Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tajné doplňky Windows se představují

aktualizováno 
Koupí operačního systému Windows získáváte zároveň přístup k programům, které Microsoft ukrývá na svých stránkách. Některé z nich jsou dokonce zadarmo. My vám jich nyní pár nabízíme.

Windows Movie Maker

Po zajímavých nástrojích na vylepšení práce s operačním systémem Windows a užitečných doplňcích kancelářského balíku Microsoft Office si představme další sérii programů pro Windows, rozšiřujících například i možnosti práce s multimédii. Microsoft totiž nenabízí zdarma pouze přehrávač Windows Media Player, ale také mnoho dalších šikovných aplikací.

Microsoft Photo Story 3

Blíží se doba dovolených a tak možná uvítáte nástroj na drobné úpravy digitálních fotografií a vytváření zajímavých prezentací plných efektů z vašich obrázků z cest. K fotografiím je možné přidávat také popisky a hotové prezentace exportovat do několika formátů pro prohlížení na různých zařízeních, včetně mobilů s operačním systémem Windows Mobile. Microsoft Photo Story 3 je určený pro operační systém Windows XP ve všech verzích, instalace aplikace vyžaduje ověření pravosti kopie Windows.

Microsoft Photo Story 3 pro Windows XP stahujte zde.  (3,2 MB, freeware)

Microsoft Digital Image Starter Edition 2006

Zkušební verze programu na úpravu, třídění, organizaci i prohlížení digitálních fotografií vám po celých 60 dní nabídne plnou funkcionalitu aplikace Microsoft Digital Image Suite Anniversary Edition. I po uplynutí testovacího období zůstanou v programu k dispozici základní funkce. Podporovány jsou operační systémy od Windows 98 SE až po Windows Vista.

Microsoft Digital Image Starter Edition 2006 11.1 stahujte zde. (110,2 MB, trialware)

Microsoft Digital Image Suite Anniversary Edition

Grafická témata změní celé Windows

Pro Windows XP jsou určena grafická témata, která kompletně promění vzhled uživatelského rozhraní operačního systému. Témata obsahují systémové ikony, pozadí pracovní plochy, animované ukazatele myši a řadu dalších grafických prvků. Změnu grafiky je možné velmi snadno aplikovat na váš operační systém, instalace vyžaduje ověření pravosti kopie Windows. „Microsoft Ree Ree Khao Sarn“ desktop theme je možné použít také na Windows 2000.

Microsoft Windows Theme Nunavut stahujte zde. (2,6 MB, freeware)

Microsoft Windows Theme Ontario stahujte zde. (2,6 MB, freeware)

„Microsoft Ree Ree Khao Sarn“ desktop theme stahujte zde. (1,4 MB, freeware)

Microsoft Egypt Nile Theme stahujte zde. (6,3 MB, freeware) (nevyžaduje ověření pravosti Windows)

Microsoft Windows Theme

Windows Movie Maker

Program Windows Movie Maker představuje snadnou cestu, jak ze záběrů z digitální kamery vytvořit zajímavý film a exportovat jej ve formátech pro přehrávání v různých zařízeních. Upravovat můžete obrazovou i zvukovou stopu nahrávek a doplňovat efekty, zvuky či titulky. Windows Movie Maker 2.6 je určen pro uživatele operačního systému Windows Vista, kterým se nepodaří spustit verzi programu instalovanou společně s operačním systémem.

Windows Movie Maker 2.6 stahujte zde. (14 MB, freeware)

Windows XP Winter Fun Screensavers

Jestli se vám v parném létě stýská po zimě, možná vás rozveselí sada zimních spořičů obrazovky Windows XP Winter Fun Screensavers. Na vašem displeji či monitoru se tak v době vaší nečinnosti mohou sypat třeba celé hory 3D sněhových vloček. Šetřiče fungují v operačním systému Windows XP, před instalací je třeba nechat ověřit pravost vaší kopie.

Windows XP Winter Fun Screensaver 1.0 stahujte zde.  (6,1 MB, freeware)

Microsoft Video Screensaver (International Edition)

Microsoft Video Screensaver obsahuje videoklipy z různých koutů světa, které se přehrávají na displeji vašeho počítače jako spořič obrazovky. Při výběru videí nejste pochopitelně omezeni jen na soubory obsažené v této aplikaci, ale můžete si rovněž zvolit složky, ze kterých bude program čerpat vaše vlastní video soubory. Instalace programu vyžaduje ověření vaší kopie Windows.

Microsoft Video Screensaver (International Edition) 1.0 stahujte zde. (11,1 MB, freeware)

Windows Media Components for QuickTime

Na závěr něco pro majitele počítačů s jablkem ve znaku. Windows Media Components for QuickTime umožní přehrávání multimediálních souborů ve formátech Windows Media (soubory s koncovkou WMA nebo WMV) v přehrávači QuickTime, používaným v operačním systému Mac OS X. Windows Media soubory bude po instalaci rovněž možné přehrávat i přímo v okně internetového prohlížeče při brouzdání internetem.

Windows Media Components for QuickTime 2.1 stahuje zde. (7,5 MB, freeware)

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Najdete na iDNES.cz