Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TerraTec m3po - stolní MP3 a CD přehrávač

  0:35aktualizováno  0:35
Formát MP3 proniká i do domácích hi-fi zařízení. Důkazem je výrobek firmy TerraTec, který kombinuje MP3 přehrávač se stolním CD přehrávačem.
Kompresní zvuková metoda MP3 se díky rozšíření počítačů a Internetu stala během krátké doby standardem ukládání hudebních nahrávek. Na masovou oblibu tohoto formátu začali se zpožděním reagovat i výrobci hardwaru. Během minulého roku se objevila řada přenosných MP3 přehrávačů a komprimovaná hudba se tak zbavila bezprostřední závislosti na počítači. Dalším krokem k využití tohoto formátu v domácnostech jsou stolní MP3 přehrávače. Nenabízejí takové výhody jako přenosné přehrávače, které těží ze své miniaturní velikosti. U domácího hi-fi zařízení se vyžaduje spíše kvalitní zvuk bez ohledu na rozměry, a proto zde vládne audio CD a DVD. MP3 však proniká i do této oblasti.

Německá firma TerraTec přišla na trh se stolním přehrávačem MP3 kombinovaným s CD přehrávačem. Přístroj je založen na 32bitovém procesoru RISC a čipu Micronas Intermetall, v němž se ukrývá kvalitní MP3 dekodér. Takto vybavený přístroj nabízí všechny možnosti, na něž je zvyklý uživatel softwarových přehrávačů na PC. Přehrávač je vybaven jednotkou CD-ROM a je ho možné rozšířit o standardní pevný disk IDE. Součástí kompletu je i infračervené dálkové ovládání. Na přední panelu je umístěn malý displej, v němž se zobrazují všechny informace o přehrávání. Zařízení je vybaveno stejně jako řadové CD přehrávače sluchátkovým výstupem a výstupem pro připojení do zesilovače.

Přístroj dokáže přehrát všechny běžné MP3 soubory do 8 do 320 kbit/s včetně souborů s VBR (proměnným datovým tokem). Přístroji nevadí dlouhé názvy souborů a bez problémů pracuje s podadresáři. TerraTec využívá informace ukryté v ID3 tagu MP3 souborů. Název skladby, alba a jméno autora se zobrazuje na displeji. Vynikající vlastností je přehrávání z playlistů, který používá přehrávač Winamp (soubory M3U). U velkého množství souborů, jež se na CD vejdou, je použití playlistů nedocenitelné. V přehrávači uspějete s vypalovaným CD-R i s přepisovacími CD-RW, nedokáže však číst soubory uložené na CD-RW ve formátu UDF (metodou packet writing). Samozřejmou vlastností je přehrávání běžných zvukových CD.

Samostatnou kapitolou je použití pevného disku. Do vyhrazeného místa v přístroji lze zapojit jakýkoliv pevný disk s rozhraním IDE. Pak můžete v přehrávači provádět kopírování souborů z CD na disk a nebudete již vůbec odkázáni na nutnost přehazovat neustále CD. S použitím velkého pevného disku může přístroj přehrávat hudbu nepřetržitě celé dny až týdny (!). Např. na 30 GB pevný disk uložíte v kvalitě blízké CD 546 hodin nahrávek.

Toto hardwarové řešení j určeno pro ty kteří mají kolekce souborů MP3 uložených na CD a chtějí je přehrávat ve své hi-hi sestavě nezávislé na počítači. Díky kapacitě CD a komprimaci zvukových souborů si můžete doma vlastnit jukebox, který překoná jakékoliv CD měniče. Efektní design umožňuje postavit přístroj po boku další domácí elektroniky. Vzhledem k možnosti přehrávat normální zvuková CD může přístroj nahradit váš domácí CD přehrávač a přitom nabídnout množství dalších zajímavých funkcí.

Podrobnou recenzi přístroje firmy TerraTec naleznete na serveru ww.cdrinfo.com

Výrobce: TerraTec
Website: www.terratec.net, www.m3po.net
Cena: 888 DM

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Rozuzlení: Platit je třeba za každý televizor. Výjimku má snad jen IPTV

Příklad televizoru, který je na dobré cestě k nezpůsobilosti pro příjem...

Neexistuje televizor, za který by nebylo podle zákona potřeba platit koncesionářské poplatky. To, že na něj doma nic...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Ptáci se vracejí i do vaší kanceláře. Nalaďte rádio, které nevypnete

Slow Radio opět startuje, vysíláme přímý přenos z ptačího ráje na utajeném...

Poslechněte si, jak právě teď zpívá ptačí ráj u rybníka. V přímém přenosu Slow Radia pro vás nezištně pracují tisíce...

Konec utrpení audiofilů. Miniaturní Google Home se už umí spárovat

Nový chytrý reproduktor Home Mini

Google Home Mini, nejmenší a nejlevnější chytrý asistent do domácnosti, disponuje pouze velmi základním reproduktorem....

Apple ořezal i to, co by konkurenci neprošlo. HomePodu chybí i Bluetooth

Takto malý je Apple HomePod. Překvapí hmotností 2,5 kg a také mohutným zvukovým...

Je absolutně svázaný s ekosystémem Apple. Vzhledem k velikosti výborně hraje, ale nemá Bluetooth ani žádný jiný vstup....

Najdete na iDNES.cz