Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TECHeKONOM: Devět z deseti amerických společností navštívili hackeři

  5:00aktualizováno  5:00
Škoda napáchaná hackery jde do řádů stamiliónů amerických dolarů; Internet se stává již tradiční součástí předvolební kampaně; Patch na Internet Explorer znepřístupnil homebanking; IOL během neděle téměř nepřístupné; RedHat 7.3 beta 2.

90 PROCENT AMERICKÝCH SPOLEČNOSTÍ NAPADENO HACKERY - Hackeři napadli většinu amerických úřadů a společností. K takovému závěru došla sedmá výroční zpráva vypracovaná organizací Computer Security Institute spolu s FBI, Federálním úřadem pro vyšetřování.
Podle zprávy bylo za poslední půlrok napadeno 90 procent všech společností, jež se na výzkumu předcházejícímu výroční zprávě podílely. Škoda pocházející z útoků byla vyčíslena na 455 miliónů amerických dolarů. Útok nahlásila podle výzkumu pouhá třetina všech napadených společností a škodu odhadla polovina z nich.
Průzkumu se zúčastnilo na 500 amerických institucí, společností či vládních úřadů.

INTERNET JIŽ STANDARDNÍ SOUČÁSTÍ PŘEDVOLEBNÍ KAMPANĚ - Internet již není politickými stranami před letošními parlamentními volbami opomíjen jako před několika lety. I menší strany mají zřízeny vlastní webové stránky, téměř každý kandidát má svoji doménu, povětšinou tvořenou ze jména a příjmení, či spojení obojího. Jednotlivé strany také začínají experimentovat s placenou reklamou na internetu. Výjimkou nejsou různá zpestření jinak celkem nudných webových stránek jednotlivých stran. Například na adrese http://www.oda.cz/sejmiho/ je možné zastřílet si na politiky.

PATCH NA INTERNET EXPLORER NIČÍ HOMEBANKING - Dánská společnost Bankdata musela přepsat svůj software umožňující homebanking. Stalo se tak na základě instalace nejnovějšího patche na prohlížeč Internet Explorer zákazníky společnosti. Problém postihl přibližně 10 procent všech zákazníků.
"Velikonoční" patch, který Microsoft zpřístupnil právě k 1. dubnu, podle serveru The Register navíc nefungoval tak, jak by měl. Záplata některé díry jednoduše nechala otevřeny.

IOL VČERA TÉMĚŘ NEPROPUSTNÝ - Téměř celý včerejší den byly přetíženy servery providera IOL. Technická podpora ovšem byla jiného názoru a problém uznala až v odpoledních hodinách. Příčinou pomalého spolení byl router mezi IOL a NIX, kvůli němuž musel být provoz sítě přesměrováván přes zahraničí a linka byla z toho důvodu přetížena.
Na odstranění nedostatku se pracovalo a dnes by vše mělo již být v pořádku.

REDHAT SKIPJACK BETA 2 - V sobotu byla uvolněna druhá testovací verze populární linuxové distribuce RedHat. Skipjack je kódové označení balíku RedHat 7.3, který by se měl ve finální verzi objevit v květnu letošního roku. Skipjack je možné stahovat i z českých zrcadel, například z tohoto.

 
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Ruský kontrolní úřad v ráži. Znovu varuje Facebook, že ho zakáže

Logo Facebook

Ruský úřad pro dozor nad internetem a komunikacemi Roskomnadzor varoval, že Facebook může být v zemi zablokována, pokud...

Chcete dál používat Facebook? Budete muset souhlasit s cílením reklamy

(Ilustrační snímek)

Facebook bude nadále cílit reklamu, jen si k tomu vyžádá váš souhlas. V případě, že odmítnete, nebudete mít možnost...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Najdete na iDNES.cz