Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Textovky s komfortem.....a hlavně zdarma

aktualizováno 
Pokud hledáte program na zasílání „esemesek“ z internetu, nestačí vám klasické webové rozhraní operátorů a od neustálého vyťukávání textovek na klávesnici telefonu máte puchýře, odvolejte pátrací akci a než začnete číst dále, můžete zatím GateKeeper stahovat.
Jedním z programů, které se zasílání textovek pomocí internetu snaží zpříjemnit, je SMS GateKeeper. Na trhu není jediný, přesto svůj „boj o přežití“ ustál a mezi uživateli je označován jako jeden z nejlepších. I přes denní omezení odeslaných SMS-ek u Oskara či odesílání až po určité době, jak je tomu u zbývajících operátorů je tato aplikace aspirantem na jeden z nejpoužívanějších programů vašeho počítače.

Co vlastně nabízí? Pouze klasické odesílání textových zpráv pomocí „nějakého“ programu by už asi neobstálo. Proto zde uživatel může najít přehledný adresář, který může libovolně editovat, vkládat do něj další skupiny adresátů. Aby nedocházelo ke spekulacím, kdo že je vlastně autorem posílaného textu, lze na jeho konec přiřadit telefonní číslo, které se automaticky za poslední tečku v textu doplní, nebo podpis, nikoli však vlastnoruční, ale i tak dostačující. V takovém případě je nutno si uvědomit, že jako anonym vaše zpráva asi opravdu neobstojí.

SMS sender GateKeeperZa zmínku stojí též aktualizace přes internet, program dokáže sám říci o existenci nové verze. Díky detekci připojení také pozná, kdy se uživatel připojí k internetu.

Neduh, kterým zasílání „esemesek“ z webového rozhraní trpí, je - v případě napsání textu s diakritikou - doručení v leckdy nečitelné podobě. Jediný shovívavý je Eurotel, který si i s takovou zprávou poradí a doručí ji automaticky bez diakritiky. Autor se zapomnětlivcům snažil psaní ulehčit a jedním zaškrtnutím v přehledném nastavení se lze přestat podobnými starostmi zabývat, „zprava se pise automaticky bez hacku a carek“.
Užitečné je i ukládání odeslaných zpráv, tedy pokud je nastaveno. Může však posloužit jako důkazní materiál, ale to už je věc druhá. Každopádně šéfa bych v práci tímto způsobem nepomlouval, nikdy nevíte, kdo se u vašeho počítače nachomýtne a něco z vašich „tajemství“ si přečte.

Odeslání zprávy lze i načasovat. Jednoduše se zadá doba (opravdu i na roky! dopředu), kdy se má text odeslat a zbývající čas se odečítá, poté je zpráva standardním způsobem vyexpedována. Oba nejstarší operátoři podporují též potvrzení o odeslání SMS na e-mail, stejně jako zaslání textovky na displej telefonu, i tyto funkce tento program podporuje. Asi jedinou mouchou je nemožnost odesílání textovek do celého světa, uživatel je omezen pouze na Česko. Ale ruku na srdce, kolik z nás běžně posílá SMS-ky také někam jinam?

Co tedy na rozloučenou? Přehledný a příjemný program, až s podivem, že je šířen zdarma, respektive jako adware, v jeho dolní části uživateli „zpříjemňuje“ práci banner, avšak co je dole, jde posunout ještě dále, tudíž ani ten nemusí vaši pozornost rozptylovat.Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

Ilustrace - notebook

Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz