Tipy na zajímavé weby: přes 900 rozvíjejících aktivit pro děti

aktualizováno 
O tom, že čas s dětmi se dá trávit zábavně a smysluplně, vás přesvědčí web Testovánonadětech.com. Rádi objevujete,či se jen chcete podívat na technické památky, co již zanikly, potom navštivte stránky Technicképamátky.cz. A web plný zajímavých tipů a návodů najdete na Jaktak.cz.

Ilustrační foto - děti | foto: Creative Commons

Místo pro inspiraci rodičů

Testovánonadětech.com – www.testovanonadetech.com

Dvě ženy, maminky a kamarádky, si řekly, že si založí web, kde budou dávat tipy různého druhu. A tak píší o tom, jak tvořit s dětmi za minimální náklady, jak zdravěji uvařit s dětmi i pro děti, hledají cesty, jak se i s malými dětmi dál rozvíjet a utrhnout si kousek času pro sebe, a také rády objevují nové české výrobky a služby pro děti. Energii na to vše získávají díky tanci, muzicírování nebo tvoření keramiky. Vyrážejí i do terénu, kde realizují kreativní dětské dílny na festivalech, jarmarcích i svatbách. Na jejich webu se tak nachází přes 900 různorodých rozvíjejících aktivit pro děti, nápady na tvoření, hry a vychytávky, které již otestovaly na svých dětech. Hry doplňují přehlednými návody, kreslí autorské šablony, které si můžete zdarma stáhnout, najdete u nich zábavné a výtvarné činnosti, aktivity podporující rozvoj a zvídavost dětí, recepty na zdravá jídla a tipy na knihy pro děti, na výlety, kulturní akce, baby friendly kavárny, otestované hřiště a vychytané produkty pro děti, které si samy oblíbily. Hodně je baví zprostředkovávat testování kvalitních výrobků a služeb malých českých výrobců. I vy sami si můžete zdarma vyzkoušet s dětmi zajímavé produkty a předat dalším rodičům své nezávislé reference prostřednictvím tohoto webu.

Testovánonadětech.com
Podobné weby
Matkatereza.cz – recenze dětského zboží
Akčnírodiče.cz – buďte akční i po narození dětí

Databáze technických památek

Technicképamátky.cz – www.technickepamatky.cz

Jste-li nadšenci do technických věcí, potom byste měli zabrouzdat na tento web. Dostaveníčko si zde dávají všichni, kteří objevují či mapují skvělý svět technických památek z celé ČR a okolí. Pojďte se ohlédnout do minulosti a pokochat se či zavzpomínat na památky, které již třeba nejsou k vidění.

Web mapuje celou řadu míst a staveb. Po některých z nich už možná nezbylo nic, ale zde své místo mají. U záznamů nechybí fotografie, popis, kde se nachází, či komentáře návštěvníků. Pomáhat přitom můžete i vy. Stačí se zaregistrovat a můžete začít vkládat své fotografie a informace.

Technicképamátky.cz
Podobné weby
Hrady.cz – hrady a zámky v ČR
Fabriky.cz – virtuální toulky po průmyslových budovách

Know-how web s inspirativními návody

Jaktak.cz – www.jaktak.cz

Zajímá vás, jak zavařit meruňky? Vyrobit nejchutnější marmeládu? Nebo jak vyrobit kachlová kamna? Či se zbavit molů? Jestliže vás zajímají odpovědi na tyto otázky, ale i další, kterých máte celou řadu, pak vyzkoušejte tento web.

Na rozdíl od podobných projektů se tento nesoustředí na odpovídání položených dotazů jinými návštěvníky webu. To je na jednu stranu sice škoda (s vaším problémem, na který není dosud k dispozici odpověď, nepochodíte), ale na tu druhou zde většinou najdete opravdu kvalitní odpovědi. Pro hledání návodů slouží hlavní menu rozdělené do několika kategorií. Ty dále obsahují podkategorie, klíčová slova, ukazatel míry složitosti pro řešení problému atd. Lehce tak upřesníte svůj dotaz. Využít lze i fulltextové vyhledávání. K dispozici jsou i některé postupy na videích.

Jaktak.cz
Podobné weby
Odpovědi.cz – odpovědi na otázky
Ptejtese.cz – zeptej se na to, co tě zajímá

Uwwwízlo v síti

Cestujete často po světě a rádi byste se podělili o to, ve kterých nejkurióznějších hotelech jste kdy spali? Nebo se chcete naopak inspirovat? Co spát na vodě, v parku či na stromě? Potom se podívejte na Unusualhotelsoftheworld.com.

Umíte-li anglicky, tak již nebudete muset opakovaně navštěvovat různé zpravodajské weby. Postačí vám nyní pouze jeden. Zkuste Newser.com a budete vědět, co se děje na naší planetě.

Jste-li fanoušci kombajnů, traktorů a další těžké techniky pomáhající farmářům, potom nesmíte minout web Farmweb.cz. Stroje si díky fotografiím můžete prohlédnout z různých stran a nechybí ani různé údaje.

Farmweb.cz

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Čína unesla část mezinárodního internetového provozu, chybou Nigerijců

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

V noci na dnešek se řada uživatelů ve Spojených státech i jinde musela vypořádat se nebývalým zpožděním služeb od...

Tipy na weby: Sledujte nonstop záběry kamer v ČR nebo kupte auto

Webcams.cz

Je u vás deštivo a myslíte si, že na druhé straně republiky určitě svítí slunce? Přesvědčte se z PC či smartphonu a...

Fotoslužba Flickr omezí prostor zdarma. Místo terabajtu dá 1 000 fotek

Přihlašovací stránka Flickru

Pokud jste někdy použili pro uložení fotografií službu Flickr, pak si zkontrolujte, zda tam náhodou nemáte více než 1...

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova
Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát rozvedené samoživitelky tří dětí by vydal na několikadílný román. Ačkoliv poslední rok nebyl pro paní Janu jednoduchý, potkalo ji i štěstí splnil se jí její velký sen. V soutěži společnosti Wüstenrot totiž vyhrála hlavní cenu – novou kuchyni v hodnotě 150 000 Kč. Konečně to tedy vypadá, že už se blýská na lepší časy. A že to bylo potřeba…

Najdete na iDNES.cz