Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TECHeKONOM: Mozilla možná bez šancí, akcie Yahoo! se propadly

  5:00aktualizováno  5:00
Po zveřejnění hospodaření Yahoo! (čistá ztráta více než 50 milionů USD) se akcie společnosti v pátek propadly o 16 procent; Open-source prohlížeč Mozilla je podle analýzy ZDNetu téměř bez šancí; DVD se Sněhurkou ve Windows XP nefunkční.

AKCIE YAHOO! SE PO ZVEŘEJNĚNÍ HOSPODAŘENÍ HLUBOKO PROPADLY - Ve čtvrtek byly zveřejněny výsledky hospodaření portálu Yahoo!, z nichž vyplynulo, že společnost za první čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou více než 50 milionů USD. Druhý den se akcie Yahoo! na Wall Street propadly o celých 16 procent a další pokles hodnoty se očekává.

Ve srovnatelném období vloni činila čistá ztráta společnosti Yahoo! 11,5 milionu amerických dolarů.

PODLE RADNÍCH BY KRAJE ZVLÁDLY INTERNET DO ŠKOL LÉPE - Jak uvedla ČTK, projekt Internet do škol (INDOŠ) by podle zástupkyně hejtmana kraje Vysočina, Aleny Štěrbové, zvládly lépe samy kraje než dodavatel počítačů do škol - Autocont On Line a Český Telecom. Podle Štěrbové by měly kraje v případě svěření začlenění internetu do škol lepší přehled o vybavenosti škol a peníze by podle zástupkyně byly lépe využity.

PROHLÍŽEČ MOZILLA BEZ ŠANCÍ? - Podle analýzy na serveru ZDNet nemá prohlížeč Mozilla, který má potenciál konkurovat Internet Exploreru, příliš mnoho šancí na své prosazení. Důvodem je především velké rozšíření (přes 90 procent) prohlížeče Microsoftu. Naproti tomu by Mozilla mohla svůj dosud zanedbatelný podíl na trhu prohlížečů vylepšit tím, že bude více prosazována majitelem, koncernem AOL. Ten doposud se svým softwarem šířil IE, nyní, při vydání finální verze Mozilly, by se toto však mělo změnit a právě tento prohlížeč se stane primárním v AOL Software. Finální verze Mozilly je očekávána v druhé polovině měsíce dubna.

DVD "SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ" VE WINXP NEFUNKČNÍ - Až doposud nebylo možné v DVD mechanikách přehrávat DVD Sněhurka a sedm trpaslíků, a to v systémech Windows 2000 a XP. Tento nedostatek Microsoft řeší nově vydanou utilitou. Důvodem nemožnosti přehrávání byl problém zmiňovaných systémů s některými UDF daty. Ta byla přeskočena a DVD následně v systému nebylo možné přečíst.

O ČEM PSALY INTERNETOVÉ DENÍKY V MINULÉM TÝDNU NEJVÍCE? - Z analýzy společnosti Newton Information Technology vyplývá, že internetové zpravodajské servery v minulém týdnu nejvíce psaly o izraelsko-palestinských vztazích. Dalším žhavým tématem internetových zpravodajství byly blížící se parlamentní volby. Na třetím místě co do čtenosti se umístily články informující o problematice Benešových dekretů, které britský premiér Tony Blair při své pražské návštěvě označil za "nezávadné" a nikterak neovlivňující vstup Česka do Evropské unie. Média již méně psala o konfliktu v Afghánistánu (čtvrté místo) či o jaderné elektrárně Temelín.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Najdete na iDNES.cz