Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sympatický robot, akvárium pro počítačové maniaky a hodinky plné hudby (Kdo si hraje, nezlobí 5)

aktualizováno 
Týden se s týdnem sešel a náš seriálek s hračkami a zajímavostmi je opět tady. Tentokrát vám přinášíme sympatického robůtka, další z řady elektrických skůtrů, akvarium do vaší kanceláře, cvičící náčiní a hodinky pro trochu zábavy

Nudíte se? Pořiďte si robota

Pino Robot, web: www.firebox.com; cena: 24,95 £

Pino je jediným přeživším člověkem ze závodu Pinology, který havaroval na naší planetě poté co o vlásek unikl smrti z rukou zkaženého kmene Waldo. Bohužel při nárazu ztratil paměť a je tedy na vás, aby jste se o něj postarali a všemu ho znovu naučili.

Pino začíná jako mladý bezbranný robot, který připomínající neohrabané štěně, a potřebuje pečlivou výživu, jestliže má vyrůst a má se vyvinout jeho chůze, zpěv, tanec a hraní si. Podle množství péče, které mu věnujete, se u robota vyvine jedna ze tří osobností: plachý, nezbedný a přátelský, která ovlivňuje způsob jakým robot reaguje na příkazy.

Příkazy přijímá prostřednictvím celé řady senzorů. Senzory jsou umístěny na hlavě a na rukou, kromě toho je Pino vybaven snímačem zvuku, infračerveným vizorem a na nose namontovaným světelným senzorem. Jednotlivé barvy vizoru přitom signalizují jeho momentální duševní rozpoložení.

Pino postupně prochází třemi vývojovými stupni (když postoupí do dalšího stupně, tak si dokonce zazpívá „Happy Birthday“). V prvním stupni zobrazuje základní emoce, zpívá písničky a komunikuje s ostatními roboty. Ve druhém stupni zobrazuje plný rozsah emocí, chodí, hraje hry (tančící Pino, Pino střežící místnost, atd.), odpovídá na zvuky, světla a infra červené světlo. Teprve ve třetím stupni má již Pino plně vyvinutou osobonost (přátelský, plachý, nezbedný).

Pino Robot (www.firebox.com)

S větrem o závod...

Mantis XP; web: www.iwantoneofthose.com, www.boysstuff.co.uk; cena: 299,00 £

Elektrických skůtrů je na trh celá řada. Některé jsou povedené více a některé méně. Ten který jsme pro vás vzbuzuje svým designem na silnici zaslouženou pozornost.

Jeho rám je vyroben z aerodynamických hliníkovo-kompozitních šestihraných profilů, které ho činí velice tuhým. Skůtr je vybaven odolným pětipaprskovými koly, přičemž na tom zadním je bubnová brzda. Dojezd skůrtru se pohybuje mezi 16 až 29 km. Záleží přitom na hmotnosti jezdce a terénu. Ostatně doporučená maximální hmotnost je 68 km, to ovšem neznamená, že by skůtr nemohl použít někdo těžší.

Baterie vydrží nabité zhruba hodinu a půl. Opět vše závisí na tom, jak skůrt využíváte. Poté stačí připojit skůtr do sítě a za 45 minut se baterie nabijí na 50%. Jinak plné nabití baterií trvá pět hodin.

Mantis XP (www.boysstuff.co.uk)

Akvárko pro počítačové maniaky

Desktop USB Aquarium; web: www.gadgetstuff.com; cena: 19.95 £

Je dokázáno, že pohled na rybičky v akvárium uklidňuje. Jenže o rybičky je také třeba se starat. Musíte je krmit a čistit jim jejich příbytek. Pokud přesto uvažujete, že by jste si jimi chtěli ozvláštnit okolí svého počítače. Zkuste se zamyslet na Desktop USB Aquariem.

