TESmedia + Intercable CZ = rychlý kabelový internet v desítkách měst za příznivou cenu

aktualizováno 
Fúzí dvou společností provozujících kabelovou televizi, z nichž jedna umožňovala rovněž připojení k internetu přes kabel, vzniká po UPC a jeho službě Mistral další významný hráč na poli kabelového internetu. Plánuje rozšíření do desítek měst, cena a rychlost budou více než zajímavé. A co Mistral od UPC?

Kabelový internet byl do dnešních dnů k disposici pouze obyvatelům velkých měst. Těm ostatním, kteří si zoufali nad dial-upovým připojením, se otevírá nová možnost. Spojením společností TESmedia (TES) a Intercable CZ vzniká na českém trhu vedle doposud dominantního UPC, provozujícího internet po kabelu, další velký hráč. V nejbližší době lze očekávat rozšiřování kabelového internetu po celé republice. S tím bude souviset zvyšování rychlosti a tak zajímavé poplatky, že bude stát hodně přemýšlení, zda nadále setrvávat u pomalé vytáčené linky či přejít k nonstop kabelovému "speed" internetu za paušál.

Nová společnost vzniklá fúzí TES a Interbaclu, jejíž jméno bude oznámeno až ve druhém čtvrtletí tohoto roku, chce zmodernizovat síť a především nabídnout kabelový internet mnoha tisícům nových uživatelů a zvýšit tak počet těch, kteří se budou moci ke kabelovému internetu připojit. "Tuto možnost má mít na 250 tisíc domácností," uvedl na včerejší tiskové konferenci obchodní ředitel TESmedia Dušan Jelínek. Mistral umožňoval ke konci loňského roku připojení více než 240 tisíc českých domácností. V dohledné době tak bude moci služeb kabelového internetu využívat dvacetina obyvatel Česka a jejich podíl má i nadále růst.

Desítky měst pojedou na kabelu

Fúze Intercable CZ a TES bude mít pro internetuchtivého zákazníka velkou výhodu. První z nich provozuje kabelovou televizi v desítkách českých měst a právě do těch bude v brzké době "natažen" také kabelový internet. "Bude se jednat o významná města, jako je Brno či Plzeň. Připojeny budou samozřejmě i města menší, ale zatím budeme upřednostňovat oblasti s větší hustotou obyvatelstva," sdělil Jelínek.
UPC se svojí službou Mistral zůstane i nadále ve dvou největších českých městech. "Půjde stále o Prahu a Brno," odpověděl na otázku, zda lze v dohledné době očekávat možnost připojení se k Mistralu i v jiných městech František Malina, Public Relations Director společnosti UPC Česká republika, a. s.

Konkurence dvou gigantů? Spíše doplňování se navzájem

O konkurenci s podobnou nabídkou Mistral od UPC se nedá hovořit. Až na výjimky kabeloví operátoři nepokrývají stejné oblasti a budou se tak spíše doplňovat než navzájem soupeřit o klienty.

U TESmedie je možné očekávat další zvyšování rychlosti. Naposledy k tomuto kroku došlo 1. prosince uplynulého roku, kdy byla rychlost downloadu zvýšena na téměř dvojnásobek předchozí. Možnosti nejsou podle Jelínka zdaleka vyčerpány. Také Mistral neřekl poslední slovo, překvapení si však nechává na později.

Konkurovat bude TESmedia zejména stále odkládaným službám od Českého Telecomu. ADSL ani paušál za internet nebyly doposud spuštěny a řekněte sami, dáte raději tisícovku za neomezený internet s rozumnou rychlostí, nebo budete neustále čekat na "smilování" Telecomu?

Jak jsou na tom poskytovatelé s rychostí a cenou?

TESmedia zvýšila k 1. 12. 2002 rychlost základní nabídky TESnet 200 ze 128/64 kbps (download/upload) na 200/64 kbps. U vyšší nabídky TESnet 350 ze 256/64 na 350/64 kbps.
Mistral od UPC je trochu pomalejší, alespoň co se downloadu týče. Služba Mistral HOME umožňuje připojení 128/96 kbps, Mistral SPEED rychlost 320/96 kbps.
S cenou jsou v současné době obě služby téměř vyrovnané - za pomalejší nabídku TESmedia zaplatí uživatel 999 Kč, rychlejší nabídka stojí 1299 korun.
UPC si za nižší rychlost účtuje 1080 korun, vyšší stojí 1480 Kč.

A lokality?

TESmedia nabízí připojení k internetu po kabelu v Praze, Neratovicích, Kralupech nad Vltavou, Děčíně, Jílovém u Děčína a Meziboří, v dohledné době dojde k rozšíření také do dalších měst, především tam, kde v současné době operuje Intercable CZ.
UPC svoji službu Mistral poskytuje v Praze a Brně.

Souvesející odkazy:

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Nyní platíme za rychlost připojení, možná budeme i za rychlou odezvu

Panel s ukázkou zapojení optické sítě až do domu.

Poskytovatelé internetu by rádi budovali optické sítě až do domácností. Umožní jim to nabídnout nejen vyšší...

Speciální kamerka přečte nápisy na ulici, bankovky i lidi a stojí 130 tisíc

Zařízení OrCam MyEye 2 je možné připojit na levou i pravou stranu brýlí.

Společnost OrCam oficiálně v Česku uvedla zařízení MyEye, které pomocí kamerky s reproduktorem zrakově postiženým...

Stůl, který s vámi vyroste. Může u něj sedět dítě a dospělý stát

Elektrický polohovatelný stůl Stell SOS 3000

Vyzkoušeli jsme stůl, u kterého může dospělý odpoledne stát a večer se klidně vsedě učit prvňáček. Trend...

Najdete na iDNES.cz