Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TerraTec MP3 OnAir - DAB a MP3 rekordér

  0:45aktualizováno  0:45
V nabídce německé firmy TerraTec najdeme více hardwarových produktů zaměřených na MP3. S jejím výrobkem MP3 OnAir získáte digitální rozhlasový přijímač s MP3 nahráváním, který zároveň nahradí  3D zvukovou kartu.
Jméno německé firmy TerraTec není našim čtenářům neznámé. Měli jsme již příležitost představit její kombinaci stolního CD a MP3 přehrávače. V produkci firmy najdeme řadu výrobků spojujících oblast elektroniky a počítačové techniky. O tom, že se společnost TerraTec věnuje MP3 problematice programově, svědčí další výrobek z její dílny. Tentokrát se však nejedná o žádnou variaci na téma MP3 přehrávače. Německá firma  se zaměřila na digitální rozhlas (DAB), jenž stál původně u zrodu kompresní metody MP3. Formát MP3 se osamostatnil a společně s rozvojem Internetu pak zaznamenal masové rozšíření. Zatímco však MP3 zdomácnělo i u nás, digitální rozhlas to má s prosazením mnohem těžší.

Produkt firmy TerraTec počítačová karta MP3 OnAir je kombinací přijímače DAB a moderní 3D zvukové karty. Umožňuje zaznamenávat ve stanoveném čase digitální písně z rozhlasového vysílání do osobního počítače. Pomocí karty MP3 OnAir si digitální rozhlasové vysílání proráží cestu i na platformu PC. Pro tuto technologii nehovoří pouze dokonalý příjem signálu. Současný příjem doprovodných dat a MP3 nahrávání digitálního zvukového signálu přinášejí uživateli zcela nové možnosti a jednoduché zpracování přijímaných zvukových dat.

Karta dovoluje současný příjem více programů v rámci jednoho DAB kanálu. Tím je také umožněno během nahrávání poslouchat jiné stanice. Vznikl tak ideální systém pro případ, že nechcete propásnout současně běžící pořady na dvou stanicích. Jeden rozhlasový program se uloží na počítač a druhé vysílání můžete současně poslouchat.

Způsob nahrávání pomocí komprimovaného formátu MP3 dovoluje mnohem delší záznam než obvyklé metody nahrávání. Na pevný disk o velikosti 2 GB se vejde při běžně používaném datovém toku 128 kbit/s, jenž je považován za tzv. blížící se kvalitě CD, více než 36 hodin průběžně zaznamenávané hudby. Nejdelší běžně dostupné záznamové médium - videokazeta VHS při rychlosti LP zvládne 10 hodin záznamu. Výrobce ovšem neuvádí, jak se MP3 OnAir vyrovnává s maximální velikostí souborů, jež je na PC limitována právě oněmi 2 GB.

Další velkou výhodou počítačového zpracování zvukového signálu je možnost nahrávat pořady v určený čas podobně jako a videorekordéru. Funkci časovače přináší doprovodný software a umožňuje i opakované automatické nahrávání.

Paralelně s rozhlasovým programem se přenášejí další obrazové a textové informace. K dispozici je samozřejmě název písně a jméno interpreta, ale vysílají se také informace o nových kompaktních discích a koncertech a programové informace. Tato doprovodná data označovaná jako PAD (Program Associated Data) MP3 OnAir plně využívá.

Kromě předvedených možností je MP3 OnAir zároveň plně funkční moderní 3D zvukovou kartou PCI, což oceníte zejména při nedostatku volných slotů v počítači. Zvuková karta přináší vše, co se dnes od tohoto příslušenství žádá - hardwarové urychlování (pro DirectSound (3D), A3D 1.0, EAX 1.0 i Sensaura 3D), 64-hlasá wavetable syntéza, midi port umožňující připojení joysticku.

Výrobce: TerraTec
Website: http://www.terratec.de/

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

RHA představila nejmenší magnetoplanární sluchátka pro fajnšmekry

Nývlt Václav: RHA

Na berlínském výstavišti jsme si krátce poslechli očekávanou novinku britské společnosti RHA, nejmenší magnetoplanární...

Apple má nová sluchátka sladěná s iPhony a vylepšuje chytrý reproduktor

HomePod od Applu dostal vylepšení některých chytrých funkcí.

Ne všechny novinky, které se objevily na webu společnosti Apple, stihla firma představit na uvedení nových produktů v...

Sluchátka Beyerdynamic opačně nenasadíte. Drobnost, která nadchne

Nývlt Václav: Beyerdynamic Lagoon ANC

Německý výrobce sluchátek a mikrofonů představil na veletrhu IFA 2018 novou firemní identitu. Nás více zaujala...

Najdete na iDNES.cz