Tyto rybičky krmení ani čištění nevyžadují. Nejsou totiž skutečné. K zprovoznění akvária vám stačí baterie nebo jeho připojení k USB portu vašeho počítače. Miniaturní vodní čerpadlo a výkonná modrá LED dioda přitom vytváří iluzi rybího hemžení. Ryba Klaun, kterou proslavil film Hledá se Nemo má dokonce pohyblivý ocas, díky čemu žto vypadá, že skutečně plave kolem akvária. Pokud máte pocit, že nestíháte a svět se na vás řítí. Zastavte se aspoň na chvilku. Zapněte akvárium a uvidíte, že stres za chviličku zmizí.

Desktop USB Aquarium (www.gadgetstuff.com)

Vypracujte si pevný stisk a užijte si přitom spoustu zábavy

Neon Powerball Gyro; web: www.boysstuff.co.uk; cena: 29,99 £

Chcete si zábavným způsobem posílit ruce a zápěstí? Nemyslím tím teď nic dvojsmyslného. Mluvím o o novém Neon Powerball Gyro, který pracuje na principu vnitřního gyroskopu v kombinaci s odstředivou sílou a setrvačnosti.

Jakmile roztočíte centrální míč, začne se vnitřní gryskop pohybovat se stále větším poměrem. Což klade klade stále větší nároky na vaše svaly a vy cítíte, jak se stahují. Nejvyšší možná rychlost je 15.000 otáček za minutu, což by představovalo zátěž na vaše paže zhruba 18 kilogramů. Powerball Gyro přitom nepotřebuje k tomuto výkonu žádné zdroj energie. Všechno se děje čistě mechanicky.

Vestavěný počítač měří rychlost otáček, ale také třeba počet otáček, které uděláte za 30 sekund. Všechny výsledky můžete ukládat a soutěžit se svými přáteli, přitom si však významně posilujete své ruce a stisk. Zážitek z cvičení přitom ještě umocní vestavěné modré neonové světlo.

Neon Powerball Gyro

Hodinky plné hudby

MP3 Watch (256MB); web: www.boysstuff.co.uk; cena: 169,00 £

Nápad zabudovat do náramkových hodinek ,USB flash disk je už sám o sobě velice zajímavý nápad. Člověk si nosí svá data na ruce a nemůže tudíž flash disk někde zapomenout. Když už jednou existují takové hodinky, proč nejít ještě dál a nepřidat k nim například MP3/WMA přehrávač.

Tyto hodinky podporují formáty MP3 a WMA. Kapacita hodinek přitom vystačí na uložení osmi hodin záznamu ve formátu WMA nebo čtyř hodin v MP3. Kromě funkce přehrávání obsahují hodinky i funkci digitálního záznamníku ve formátu ADPCM s kapacitou 18 hodin záznamu.

Z tohoto důvodu jsou hodinky vybaveny i vestavěným mikrofonem. Jako zásadní nedostatek bychom mohli označit absenci displeje na němž by se zobrazovaly ID3 tagy, což značně ztěžuje orientaci mezi skladbami. Hodinky jsou napájeny nabíjecími Li-on bateriemi, které se nabíjejí prostřednictvím USB kabelu, což trvá zhruba dvě hodiny. 

MP3 Watch (www.boysstuff.co.uk)

 

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

Tablety dál umírají. O Vánocích se jim naposledy dařilo

(Ilustrační snímek)

Apple si s iPadem udržuje vedení, nejvíce ale rostl Kindle Fire od Amazon - jako jedinému z hlavních výrobců se mu...

Válka gigantů pokračuje. Amazon přestane prodávat produkty Nest od Googlu

O podlahové topení se stará intuitivní termostat Nest.

Americký obchod Amazon vyřadí z nabídky produkty společnosti Nest. Ta spadá do koncernu Alphabet a nabízí výrobky...

Proč chodit na horory? Alexa od Amazonu se sama strašidelně směje

Amazon Echo Dot

Asistentka s umělou inteligencí od Amazonu se bezdůvodně začíná smát, hlásí někteří uživatelé. Obchod o problému ví a...

Najdete na iDNES.cz