Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Thomson/RCA RP2410 - značkový MP3-CD přehrávač

  0:06aktualizováno  0:06
Poptávka po MP3 přehrávačích, které přehrávají digitální nahrávky přímo z CD-R a CD-RW disku, stále roste. Proto není divu, že se chystá své želízko do ohně přiložit i firma Thomson vlastnící licenci na formát MP3. Víceřádkový LCD displej zobrazující názvy skladeb a interpretů bude jeho největší předností.
Firma Thomson se podílela na vývoji kompresní metody MP3, a proto není divu, že stála v popředí velkých firem i při nástupu hardwarových MP3 přehrávačů. Značka Thomson má v ČR velmi aktivní zastoupení a kvalitní přenosný MP3 přehrávač Lyra, který si získal velmi dobré jméno po celém světě, zakoupíte i u nás. Firma Thomson (RCA) rozhodně neusnula na vavřínech a na Lyru bude navazovat ne jeden, ale hned pět nových MP3 přehrávačů. Každý z nich je přitom zcela odlišný a výrobky Thomsonu tak pokryjí celé spektrum potřeb potenciálních uživatelů.

První z připravované kolekce, který vám představíme, patří do dnes tolik populární kategorie hybridních MP3-CD přehrávačů. Thomson RP2410 přehrává běžná zvuková CD i CD-ROM s MP3 soubory. Protože se lisovaná CD s MP3 příliš nevidí, je samozřejmé, že si přehrávač bez problémů poradí s disky zapisovacími (CDR) i přepisovacím (CDRW). Přehrávač disponuje 35 sekundovou vyrovnávací pamětí, která zjišťuje bezporuchové přehrávání i při otřesech, jimž se přenosný přístroj nevyhne. Přehrávač je vybaven víceřádkovým displejem, který je nutno opravdu ocenit. Při množství souborů, které se na CD vejdou, je potřeba se občas dobře a rychle orientovat. RP2410 to řeší velmi šikovně právě díky svému displeji, na kterém se zobrazují jména alb (adresářů) a skladeb. Přehrávač podporuje až osm úrovní podadresářů uložených na CD.

Protože přehrává MP3 z CD neobsahuje RP2410 na rozdíl od Lyry žádné zabezpečovací prvky proti kopírování, jak je žádá SDMI. Podporovaná rychlost datového toku MP3 souborů má být 64 až 256 kb/s, což asi většině uživatelů postačí, ale Philips eXpanium poskytuje větší rozsah. Nevýhodou přehrávače je, že nepodporuje standardní playlisty. Uživatel má však možnost vytvořit si vlastní playlisty přímo v přehrávači. Přehrávač bude dodáván spolu s lehkými stereo sluchátky (žádnými "špunty") a síťovým adaptérem. Jediný výstup, který přístroj obsahuje, je sluchátkový výstup, protože výrobce nepředpokládá jeho využití jako domácího přehrávače. Pro tuto kategorii připravuje Thomson speciální výrobek.

Přenosný přehrávač by se na trhu měl objevit do vánoc. Doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 169 dolarů a přehrávač bude jistě velkým konkurentem značkovému MP3-CD přehrávači eXpanium od Philipse.

Výrobce: RCA/Thomson
Website: http://www.rca.com/product/viewdetail/0,1322,PI45056,00.html?
Cena: $169

Autor:


Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Další z rubriky

Apple má nová sluchátka sladěná s iPhony a vylepšuje chytrý reproduktor

HomePod od Applu dostal vylepšení některých chytrých funkcí.

Ne všechny novinky, které se objevily na webu společnosti Apple, stihla firma představit na uvedení nových produktů v...

RHA představila nejmenší magnetoplanární sluchátka pro fajnšmekry

Nývlt Václav: RHA

Na berlínském výstavišti jsme si krátce poslechli očekávanou novinku britské společnosti RHA, nejmenší magnetoplanární...

Soundbar s Dolby Atmos se LG téměř povedl, filmový zvuk vás pohltí

Soundbar LG SK10Y

Čas od času si při testování říkám „safra to je dobré“ a o něco později si plácnu na čelo a divím se, jak to mohli...

Najdete na iDNES.cz