Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Televize O2TV začne do konce roku vysílat ve vysokém rozlišení

  22:46aktualizováno  22:46
Podle neoficiálních zpráv začne O2TV do konce roku nabízet první plnohodnotné vysílání ve formátu HDTV - tj. s vysokým rozlišením.

O2TV samoinstalační balíček | foto: Jan Lodl, Mobil

Neoficiální informaci o rozšíření vysílání O2TV se nám podařilo získat od dobře informovaného zdroje blízkého společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Z neoficiálních zdrojů také vyplývá, že během roku se na trhu objeví i první set-top-box vybavený harddiskem s možností nahrávání televizních programů z O2TV. Vyrábět jej bude společnost Philips.

Aktualizováno: O2TV začala druhého července zkušebně vysílat program ČT1 v rozlišení HD. Naladíte jej na 160. kanálu. Přes HDMI konektor lze však zatím získat pouze kvalitu 576i. Toto rozlišení však některé televize neumí zobrazit. Změna k lepšímu se očekává s novým firmware k set-top-boxům.

SERIÁL: Vysoké rozlišení

O2TV rozšiřuje nabídku

Dnes společnost Telefónica O2 Czech Republic také oficiálně oznámila nové řazení kanálů a rozšíření nabídky dětských a dokumentárních programů. V nabídce nyní naleznete 38 televizních a 16 rozhlasových kanalů.

Pokud si nabídku O2TV Děti Plus nebo O2TV Dokumety Plus, objednáte nyní zaplatíte za každou z nich kpouze 1,19 Kč s DPH. Každý další měsíc používání služby pak vyjde na 59,50 Kč včetně DPH.

O2TV Děti Plus nabízí ke stávajícím Jetix,Minimax a A+ tyto kanály:

Baby TV - první televizní stanice, která vysílá pořady pro nejmenší děti. Jednotlivé programy jsou navrženy tak, aby jim rozuměly i děti do tří let. Kanál vysílá v anglickém jazyce 24 hodin denně.

Jetix Play - kanál, otevírající bránu do světa roztomilých příběhů a dobrodružství pro děti v předškolním věku. Pohádky jako Malá mořská víla, Huckelberry Finn nebo Oliver Twist jsou zpracovány jednoduše tak, aby jim porozuměli i ti nejmenší. Program je vysílán v českém a anglickém jazyce dvanáct hodin denně.

Cartoon Network - program pro děti, ale také dospělé, kteří rádi zapomenou na starosti všedních dní u animovaných seriálů. Příběhy Toma a Jerryho, vychytralého králíka Bugse Bunnyho, rodinky Flinestoneových a dalších mohou diváci sledovat v angličtině každý den mezi pátou ranní a devátou hodinou večerní.

Boomerang - kreslené seriály nabízí také tento program. Diváci se mohou těšit například na příběhy kocoura Garfielda, Růžového pantera, Pepka námořníka, Adamsovy rodiny, Scooby Doo nebo Kapitána Cayemana. Program je vysílán vždy od páté hodiny ranní do deváté večerní.


Nabídka O2TV DOKUMENTY Plus rozšiřuje stávající nabídku dokumentárních kanálů National Geographic, Spektrum a Discovery tyto programy:

Viasat History - ojedinělá televizní stanice, která je zaměřena zejména na diváky, kteří se zajímají o historii. Program představuje vše podstatné z dějin lidstva. Zájemce zasvětí do zákulisí válečných a politických událostí, světového vývoje a historie planety vůbec. Pořady jsou vysílány od páté ranní do půlnoci v českém jazyce.

Viasat Explorer - kanál pro všechny, jenž rádi sledují napínavé situace a adrenalin jim není cizí. Koktejl dokumentů o cestování, divoké přírodě, extrémních sportech, technických výstřelcích i atraktivních profesích je k dispozici v češtině od páté ranní do půlnoci.

National Geographic Wild - televizní stanice s kvalitními dokumenty pro ty, jež přitahuje panenská příroda, odlehlé končiny a život džungle. Vysílá anglicky každý den od osmé hodiny ranní do třetí hodiny po půlnoci, 65% pořadů je vybaveno českými titulky přímo ve vysílání (DVB).

Travel Channel - jedná se o kanál, určený všem milovníkům cestování a pozoruhodných míst naší planety. Vysílá od od osmé hodiny ranní do třetí hodiny po půlnoci, část pořadů je vysílána v češtině.

Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

V novém pozemním televizním vysílání přibude téměř 20 vysílačů

Označení přístrojů splňujících normu DVB-T2

České Radiokomunikace plánují v následujících dvou měsících spustit čtyři vysílače svojí Přechodové sítě 12, Digital...

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...

Česká televize odloží start vysílání v DVB-T2 až na příští rok

Mapa pokrytí signálem přechodové sítě DVB-T2 na konci listopadu 2017.

Vstup České televize do nové generace pozemního televizního vysílání přijde později, než se původně očekávalo.

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz