Test freemailů: Díl čtvrtý – Seznam E-mail.cz

  5:00aktualizováno  5:00
Zajímá vás, jaký freemail nabízí uživatelům jeden z nejstarších českých portálů? Jaká je kapacita schránky a zda je ve srovnání na trhu s ostatními freemaily lepší, či pouze průměrná?

Je nepsaným pravidlem, že úspěšnost vyhledávače závisí do jisté míry také na doprovodných službách. Mezi ně patří i poskytnutí e-mailu zdarma. Schránku v současné době nabízí každý vyhledávač, ani Seznam není výjimkou. Jeho freemail můžete navíc porovnat s již recenzovanými a udělat si tak obrázek, který bude ten „pravý“ právě pro vás.

Přehlednost

Freemail je poměrně přehledný, uživatel si může navíc navolit, zda bude chtít zobrazovat také rozšířené možnosti schránky a ostatní složky. Možnost volby je poměrně užitečná, při jejím vypnutí nebude zobrazován také reklamní banner, který načítání stránky zbytečně zpomaluje.
Zmlsaní uživatelé, kteří si okusili změnu vzhledu k obrazu svému na konkurenčním freemailu Email.cz, by tuto možnost jistě ocenili i zde. Seznam ji ovšem postrádá, a tak se každý bude muset spokojit pouze se standardním vzhledem schránky.E-mail portálu seznam

Práce s adresářem

Maximální počet záznamů v adresáři je 500 – tyto a mnoho dalších statistických údajů má freemail portálu Seznam velmi dobře zmapovány.
Do adresáře lze samozřejmě vkládat e-mailovou adresu, jméno a příjmení a mnoho dalších údajů o lidech, které uživatel chce mít „po ruce“. Při psaní e-mailu pak stačí jednou kliknout a z kontaktu vybrat z adresátů. Ti mohou být také sdružováni do skupin osob, vzniknout tak mohou pracovní kontakty či další.

Co vše lze udělat s e-mailem

Po napsání e-mailu může uživatel navolit, jak chce s odeslanou poštou naložit. Ta se může buď úplně smazat, či uložit do některé ze složek, které jsou pro tento případ k dispozici. K těm standardním lze přidat až 100 složek dalších.
K e-mailu lze vkládat přílohy, v případě freemailu Seznam je jejich počet limitován třemi a velikost omezena na 2 megabajty. Řešení omezení počtu příloh není nejpraktičtější, některé freemaily umožňují vkládání jejich libovolného počtu.
Odeslání pošty není možné načasovat a někomu by tato absence mohla vadit. Rozepsanou zprávu lze naopak uložit a kdykoli se k ní vrátit. Uživatel může také nastavit počet zobrazovaných zpráv na stránce, nadefinovat lze podpis, který se bude na konec e-mailu přiřazovat. Není ovšem možné takovýchto podpisů vytvořit víc.seznam_info_schranka

Nápověda

Nápověda je rozdělena prakticky – uživatel si může vybrat některé z nabízených témat. Ta jsou poměrně detailně popsána a pro lepší vysvětlení nechybí ani ilustrační obrázky jednotlivých oblastí nápovědy.
Pokud si i po pročtení nápovědy uživatel neví rady, může zaslat e-mail na pomoc on-line či využít horkou linku zřizovatele freemailu.

Informace o schránce

Údaje o schránce jsou poměrně detailní. Uživatel je informován o obsazeném i zbývajícím místě ve schránce. Její kapacita je na české poměry úctyhodná – 20 megabajtů nenabízí standardně žádný srovnatelný freemail. Zjistit lze také maximální počet e-mailů ve schránce, množství doručených a nepřečtených zpráv.  Jak již bylo napsáno, uživatel je informován také o počtu a využití jednotlivých složek.

Možnosti filtrování zpráv

Filtrování příchozí pošty lze nastavit opravdu důkladně. Doručené e-maily může uživatel podle zadaných kritérií nechat přesunout do určité složky, přeposlat či rovnou smazat. Nastavit lze také zasílání upozornění o nové poště na mobilní telefon. Schránka umožňuje i automatické odpovídání na příchozí e-mail.Seznam

Další možnosti schránky

Pomocí automatického nastavení programu Outlook Express může každý uživatel nakonfigurovat svoji schránku tak, aby se e-maily stahovaly do e-mailového klienta. Služba POP3, která zajištuje stahování pošty do klienta, je zdarma.
Nastavit lze možnost vysypání koše, do kterého se ukládají smazané e-maily, v případě nedostatku místa ve schránce.
Ze schránky je možné odesílat také textové zprávy. Adresáty lze vybrat z kontaktů, pokud u jejich jmen uživatel uvedl také telefonní číslo na mobilní telefon.

Mínění redakce

Freemail portálu Seznam uspokojí i náročnějšího uživatele. Nastavit lze poměrně dost možností, některé důležité (načasování odeslání e-mailu, navolení si vzhledu schránky) však chybí. Pokud však uživatel tyto nedostatky oželí, může je vykompenzovat kapacita schránky – 20 MB kapacita úložného prostoru je u freemailů nejen na české poměry více než uspokojivá.Nejčtenější

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

Tipy a triky pro Windows 10

Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

Tablet pro práci i zábavu

Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

Ilustrační foto - vyhledávání

Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.Najdete na iDNES.cz