Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy a triky pro vaše Windows - díl 13.

aktualizováno 
V dalším článku užitečných triků se mimo jiné dozvíte, jak nastavit obal alba jako obrázek složky. Poradíme, jak docílit vyšší kvality při grabování hudby pomocí WMP9, ukážeme, jak zpřístupnit složku System Volume Information, a přidáme i postup, jak se zbavit neustálého hlášení o nedostatku místa ve Windows XP.

Tipy pro začátečníky:

85 – obal hudebního alba jako obrázek složky
Máte-li na svém disku uložené složky obsahující hudební soubory, můžete pro lepší orientaci v nich nastavit obrázek alba jako ikonku. Stačí, když si opatříte libovolný obrázek skupiny, respektive alba, a vložíte ho do konkrétní složky. V náhledu složky s hudebními soubory pak zvolte v liště Zobrazit volbu Miniatury.

Tip: Chcete-li obrázek roztáhnout přes celou složku, klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Z menu vyberte Vlastnosti, přepněte se na kartu Zvolit obrázek a klikněte na Zvolit obrázek.

Tipy pro začátečníky

86 – vyšší  kvalita kopírované hudby ve WMP9
Používáte-li pro převod hudby z CD na HDD aplikaci Windows Media Player verze 9, můžete si nastavit kvalitu jednotlivých souborů. Ve WMP9 na hlavní liště klikněte na Nástroje a vyberte Možnosti. Přepněte se na kartu Kopírovat hudbu. V oblasti nastavení kopírování najdete mimo dalších konfiguračních součástí i jezdec Kvalita zvuku. Vyberte požadovanou kvalitu. Chcete-li ještě vyšší hodnotu, vyberte v rolovacím menu Formát volbu Windows Media Audio – bezztrátový.

Tipy pro začátečníky

87 – odeberte tlačítko přejít z Internet Exploreru
Používáte-li IE, zřejmě jste si všimli tlačítka Přejít. Slouží pro odeslání adresy nacházející se v řádku Adresa. Řekněte však sami: Používáte tuto funkci, nebo raději URL adresu odešlete klávesou Enter? Je-li pro vás tedy tlačítko nežádoucí, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z menu vyberte Tlačítko Přejít.

Tipy pro začátečníky

Tipy pro pokročilé:

88 - změna textu v záhlaví aplikace Internet Explorer
Pokud si přejete přidat text do záhlaví aplikace Internet Explorer, můžete využít následující postup. Tedy pokud vám nebude vadit, že text bude přidán na konec řetězce „Poskytovatel aplikace Microsoft Internet Explorer:“. Klikněte na Start, vyberte Spustit a do řádky vepište příkaz gpedit.msc. V novém okně přejděte do větve Konfigurace uživatele -> Nastavení systému Windows -> Údržba aplikace Internet Explorer -> Uživatelské rozhraní prohlížeče. Na pravé straně vyberte položku Záhlaví prohlížeče, v novém okně zaškrtněte řádek Vlastní nastavení záhlaví a vepište svůj text. Změny se projeví při příštím otevření IE.

Tipy pro pokročilé

89 – zpřístupněte si adresář System Volume Information
Pevné disky využívající systém soubor NTFS mají ve svém rootu složku System Volume Information, kterou však nelze otevřít. Chcete-li do ní nahlédnout, pak je zapotřebí přidělit práva pro svůj účet. Klikněte na složku System Volume Information levým tlačítkem myši a vyberte Vlastnosti a poté kartu Zabezpečení. Přidejte svůj login, který používáte pro přihlášení k Windows, do seznamu.

Tipy pro pokročilé

90 – jak zrušit hlášení o nedostatku místa na pevném disku ve Windows XP
Možná vám taky leze na nervy neustálé hlášení o nedostatku místa na HDD. Tato funkce je doménou systému Windows XP a nutno říci, že je velmi "otravná". Můžete ji však nekompromisně odstranit. Najděte větev klíče HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer a na pravé straně upravte položku NoLowDiskSpaceChecks na hodnotu 1.

Tipy pro pokročilé

91 – pohybujte se v nabídce Start rychleji
Start menu má napevno definovánu rychlost vysouvání nabídek. Někomu se může zdát, že prodleva je zbytečně dlouhá, někomu zase může připadat krátká. Vy si ji můžete dle svých představ změnit v editoru registru pod klíčem HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop. Zde vyhledejte hodnotu MenuShowDelay. Číselnou hodnotu dle potřeb buď zvyšte, nebo snižte. Restartujte PC.

Tipy pro pokročilé
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Stáhněte si zdarma: Pořady tuzemských TV, i když nejste on-line

Ilustrační foto

Stahovač FreeRapid Downloader stáhne soubory z různých míst i streamované videa z YouTube, ČT, TV Prima, Nova apod....

Najdete na iDNES.cz