Tablety Sony nabídnou nekonečnou zásobu filmů a muziky. Známe ceny

  9:30aktualizováno  9:30
Berlín (Od zvláštních zpravodajů Technet.cz) - Společnost Sony předvedla na veletrhu IFA 2011 nové tablety a hudební přehrávače. Všechny jsou napojeny na cloud a využívají obsahu nové sítě Sony Entertainment Network. Bohužel, jak už nás historie naučila, v ČR to fungovat nebude.

Sony tablet S šel na expozici Sony z ruky do ruky | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Během tiskové konference na berlínském veletrhu bylo víc než patrné, že si společnost Sony uvědomila, že se samotnou elektronikou již díru do světa neudělá. Důležité je její bezprostřední napojení na služby a především obsah. Tedy to, na čem společnost Apple před lety vystavěla své iPod/iPhone impérium.

Zajímavým krokem je sloučení sítí PlayStation Network a Quirocity do jednoho celku, sítě Sony Entertainment Network, s milou zkratkou SEN. V ní tak pod jedním loginem uživatel získá přístup nejen k původnímu hernímu a sociálnímu obsahu PSN, ale i filmům a muzice.

Sony Walkman A-Series

Přístup do SEN umožní i kapesní přehrávač Walkman z řady A-Series. Běží na něm operační systém Android a má HDMI připojení k televizoru.

SEN je se stal součástí jak tabletů P a S, tak i topmodelu kapesního hudebního přehrávače Walkman A-Series. Stačí být v dosahu Wi-Fi (u tabletů i 3G) a v menu přehrávače vybrat službu Music Unlimited, nebo Video Unlimited a pak jen procházet obří databáze multimediálního obsahu. Podrobnosti k platbám zástupci Sony neuvedli, zmínili rozšíření SEN do osmi nových evropských států. "Czech Republic" z úst Kazura Hiraie, CEO společnosti Sony, bohužel nezaznělo.

Vyšší ceny tabletů a zajímavé provedení

O konfiguraci nových tabletů P a S se již vědělo delší dobu, na IFA 2011 ale zazněly i ceny. Ty jsou trochu vyšší, než jsme čekali. Tablet S bude začínat na 479 euro (11 600 Kč), tablet P pak na 599 euro (14 500 Kč). V Evropě se na trh dostanou v říjnu. 

Sony Tablet S
Sony Tablet P

Sony Tablet S má displej s úhlopříčkou 9,4" (23,8 cm) a rozlišením 1280 × 800 obrazových bodů, tablet P pak dva 5,5" (13,9 cm) displeje s rozlišením 1024 × 480 pixelů.

Sony Tablet S

Tvar tabletu S vychází z přeložených novin. Tlačítka pro ovládání hlasitosti a vypínání jsou sice poněkud za hranou a hůře se mačkají, celkově se nám tablet držel dobře. V ruce působí příjemně lehce, otázkou samozřejmě zůstává, co by tenké plasty řekly na případný pád. A samozřejmě tradiční zavrčení: lesklé plasty se prsty neskutečně patlají.

Sony Tablet S

"Esko" nabídne výstup na sluchátka (a vstup na mikrofon), micro USB port (host/klient) a čtečku SDHC paměťových karet. Díky IR vysílači umožňuje ovládat televizory a další domácí vybavení.

Sony Tablet P
Sony Tablet P

Dvojice displejů "péčka" je velmi praktická například při čtení knih, podstatně méně se ale hodí při prohlížení webových stránek. Při sledování videa je na jednom displeji obraz, na druhém jsou zobrazeny ovládací prvky. Podle stejné logiky funguje při psaní mailů, nebo dokumentů. V zavřeném stavu se P vejde do větší kapsy u kalhot, displej je v tu chvíli chráněn před poškozením.

Oba tablety mají PlayStation certifikát, můžete si na nich tedy zahrát hry z herní konzole PlayStation 1. Oba mají také přístup do on-line knihkupectví elektronických knih Sony Reader Store. 

Pro úplnost dodejme, že oba tablety pohání dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra2 taktovaný na frekvenci 1 GHz, operačním systémem je u S Android 3.1 (možný upgrade na 3.2), u P Android 3.2. "Esko" bude disponovat 16 až 32 GB paměti, "péčko" jen 4 GB.

Tablet S váží 598 - 625 gramů a má rozměry 241 × 10 (až 20,6) × 170 mm. Na baterie dle výrobce vydrží 430 hodin v pohotovosti, 31 hodin při přehrávání muziky, nebo 6 hodin přehrávání videa či brouzdání na internetu. P se svými 372 gramy kapsu rozhodně neutrhne, v zavřeném stavu má rozměry 180 × 26 × 79 mm, po otevření pak 180 × 14 × 158 mm. Na jedno nabití vydrží v pohotovosti 120 hodin, 17 hodin bude hrát muziku, u videa a internetu je to stejné jako u S.  

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Zlaté české ručičky aneb prošli jsme to nejlepší z festivalu Maker Faire

Pohled do vnitřku turbíny, jejíž díly byly vytištěné 3D tiskárnou.

Redakce Technet.cz prošla v přímém přenosu nejzajímavější projekty, které jsou na festivalu Maker Faire Prague 2018 k...

Smrt na Sibiři, euforie v Čechách. Co se dělo po 28. říjnu 1918

Lidé upevňují českou vlajku na kopí sochy sv. Václava na Václavském náměstí....

Český Národní výbor 28. října poměrně hladce přebral moc v Praze, ale povědomí o tom se ovšem šířilo jen pomalu....

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Najdete na iDNES.cz