Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TerraTec m3po - stolní MP3 a CD přehrávač

  0:35aktualizováno  0:35
Formát MP3 proniká i do domácích hi-fi zařízení. Důkazem je výrobek firmy TerraTec, který kombinuje MP3 přehrávač se stolním CD přehrávačem.
Kompresní zvuková metoda MP3 se díky rozšíření počítačů a Internetu stala během krátké doby standardem ukládání hudebních nahrávek. Na masovou oblibu tohoto formátu začali se zpožděním reagovat i výrobci hardwaru. Během minulého roku se objevila řada přenosných MP3 přehrávačů a komprimovaná hudba se tak zbavila bezprostřední závislosti na počítači. Dalším krokem k využití tohoto formátu v domácnostech jsou stolní MP3 přehrávače. Nenabízejí takové výhody jako přenosné přehrávače, které těží ze své miniaturní velikosti. U domácího hi-fi zařízení se vyžaduje spíše kvalitní zvuk bez ohledu na rozměry, a proto zde vládne audio CD a DVD. MP3 však proniká i do této oblasti.

Německá firma TerraTec přišla na trh se stolním přehrávačem MP3 kombinovaným s CD přehrávačem. Přístroj je založen na 32bitovém procesoru RISC a čipu Micronas Intermetall, v němž se ukrývá kvalitní MP3 dekodér. Takto vybavený přístroj nabízí všechny možnosti, na něž je zvyklý uživatel softwarových přehrávačů na PC. Přehrávač je vybaven jednotkou CD-ROM a je ho možné rozšířit o standardní pevný disk IDE. Součástí kompletu je i infračervené dálkové ovládání. Na přední panelu je umístěn malý displej, v němž se zobrazují všechny informace o přehrávání. Zařízení je vybaveno stejně jako řadové CD přehrávače sluchátkovým výstupem a výstupem pro připojení do zesilovače.

Přístroj dokáže přehrát všechny běžné MP3 soubory do 8 do 320 kbit/s včetně souborů s VBR (proměnným datovým tokem). Přístroji nevadí dlouhé názvy souborů a bez problémů pracuje s podadresáři. TerraTec využívá informace ukryté v ID3 tagu MP3 souborů. Název skladby, alba a jméno autora se zobrazuje na displeji. Vynikající vlastností je přehrávání z playlistů, který používá přehrávač Winamp (soubory M3U). U velkého množství souborů, jež se na CD vejdou, je použití playlistů nedocenitelné. V přehrávači uspějete s vypalovaným CD-R i s přepisovacími CD-RW, nedokáže však číst soubory uložené na CD-RW ve formátu UDF (metodou packet writing). Samozřejmou vlastností je přehrávání běžných zvukových CD.

Samostatnou kapitolou je použití pevného disku. Do vyhrazeného místa v přístroji lze zapojit jakýkoliv pevný disk s rozhraním IDE. Pak můžete v přehrávači provádět kopírování souborů z CD na disk a nebudete již vůbec odkázáni na nutnost přehazovat neustále CD. S použitím velkého pevného disku může přístroj přehrávat hudbu nepřetržitě celé dny až týdny (!). Např. na 30 GB pevný disk uložíte v kvalitě blízké CD 546 hodin nahrávek.

Toto hardwarové řešení j určeno pro ty kteří mají kolekce souborů MP3 uložených na CD a chtějí je přehrávat ve své hi-hi sestavě nezávislé na počítači. Díky kapacitě CD a komprimaci zvukových souborů si můžete doma vlastnit jukebox, který překoná jakékoliv CD měniče. Efektní design umožňuje postavit přístroj po boku další domácí elektroniky. Vzhledem k možnosti přehrávat normální zvuková CD může přístroj nahradit váš domácí CD přehrávač a přitom nabídnout množství dalších zajímavých funkcí.

Podrobnou recenzi přístroje firmy TerraTec naleznete na serveru ww.cdrinfo.com

Výrobce: TerraTec
Website: www.terratec.net, www.m3po.net
Cena: 888 DM

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Sluchátka Beyerdynamic opačně nenasadíte. Drobnost, která nadchne

Nývlt Václav: Beyerdynamic Lagoon ANC

Německý výrobce sluchátek a mikrofonů představil na veletrhu IFA 2018 novou firemní identitu. Nás více zaujala...

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Najdete na iDNES.cz