Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TECHeKONOM: Sun obvinil Microsoft ze lži, RedHat v červených číslech

  5:00aktualizováno  5:00
Jak se zdá, Microsoft tvrdě prosazuje svůj programovací jazyk i za cenu manipulací s výsledky testů; RedHat se ocitl v červených číslech; Německo tvrdě zbrojí proti pravicovým extremistům na internetu; Budou MP3 na internetu zavirované?

SUN OBVINIL MICROSOFT Z PODVODU - Již několikátý den se u soudu projednává případ Microsoft vs. DOJ. V pondělních večerních hodinách se Microsoft jal kritizovat programovací jazyk Java a vyzdvihoval kvality své .NET technologie. Java byla činiteli Microsoftu označena za podřadný produkt, Sun naopak Microsoft obvinil ze lži a manipulace testů, které poukazují na lepší kvality jazyka Visual J#.NET.

NĚMECKO ZBROJÍ PROTI RADIKÁLŮM NA WEBU - Iniciativa "Zusammen gegen Rechts im Internet", v překladu "Spolu proti extrémistům na webu", v uplynulém roce zavřela téměř 200 německých webů s pravicově extrémistickou tématikou. Dennis Grabowski, šéf iniciativy, považuje výsledek za velký úspěch. Právě v Německu mají s pravicovými stranami velké starosti, avšak podobné sdružení zbrojící proti radikálům by našlo jistě uplatnění i v jiných zemích.

REDHAT V ČERVENÝCH ČÍSLECH - Americký linuxový distributor, společnost RedHat, zvýšila za čtrvtý kvartál uplynulého roku svoji provozní ztrátu z 24,2 milionu USD na 41,9 milionu. Z poplatků za podporu či odpisů společnost získala pouhý milion USD.
RedHat Inc. se chce nyní zaměřit především na "velké zákazníky", jakými jsou podniky apod. Snížení ztráty se očekává také z výsledků spolupráce se společností AOL, pro kterou by RedHat mohl vyvíjet některé z produktů.

MICROSOFT A JAVA - Microsoft včera uvolnil již druhou betaverzi svého programovacího jazyka Visual J#.NET. Ten by měl konkurovat jazyku Java, který Microsoft odmítá, a Sun jej za tento postoj žaluje. Jazyk Visual J#.NET by se na trhu měl objevit zhruba v polovině letošního roku. Co je jisté již teď, je vzájemná nekompatibilita s jinými operačními systémy než Microsoftu. Sun naopak s Virtuální klávesnicejazykem Java propaguje multiplatformitu. 

MP3 FORMÁT NOSITELEM VIRŮ? - Podle zástupce společnosti McAfee, lze v brzké době očekávat zaplavení formátu MP3, který je pro šíření hudby na internetu nejznámější, viry. Ty budou jednoduše "přilepeny" k souboru. Zatím se sice žádný podobný vir, šířící se v těle MP3 souboru, neobjevil. Není však vyloučeno, že právě zítra by tomu tak být nemohlo. A následky by, vzhledem k oblibě P2P sítí a počtu jejich uživatelů, mohly být nedozírné.

REVOLUCE V KLÁVESNICÍCH? - Na veletrhu CeBIT byla představena "virtuální" klávesnice, která je promítána na jakoukoli podložku a klávesy snímá projektor, který následně každé zmáčknutí zaznamená. Podle výrobce nebude problém klávesnici používat u mobilních telefonů, počítačů či PDA zařízení. Cena klávesnice není dosud známa.
Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Tablet vám naklonuje Facebook a zkontroluje příliš drzé aplikace

Tablet pro práci i zábavu

Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety tento týden nechybí například nástroj na prověření oprávnění instalovaných...

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Najdete na iDNES.cz