Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TECHeKONOM: Devět z deseti amerických společností navštívili hackeři

  5:00aktualizováno  5:00
Škoda napáchaná hackery jde do řádů stamiliónů amerických dolarů; Internet se stává již tradiční součástí předvolební kampaně; Patch na Internet Explorer znepřístupnil homebanking; IOL během neděle téměř nepřístupné; RedHat 7.3 beta 2.

90 PROCENT AMERICKÝCH SPOLEČNOSTÍ NAPADENO HACKERY - Hackeři napadli většinu amerických úřadů a společností. K takovému závěru došla sedmá výroční zpráva vypracovaná organizací Computer Security Institute spolu s FBI, Federálním úřadem pro vyšetřování.
Podle zprávy bylo za poslední půlrok napadeno 90 procent všech společností, jež se na výzkumu předcházejícímu výroční zprávě podílely. Škoda pocházející z útoků byla vyčíslena na 455 miliónů amerických dolarů. Útok nahlásila podle výzkumu pouhá třetina všech napadených společností a škodu odhadla polovina z nich.
Průzkumu se zúčastnilo na 500 amerických institucí, společností či vládních úřadů.

INTERNET JIŽ STANDARDNÍ SOUČÁSTÍ PŘEDVOLEBNÍ KAMPANĚ - Internet již není politickými stranami před letošními parlamentními volbami opomíjen jako před několika lety. I menší strany mají zřízeny vlastní webové stránky, téměř každý kandidát má svoji doménu, povětšinou tvořenou ze jména a příjmení, či spojení obojího. Jednotlivé strany také začínají experimentovat s placenou reklamou na internetu. Výjimkou nejsou různá zpestření jinak celkem nudných webových stránek jednotlivých stran. Například na adrese http://www.oda.cz/sejmiho/ je možné zastřílet si na politiky.

PATCH NA INTERNET EXPLORER NIČÍ HOMEBANKING - Dánská společnost Bankdata musela přepsat svůj software umožňující homebanking. Stalo se tak na základě instalace nejnovějšího patche na prohlížeč Internet Explorer zákazníky společnosti. Problém postihl přibližně 10 procent všech zákazníků.
"Velikonoční" patch, který Microsoft zpřístupnil právě k 1. dubnu, podle serveru The Register navíc nefungoval tak, jak by měl. Záplata některé díry jednoduše nechala otevřeny.

IOL VČERA TÉMĚŘ NEPROPUSTNÝ - Téměř celý včerejší den byly přetíženy servery providera IOL. Technická podpora ovšem byla jiného názoru a problém uznala až v odpoledních hodinách. Příčinou pomalého spolení byl router mezi IOL a NIX, kvůli němuž musel být provoz sítě přesměrováván přes zahraničí a linka byla z toho důvodu přetížena.
Na odstranění nedostatku se pracovalo a dnes by vše mělo již být v pořádku.

REDHAT SKIPJACK BETA 2 - V sobotu byla uvolněna druhá testovací verze populární linuxové distribuce RedHat. Skipjack je kódové označení balíku RedHat 7.3, který by se měl ve finální verzi objevit v květnu letošního roku. Skipjack je možné stahovat i z českých zrcadel, například z tohoto.

 Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Twitter vrátí uživatelům možnost chronologického řazení příspěvků

Ilustrační snímek

Twitter dostal rozum a jako sociální síť, která vyniká aktuálními příspěvky, vrátí možnost chronologického řazení...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Najdete na iDNES.cz