Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


The Best of Invex 2002 – výsledky

aktualizováno 
Již třetí ročník soutěže o nejlepší produkty, služby či technologie zná své vítěze. Podívejte se s námi jaké věci se líbily odborné desetičlenné porotě. Možná budete inspirováni, na co se máte jít na Invexu podívat.

Na druhý den počítačového veletrhu Invex bylo k večeru naplánováno vyhlášení nejlepších produktů letošní výstavy. Již třetí ročník soutěže The Best of Invex 2002, která by měla upozornit na zajímavé výrobky, služby či inovativní technologie, znovu ovládla čtveřice vydavatelských domů (Computer Press, IDG Czech, Vogel Publishing a Trade&Leisure Publishing), jejichž celkem deset odborných redaktorů zasedlo i v porotě.

Společnosti, které chtěly své produkty vidět v této soutěži, je musely na letošním Invexu i předvádět. Soutěžní porota se snaží o co nejširší záběr a tak neměla ani letos lehký výběr. Zde je seznam produktů, které jsou dle redaktorů hodné pozornosti.

Produkt Výrobce
AuditPro TruconneXion
Brána vědění LangMaster
Camedia C-50 Zoom  Olympus
Eurotel Mobilní kancelář Profi 

Eurotel, Microsoft

HP SB 21 Hewlett-Packard
Mafia (recenze) Illusion Softworks
Magicolor 2300DL Minolta
Opteron

AMD 

Stylistic ST4000 Fujitsu Siemns Computer
Zoner Media Explorer 5 Zoner Software

Nyní k jednotlivým výrobkům a technologiím podrobněji :

Software AuditPro, který vytvořila ryze česká splečnost, má již na svém kontě jeden veliký mezinárodní úspěch. V rámci konference Microsoft Fusion 2002 pořádané v Kalifornii, získal tento softwarový produkt druhé místo z 900 přihlášených v kategorii Anti-Piracy Advocate. AuditPro je především evidenční nástroj, díky kterému může uživatel získat přehled o aktuálním stavu počítače či počítačů v síti, jak z hardwarového, tak softwarového pohledu. Především softwarový audit usnadní práci správcům sítě, neboť okamžitě odhalí jakýkoliv nový nainstalovaný program, plug-in, apod. Velice jednoduše tak má správce i uživatel přehled o používaném software, multimediálních a dalších souborech, popřípadě o jejich legálnosti z hlediska licenčních podmínek.

Brána vědění je další úspěšný produkt zlatých českých softwarových ručiček, tentokrát známého tvůrce výukového software. Jedná se systém e-learningu, který umožní sledovat postup studia jednotlivce či skupiny při studiu a nabízet mu vždy aktuální zadání a informace, které může dodávat například sám lektor.

Olympus Camedia C-50 

O digitálním fotoaparátu Camedia C-50 Zoom společnosti Olympus, si můžete přečíst podrobnosti v tomto článku.

Pod názvem Eurotel Mobilní kancelář profi se skrývá seskupení hardwarového a softwarového vybavení, které má jeho uživateli pomoci k zabezpečené komunikaci prostřednictvím tzv. „chytrého telefonu“. Systém je zaměřen na mobilní komunikaci se světem internetu (s důrazem na elektronickou poštu), ale dá se samozřejmě využít i v rámci intranetových řešení. Součástí tohoto balíku je „smarthphone“ Eurotel DataPhone. Přenos dat probíhá ve standardech GPRS nebo HSCSD.

Eurotel Dataphone 

Společnost Hewlett-Packard si odnáší ocenění za přenosný datový projektor HP Sb21. Ten je zajímavý ve své kombinaci velikosti a výkonu. Je jeden z nejmenších a nejlehčích (cca 1 kg) projektorů na světě, který podporuje zobrazení 1024 x 768 při 1000 ANSI.

Digitální projektor HP Sb 21 

Popis, recenzi a návod na celosvětově úspěšnou hru Mafia, situovanou do Spojených států v době prohibice, si můžete přečíst na serveru BonusWeb.

Barevná laserová tiskárna za cenu těsně pod 20 000 korun se patrně doposud na našem trhu neobjevila, spíše bychom pod touto cenou hledali černobílou „laserovku“. Tuto psychologickou cenovou hranici protrhla poprvé společnost Minolta se svou novinkou Magicolor 2300DL. Rozlišení 2400 x 600 dpi a podpora velikosti papíru až do formátu A4 nepatří k nejhorším. Rychlost tisku je 16 a 4 stránky za minutu, kapacita paměti činí 32 MB. Ve vybavení je dále síťové a paralelní rozhraní a USB port.

Barevná laserová tiskárna Minolta Magicolor 2300DL za 19990 korun 

O novém 64-bitovém procesoru AMD Opteron představovaném firmou ProCA, od kterého se očekává, že bude konkurovat především procesorům Intel Itanium 2, jsme psali podrobnosti zde.

Procesor AMD Sledgehammer 

Se svým Tablet PC přispěchala na Invex 2002 i společnost Fujitsu Siemens Computer a jak je vidět, tento tah se jí vydařil. Stylistic ST4000 je vybaven dotykovým systémem od společnosti Wacom, energeticky úsporným mikroprocesorem Intel Pentium III - M, displejem o velikosti 10,4 palce a samozřejmě Windows XP Tablet PC Edition. Jeho váha nepřesahuje 1,5 Kg a tloušťka 2,5 cm.

Tablet PC FSC Stylistic ST4000 

Další oceněný český softwarový produkt Zoner Media Explorer 5, jehož recenzi vám přineseme v nejbližších dnech, v sobě skrývá několik funkcí. Jednak je to program pro zprávu obrázkových souborů, ale osahuje v sobě i grafický editor. Software dokáže například přes internet odeslat vámi pořízené digitální fotografie do digitálního fotolabu.Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Facebook nově kontroluje fotografie a videa, zda nejsou falešná

Logo společnosti Facebook

Facebook rozšiřuje své kontrolní mechanismy na boj s falešnými zprávami o fotografie i videa.

Twitter vrátí uživatelům možnost chronologického řazení příspěvků

Ilustrační snímek

Twitter dostal rozum a jako sociální síť, která vyniká aktuálními příspěvky, vrátí možnost chronologického řazení...

Najdete na iDNES.cz