Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Textovky s komfortem.....a hlavně zdarma

aktualizováno 
Pokud hledáte program na zasílání „esemesek“ z internetu, nestačí vám klasické webové rozhraní operátorů a od neustálého vyťukávání textovek na klávesnici telefonu máte puchýře, odvolejte pátrací akci a než začnete číst dále, můžete zatím GateKeeper stahovat.
Jedním z programů, které se zasílání textovek pomocí internetu snaží zpříjemnit, je SMS GateKeeper. Na trhu není jediný, přesto svůj „boj o přežití“ ustál a mezi uživateli je označován jako jeden z nejlepších. I přes denní omezení odeslaných SMS-ek u Oskara či odesílání až po určité době, jak je tomu u zbývajících operátorů je tato aplikace aspirantem na jeden z nejpoužívanějších programů vašeho počítače.

Co vlastně nabízí? Pouze klasické odesílání textových zpráv pomocí „nějakého“ programu by už asi neobstálo. Proto zde uživatel může najít přehledný adresář, který může libovolně editovat, vkládat do něj další skupiny adresátů. Aby nedocházelo ke spekulacím, kdo že je vlastně autorem posílaného textu, lze na jeho konec přiřadit telefonní číslo, které se automaticky za poslední tečku v textu doplní, nebo podpis, nikoli však vlastnoruční, ale i tak dostačující. V takovém případě je nutno si uvědomit, že jako anonym vaše zpráva asi opravdu neobstojí.

SMS sender GateKeeperZa zmínku stojí též aktualizace přes internet, program dokáže sám říci o existenci nové verze. Díky detekci připojení také pozná, kdy se uživatel připojí k internetu.

Neduh, kterým zasílání „esemesek“ z webového rozhraní trpí, je - v případě napsání textu s diakritikou - doručení v leckdy nečitelné podobě. Jediný shovívavý je Eurotel, který si i s takovou zprávou poradí a doručí ji automaticky bez diakritiky. Autor se zapomnětlivcům snažil psaní ulehčit a jedním zaškrtnutím v přehledném nastavení se lze přestat podobnými starostmi zabývat, „zprava se pise automaticky bez hacku a carek“.
Užitečné je i ukládání odeslaných zpráv, tedy pokud je nastaveno. Může však posloužit jako důkazní materiál, ale to už je věc druhá. Každopádně šéfa bych v práci tímto způsobem nepomlouval, nikdy nevíte, kdo se u vašeho počítače nachomýtne a něco z vašich „tajemství“ si přečte.

Odeslání zprávy lze i načasovat. Jednoduše se zadá doba (opravdu i na roky! dopředu), kdy se má text odeslat a zbývající čas se odečítá, poté je zpráva standardním způsobem vyexpedována. Oba nejstarší operátoři podporují též potvrzení o odeslání SMS na e-mail, stejně jako zaslání textovky na displej telefonu, i tyto funkce tento program podporuje. Asi jedinou mouchou je nemožnost odesílání textovek do celého světa, uživatel je omezen pouze na Česko. Ale ruku na srdce, kolik z nás běžně posílá SMS-ky také někam jinam?

Co tedy na rozloučenou? Přehledný a příjemný program, až s podivem, že je šířen zdarma, respektive jako adware, v jeho dolní části uživateli „zpříjemňuje“ práci banner, avšak co je dole, jde posunout ještě dále, tudíž ani ten nemusí vaši pozornost rozptylovat.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

Najdete na iDNES.cz