Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Televize O2TV začne do konce roku vysílat ve vysokém rozlišení

  22:46aktualizováno  22:46
Podle neoficiálních zpráv začne O2TV do konce roku nabízet první plnohodnotné vysílání ve formátu HDTV - tj. s vysokým rozlišením.

O2TV samoinstalační balíček | foto: Jan Lodl, Mobil.iDNES.cz

Neoficiální informaci o rozšíření vysílání O2TV se nám podařilo získat od dobře informovaného zdroje blízkého společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Z neoficiálních zdrojů také vyplývá, že během roku se na trhu objeví i první set-top-box vybavený harddiskem s možností nahrávání televizních programů z O2TV. Vyrábět jej bude společnost Philips.

Aktualizováno: O2TV začala druhého července zkušebně vysílat program ČT1 v rozlišení HD. Naladíte jej na 160. kanálu. Přes HDMI konektor lze však zatím získat pouze kvalitu 576i. Toto rozlišení však některé televize neumí zobrazit. Změna k lepšímu se očekává s novým firmware k set-top-boxům.

SERIÁL: Vysoké rozlišení

O2TV rozšiřuje nabídku

Dnes společnost Telefónica O2 Czech Republic také oficiálně oznámila nové řazení kanálů a rozšíření nabídky dětských a dokumentárních programů. V nabídce nyní naleznete 38 televizních a 16 rozhlasových kanalů.

Pokud si nabídku O2TV Děti Plus nebo O2TV Dokumety Plus, objednáte nyní zaplatíte za každou z nich kpouze 1,19 Kč s DPH. Každý další měsíc používání služby pak vyjde na 59,50 Kč včetně DPH.

O2TV Děti Plus nabízí ke stávajícím Jetix,Minimax a A+ tyto kanály:

Baby TV - první televizní stanice, která vysílá pořady pro nejmenší děti. Jednotlivé programy jsou navrženy tak, aby jim rozuměly i děti do tří let. Kanál vysílá v anglickém jazyce 24 hodin denně.

Jetix Play - kanál, otevírající bránu do světa roztomilých příběhů a dobrodružství pro děti v předškolním věku. Pohádky jako Malá mořská víla, Huckelberry Finn nebo Oliver Twist jsou zpracovány jednoduše tak, aby jim porozuměli i ti nejmenší. Program je vysílán v českém a anglickém jazyce dvanáct hodin denně.

Cartoon Network - program pro děti, ale také dospělé, kteří rádi zapomenou na starosti všedních dní u animovaných seriálů. Příběhy Toma a Jerryho, vychytralého králíka Bugse Bunnyho, rodinky Flinestoneových a dalších mohou diváci sledovat v angličtině každý den mezi pátou ranní a devátou hodinou večerní.

Boomerang - kreslené seriály nabízí také tento program. Diváci se mohou těšit například na příběhy kocoura Garfielda, Růžového pantera, Pepka námořníka, Adamsovy rodiny, Scooby Doo nebo Kapitána Cayemana. Program je vysílán vždy od páté hodiny ranní do deváté večerní.


Nabídka O2TV DOKUMENTY Plus rozšiřuje stávající nabídku dokumentárních kanálů National Geographic, Spektrum a Discovery tyto programy:

Viasat History - ojedinělá televizní stanice, která je zaměřena zejména na diváky, kteří se zajímají o historii. Program představuje vše podstatné z dějin lidstva. Zájemce zasvětí do zákulisí válečných a politických událostí, světového vývoje a historie planety vůbec. Pořady jsou vysílány od páté ranní do půlnoci v českém jazyce.

Viasat Explorer - kanál pro všechny, jenž rádi sledují napínavé situace a adrenalin jim není cizí. Koktejl dokumentů o cestování, divoké přírodě, extrémních sportech, technických výstřelcích i atraktivních profesích je k dispozici v češtině od páté ranní do půlnoci.

National Geographic Wild - televizní stanice s kvalitními dokumenty pro ty, jež přitahuje panenská příroda, odlehlé končiny a život džungle. Vysílá anglicky každý den od osmé hodiny ranní do třetí hodiny po půlnoci, 65% pořadů je vybaveno českými titulky přímo ve vysílání (DVB).

Travel Channel - jedná se o kanál, určený všem milovníkům cestování a pozoruhodných míst naší planety. Vysílá od od osmé hodiny ranní do třetí hodiny po půlnoci, část pořadů je vysílána v češtině.




Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...



Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Druhá přechodová síť pro nové televizní vysílání DVB-T2 nabízí Novu

Aktuální (leden 2018) pokrytí signálem DVB-T2 v přechodovém multiplexu 13...

Společnost Digital Broadcasting spustila v lednu dva nové vysílače přechodové sítě DVB-T2. Lidé si v ní naladí...

Certifikace nemusí stačit. Nové TV možná brzy nezvládnou všechny funkce

Informace o přítomnosti HbbTV služeb dané stanice v DVB-T vysílání

České radiokomunikace již déle něž rok testují televizní přijímače a set-top boxy pro nové pozemní vysílání. Aktuální...

Televizi nejen od UPC si přes internet pustíte i na zahraniční dovolené

UPC Horizon GO si již spustíte i v zahraničí. Vyzkoušeli jsme na hotelovém...

Loňské nařízení EU o konci digitálních hranic pro využívání digitálních služeb v rámci Evropy se začíná uplatňovat....

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz