Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Texty snad všech písní jsou na dosah ruky

aktualizováno 
Chtěli byste si zazpívat s vaší oblíbenou skupinou, ale neznáte dokonale texty písní? Snadná pomoc. Program EvilLyrics najde na internetu texty skladeb přehrávaných ve Winampu, Windows Media Playeru a dalších přehrávačích. Pokud vám ale není do zpěvu, jistě najdete v dnešním přehledu i další zajímavé aplikace na práci s hudbou.

Děvče zpívá z plných plic ... | foto: Profimedia.cz

Multimediální přehrávače

Pulse Master 4.0 - trialware
homepage

Pulse Master je přehrávač běžných typů hudebních souborů (MP3, WAV, WMA, OGG) a hudebních CD, který umí zrychlovat nebo zpomalovat rychlost přehrávaní hudby.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (4,1 MB)

Audio Dementia 1.0.1 - demoverze
homepage

Hudební přehrávač Audio Dementia obsahuje, kromě nástrojů na přehrávání a nahrávání hudebních souborů, také funkce pro mixování zvuku a organizaci souborů s hudbou. Ovládání programu je velmi snadné i pro začátečníky.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (22 MB)

Winamp 5.31 - freeware
homepage

Nová verze oblíbeného přehrávače Winamp, který patří k základní výbavě domácích počítačů, přidává například funkci čtení CD-Textu u hudebních CD, spolupracuje nyní s formátem FLAC a opravuje řadu chybiček předchozí verze.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (6,2 MB)

Hot Jingle Player 1.0 - demoverze
homepage

Hot Jingle Player je hudební přehrávač vhodný například pro rádia, protože zvládne najednou pracovat s více zvukovými soubory (ve formátech MP3, WMA, OGG, WAV a dalšími), u kterých je možné pomocí posuvného ovladače ovládat hlasitost a plynule navazovat na další nahrávky.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (8,1 MB)

Grabování, nahrávání, konverze, vypalování

Audacity 1.2.5 - open source
home

Program Audacity nabízí funkce pro nahrávání, úpravy a konverzi hudebních souborů. Audacity pracuje s hudebními soubory ve formátech MP3, OGG, WAV či AIFF, umí je stříhat, spojovat, mixovat nebo na ně aplikovat některý z připravených efektů.

Stahujte ze slunečnice na této adrese. (2,3 MB)

Music Trio 5.2 - shareware
homepage

Music Trio je soubor tří samostatných aplikací na konverzi hudebních souborů (MP3, WMA, FLAC, WMA a OGG), editaci ID3 tagů s využitím dat z internetových databází a dále i programu na správu a třídění hudebních souborů v počítači i na různých dalších médiích.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (9,4 MB)

MP3 WAV Studio 6.16 - shareware
homepage

MP3 WAV Studio je nástroj na ukládání stop z hudebních CD, konverzi hudebních souborů a vypalování CD. MP3 WAV Studio spolupracuje se soubory ve formátech MP3, WMA, WAV a dalšími, konverze může probíhat také dávkově, program má rovněž vestavěný přehrávač a nástroj na tvorbu playlistů.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11 MB)

Wave Flow 5.8 - trialware
homepage

Wave Flow slouží k nahrávání a úpravám zvukových souborů, obsahuje množství funkcí pro editaci zvuku, filtry i zvukové efekty. Wave Flow pracuje s běžnými formáty hudebních souborů.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese.

Xilisoft DVD Audio Ripper 4.0.57 - trialware
homepage

Xilisoft DVD Audio Ripper umožňuje pohodlné ukládání zvukových stop z filmů na DVD, včetně například výběru kapitol, času nebo jazykové verze. Zvuk z DVD umí Xilisoft DVD Audio Ripper ukládat do řady různých formátů například MP3, WAV, AAC, AC3, OGG, RA či WMA.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (3,5 MB)

Free Mp3 Wma Converter 1.5 - freeware
homepage

Hlavní funkce programu Free Mp3 Wma Converter je patrná již z jeho názvu, kromě konverze hudebních souborů ve formátech MP3 a WMA jsou podporovány rovněž i formáty WAV a OGG. U vytvářených souborů lze nastavit jejich kvalitu (bitrate, vzorkovací frekvence aj.) a upravovat jejich tagy.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,1 MB) 

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

MP3-tag 2.1.0.21 - shareware
homepage

Aplikace MP3-tag slouží k úpravám tagů hudebních souborů v různých formátech a rovněž i ke správě vaší sbírky hudby. Připraveny jsou funkce pro získávání informací o skladbách z internetové databáze, vytváření playlistů nebo hromadné přejmenovávání hudebních souborů a složek s nimi.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (1,9 MB)

Sprintbit Playlist Manager 4.0 - trialware
homepage

Sprintbit Playlist Manager je jednoduchý nástroj na vytváření playlistů hudebních a video souborů v běžných formátech, který obsahuje rovněž i vestavěný přehrávač videa a zvuku. Přehrávač lze nastavit na automatické spuštění ve zvolený čas.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (12 MB)

Evidence Médií 4.91 - shareware
homepage

Český program Evidence Médií slouží, jak jinak, k organizaci sbírky hudebních i jiných nosičů. Ke každé položce v databázi lze přiřadit mnoho různých informací a později je využívat ke třídění a vyhledávání alb nebo jednotlivých skladeb. Položky databáze lze exportovat a tisknout v různých formátech.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese.

mp3DirectCut 2.04 - freeware
homepage

S nástrojem mp3DirectCut lze upravovat MP3 soubory bez nutnosti jejich dekomprese na formát WAV. Připraveny jsou základní funkce pro stříhání souborů, změnu hlasitosti atd.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese.

Audio editory, efekty a další utility

EvilLyrics 0.1.8.142 - freeware
homepage

Program EvilLyrics automaticky vyhledává na internetu texty právě přehrávaných skladeb v různých hudebních přehrávačích. EvilLyrics spolupracuje s běžně používanými přehrávači Winamp, Windows Media Player, MusicMatch Jukebox a dalšími.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (0,7 MB)Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Najdete na iDNES.cz