Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TerraTec MP3 OnAir - DAB a MP3 rekordér

  0:45aktualizováno  0:45
V nabídce německé firmy TerraTec najdeme více hardwarových produktů zaměřených na MP3. S jejím výrobkem MP3 OnAir získáte digitální rozhlasový přijímač s MP3 nahráváním, který zároveň nahradí  3D zvukovou kartu.
Jméno německé firmy TerraTec není našim čtenářům neznámé. Měli jsme již příležitost představit její kombinaci stolního CD a MP3 přehrávače. V produkci firmy najdeme řadu výrobků spojujících oblast elektroniky a počítačové techniky. O tom, že se společnost TerraTec věnuje MP3 problematice programově, svědčí další výrobek z její dílny. Tentokrát se však nejedná o žádnou variaci na téma MP3 přehrávače. Německá firma  se zaměřila na digitální rozhlas (DAB), jenž stál původně u zrodu kompresní metody MP3. Formát MP3 se osamostatnil a společně s rozvojem Internetu pak zaznamenal masové rozšíření. Zatímco však MP3 zdomácnělo i u nás, digitální rozhlas to má s prosazením mnohem těžší.

Produkt firmy TerraTec počítačová karta MP3 OnAir je kombinací přijímače DAB a moderní 3D zvukové karty. Umožňuje zaznamenávat ve stanoveném čase digitální písně z rozhlasového vysílání do osobního počítače. Pomocí karty MP3 OnAir si digitální rozhlasové vysílání proráží cestu i na platformu PC. Pro tuto technologii nehovoří pouze dokonalý příjem signálu. Současný příjem doprovodných dat a MP3 nahrávání digitálního zvukového signálu přinášejí uživateli zcela nové možnosti a jednoduché zpracování přijímaných zvukových dat.

Karta dovoluje současný příjem více programů v rámci jednoho DAB kanálu. Tím je také umožněno během nahrávání poslouchat jiné stanice. Vznikl tak ideální systém pro případ, že nechcete propásnout současně běžící pořady na dvou stanicích. Jeden rozhlasový program se uloží na počítač a druhé vysílání můžete současně poslouchat.

Způsob nahrávání pomocí komprimovaného formátu MP3 dovoluje mnohem delší záznam než obvyklé metody nahrávání. Na pevný disk o velikosti 2 GB se vejde při běžně používaném datovém toku 128 kbit/s, jenž je považován za tzv. blížící se kvalitě CD, více než 36 hodin průběžně zaznamenávané hudby. Nejdelší běžně dostupné záznamové médium - videokazeta VHS při rychlosti LP zvládne 10 hodin záznamu. Výrobce ovšem neuvádí, jak se MP3 OnAir vyrovnává s maximální velikostí souborů, jež je na PC limitována právě oněmi 2 GB.

Další velkou výhodou počítačového zpracování zvukového signálu je možnost nahrávat pořady v určený čas podobně jako a videorekordéru. Funkci časovače přináší doprovodný software a umožňuje i opakované automatické nahrávání.

Paralelně s rozhlasovým programem se přenášejí další obrazové a textové informace. K dispozici je samozřejmě název písně a jméno interpreta, ale vysílají se také informace o nových kompaktních discích a koncertech a programové informace. Tato doprovodná data označovaná jako PAD (Program Associated Data) MP3 OnAir plně využívá.

Kromě předvedených možností je MP3 OnAir zároveň plně funkční moderní 3D zvukovou kartou PCI, což oceníte zejména při nedostatku volných slotů v počítači. Zvuková karta přináší vše, co se dnes od tohoto příslušenství žádá - hardwarové urychlování (pro DirectSound (3D), A3D 1.0, EAX 1.0 i Sensaura 3D), 64-hlasá wavetable syntéza, midi port umožňující připojení joysticku.

Výrobce: TerraTec
Website: http://www.terratec.de/

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Prodeje hudebních CD klesají, Best Buy je v létě přestane prodávat

Hudební CD jsou vytlačovány streamovacími službami.

Jeden z největších prodejců elektroniky v USA v létě skončí s hudebními CD. Druhý největší diskontní řetězec chce...

Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Ušetřete pár korun.
Ušetřete pár korun.

Víte, kde jsou nejlevnější pleny? My ano.

Najdete na iDNES.cz