně. Ten který jsme pro vás vzbuzuje svým designem na silnici zaslouženou pozornost.

Jeho rám je vyroben z aerodynamických hliníkovo-kompozitních šestihraných profilů, které ho činí velice tuhým. Skůtr je vybaven odolným pětipaprskovými koly, přičemž na tom zadním je bubnová brzda. Dojezd skůrtru se pohybuje mezi 16 až 29 km. Záleží přitom na hmotnosti jezdce a terénu. Ostatně doporučená maximální hmotnost je 68 km, to ovšem neznamená, že by skůtr nemohl použít někdo těžší.

Baterie vydrží nabité zhruba hodinu a půl. Opět vše závisí na tom, jak skůrt využíváte. Poté stačí připojit skůtr do sítě a za 45 minut se baterie nabijí na 50%. Jinak plné nabití baterií trvá pět hodin.

Mantis XP (www.boysstuff.co.uk)

Akvárko pro počítačové maniaky

Desktop USB Aquarium; web: www.gadgetstuff.com; cena: 19.95 £

Je dokázáno, že pohled na rybičky v akvárium uklidňuje. Jenže o rybičky je také třeba se starat. Musíte je krmit a čistit jim jejich příbytek. Pokud přesto uvažujete, že by jste si jimi chtěli ozvláštnit okolí svého počítače. Zkuste se zamyslet na Desktop USB Aquariem.

Tyto rybičky krmení ani čištění nevyžadují. Nejsou totiž skutečné. K zprovoznění akvária vám stačí baterie nebo jeho připojení k USB portu vašeho počítače. Miniaturní vodní čerpadlo a výkonná modrá LED dioda přitom vytváří iluzi rybího hemžení. Ryba Klaun, kterou proslavil film Hledá se Nemo má dokonce pohyblivý ocas, díky čemu žto vypadá, že skutečně plave kolem akvária. Pokud máte pocit, že nestíháte a svět se na vás řítí. Zastavte se aspoň na chvilku. Zapněte akvárium a uvidíte, že stres za chviličku zmizí.

Desktop USB Aquarium (www.gadgetstuff.com)

Vypracujte si pevný stisk a užijte si přitom spoustu zábavy

Neon Powerball Gyro; web: www.boysstuff.co.uk; cena: 29,99 £

Chcete si zábavným způsobem posílit ruce a zápěstí? Nemyslím tím teď nic dvojsmyslného. Mluvím o o novém Neon Powerball Gyro, který pracuje na principu vnitřního gyroskopu v kombinaci s odstředivou sílou a setrvačnosti.

Jakmile roztočíte centrální míč, začne se vnitřní gryskop pohybovat se stále větším poměrem. Což klade klade stále větší nároky na vaše svaly a vy cítíte, jak se stahují. Nejvyšší možná rychlost je 15.000 otáček za minutu, což by představovalo zátěž na vaše paže zhruba 18 kilogramů. Powerball Gyro přitom nepotřebuje k tomuto výkonu žádné zdroj energie. Všechno se děje čistě mechanicky.

Vestavěný počítač měří rychlost otáček, ale také třeba počet otáček, které uděláte za 30 sekund. Všechny výsledky můžete ukládat a soutěžit se svými přáteli, přitom si však významně posilujete své ruce a stisk. Zážitek z cvičení přitom ještě umocní vestavěné modré neonové světlo.

Neon Powerball Gyro

Hodinky plné hudby

MP3 Watch (256MB); web: www.boysstuff.co.uk; cena: 169,00 £

Nápad zabudovat do náramkových hodinek ,USB flash disk je už sám o sobě velice zajímavý nápad. Člověk si nosí svá data na ruce a nemůže tudíž flash disk někde zapomenout. Když už jednou existují takové hodinky, proč nejít ještě dál a nepřidat k nim například MP3/WMA přehrávač.

Tyto hodinky podporují formáty MP3 a WMA. Kapacita hodinek přitom vystačí na uložení osmi hodin záznamu ve formátu WMA nebo čtyř hodin v MP3. Kromě funkce přehrávání obsahují hodinky i funkci digitálního záznamníku ve formátu ADPCM s kapacitou 18 hodin záznamu.

Z tohoto důvodu jsou hodinky vybaveny i vestavěným mikrofonem. Jako zásadní nedostatek bychom mohli označit absenci displeje na němž by se zobrazovaly ID3 tagy, což značně ztěžuje orientaci mezi skladbami. Hodinky jsou napájeny nabíjecími Li-on bateriemi, které se nabíjejí prostřednictvím USB kabelu, což trvá zhruba dvě hodiny. 

MP3 Watch (www.boysstuff.co.uk)

 

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Evropská komise pokutovala Asus, Philips a další za šikanu obchodníků

Jakmile velkoprodejce elektrospotřebičů HP Tronic vyprodá skladové zásoby,...

Antimonopolní orgán Evropské unie udělil vysokou pokutu výrobcům spotřební elektroniky a výpočetní techniky za to, že...

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...

Nvidia má novou generaci grafických karet. Profi modely doplní hráčské

Nová grafická karta Quadro RTX s jádrem Turing od Nvidie.

Nvidia poněkud překvapivě uvedla informace o připravovaných grafických kartách s novým jádrem Turing na konferenci pro...

Najdete na iDNES.cz