Test do 40 tisíc: Gericom Bellagio - levný notebook s P4?

  0:01aktualizováno  0:01
Nemobilní Celeron na Pentium 4 jádru, ale slušná, ač integrovaná sada, DDR paměť a ucházející parametry. Za přijatelnou cenu, nijak ohromující kombinace. Prostě "jen" praktický, dostupný tahoun pro každý den od Gericomu, s minimem nadstandardu, pokud vůbec. A hlavní přednost? Cena: méně jak 40 tisíc včetně DPH.

Gericom.com jej sice uvádí jako "High Performance" notebook, ale daleko spíše patří do kategorie levnějších, integrovaných notebooků. Jeho integrovaná čipová sada a stolní procesor jej předurčují do pozice nepříliš mobilního stroje, co se výdrže týče. A kvůli nižšímu výkonu grafiky a pomalejšímu průtoku dat mezi pamětí a procesorem se nehodí ani pro expertní úlohy.


Zato běžnou práci zvládne na výbornou. Asi nepotěší zastánce černé či stříbrné, modrý plast jej odlišuje, i když podle našeho názoru vinou toho notebook vypadá "levněji" než jakým ve skutečnosti konstrukcí je. Po stránce ergonomie zvládá to nejnutnější, klávesnice má přijatelné rozložení a příjemný chod i odezvu, touchpad je taktéž v průměru třídy.


Ani displej či ostatní vybavení nijak nepřekvapí - snad jen vyloženě chudé vybavení rozhraními zklame. Je zde samozřejmě jak modem, tak síť, ale s výjimkou USB, PS/2 a paralelního rozhraní nic navíc, ani mobilní telefon přes sériový port nepřipojíte.


Tři kilogramy a vnější rozměry 38 x 318 x 258 milimetrů jsou zcela v rámci třídy all-in-one do 40 tisíc, jenom Gericom Vám nenabídne disketovou jednotku - jiné modely s podobnými rozměry ji integrovat zvládly.

Gericom je notebook podobného ražení jako levný UMAX ActionBook 410T, na rozdíl od něj však disponuje procesorem na bázi Pentia 4 a integrovaná sada SiS 650/961 s podporou DDR pamětí je nesrovnatelně výkonnější základ nežli též integrovaná sada starší generace UMAXu. Díky sadě SiS650 lze uvažovat o hraní nenáročných 3D her předminulé a minulé generace, něco, co se staršími integrovanými sadami pro Pentium III naprosto nelze. V Bellagiu dostáváte výkon a možnosti Celeron-P4 a DDR pamětí, ale nic více - vybavením i provedením poměrně levný notebook, s krátkou dobou nezávislého provozu, ve většině aspektů slabší či průměrný: dobrý základ, s nulovými extra.

Aktuální cenový update - Gericom Bellagio: 14,1"TFT, Eth+FM+PS2+2xUSB, Celer. 1,7 GHz, 128 MB DDR, SIS 4 up to 64MB, DVD-ROM 8x, 20 GB, Li-Ion Smart, Windows Home Edition přijde na 32 490 Kč bez DPH, 39 638 Kč včetně DPH. Děkujeme firmě SCOS s.r.o. za zapůjčení.

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Ťuk ťuk, tady Yoga Book. Nový laptop od Lenova se otevře na zaklepání

Nový Yoga Book C930

Lenovo se na německém veletrhu IFA pochlubilo novou generací lehce kritizovaného Yoga Booku. Představený model C930 je...

Toshiba končí s notebooky. Výrobu koupí za hubičku Sharp

Ultrabook Dynabook Kira V634 má mít výdrž 22 hodin.

Japonská společnost Sharp koupí za 36 milionů dolarů (788 milionů Kč) kontrolní podíl v divizi osobních počítačů další...

Revoluce, nebo další slepá ulička? Asus nahradil touchpad displejem

Asus ZenBook Pro 14

ScreenPad a NumberPad. Tak Asus nazývá kombinaci touchpadu s dotykovým barevným displejem a kombinaci touchpadu s...

Najdete na iDNES.cz