Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy a triky pro vaše Windows - díl 13.

aktualizováno 
V dalším článku užitečných triků se mimo jiné dozvíte, jak nastavit obal alba jako obrázek složky. Poradíme, jak docílit vyšší kvality při grabování hudby pomocí WMP9, ukážeme, jak zpřístupnit složku System Volume Information, a přidáme i postup, jak se zbavit neustálého hlášení o nedostatku místa ve Windows XP.

Tipy pro začátečníky:

85 – obal hudebního alba jako obrázek složky
Máte-li na svém disku uložené složky obsahující hudební soubory, můžete pro lepší orientaci v nich nastavit obrázek alba jako ikonku. Stačí, když si opatříte libovolný obrázek skupiny, respektive alba, a vložíte ho do konkrétní složky. V náhledu složky s hudebními soubory pak zvolte v liště Zobrazit volbu Miniatury.

Tip: Chcete-li obrázek roztáhnout přes celou složku, klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Z menu vyberte Vlastnosti, přepněte se na kartu Zvolit obrázek a klikněte na Zvolit obrázek.

Tipy pro začátečníky

86 – vyšší  kvalita kopírované hudby ve WMP9
Používáte-li pro převod hudby z CD na HDD aplikaci Windows Media Player verze 9, můžete si nastavit kvalitu jednotlivých souborů. Ve WMP9 na hlavní liště klikněte na Nástroje a vyberte Možnosti. Přepněte se na kartu Kopírovat hudbu. V oblasti nastavení kopírování najdete mimo dalších konfiguračních součástí i jezdec Kvalita zvuku. Vyberte požadovanou kvalitu. Chcete-li ještě vyšší hodnotu, vyberte v rolovacím menu Formát volbu Windows Media Audio – bezztrátový.

Tipy pro začátečníky

87 – odeberte tlačítko přejít z Internet Exploreru
Používáte-li IE, zřejmě jste si všimli tlačítka Přejít. Slouží pro odeslání adresy nacházející se v řádku Adresa. Řekněte však sami: Používáte tuto funkci, nebo raději URL adresu odešlete klávesou Enter? Je-li pro vás tedy tlačítko nežádoucí, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z menu vyberte Tlačítko Přejít.

Tipy pro začátečníky

Tipy pro pokročilé:

88 - změna textu v záhlaví aplikace Internet Explorer
Pokud si přejete přidat text do záhlaví aplikace Internet Explorer, můžete využít následující postup. Tedy pokud vám nebude vadit, že text bude přidán na konec řetězce „Poskytovatel aplikace Microsoft Internet Explorer:“. Klikněte na Start, vyberte Spustit a do řádky vepište příkaz gpedit.msc. V novém okně přejděte do větve Konfigurace uživatele -> Nastavení systému Windows -> Údržba aplikace Internet Explorer -> Uživatelské rozhraní prohlížeče. Na pravé straně vyberte položku Záhlaví prohlížeče, v novém okně zaškrtněte řádek Vlastní nastavení záhlaví a vepište svůj text. Změny se projeví při příštím otevření IE.

Tipy pro pokročilé

89 – zpřístupněte si adresář System Volume Information
Pevné disky využívající systém soubor NTFS mají ve svém rootu složku System Volume Information, kterou však nelze otevřít. Chcete-li do ní nahlédnout, pak je zapotřebí přidělit práva pro svůj účet. Klikněte na složku System Volume Information levým tlačítkem myši a vyberte Vlastnosti a poté kartu Zabezpečení. Přidejte svůj login, který používáte pro přihlášení k Windows, do seznamu.

Tipy pro pokročilé

90 – jak zrušit hlášení o nedostatku místa na pevném disku ve Windows XP
Možná vám taky leze na nervy neustálé hlášení o nedostatku místa na HDD. Tato funkce je doménou systému Windows XP a nutno říci, že je velmi "otravná". Můžete ji však nekompromisně odstranit. Najděte větev klíče HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer a na pravé straně upravte položku NoLowDiskSpaceChecks na hodnotu 1.

Tipy pro pokročilé

91 – pohybujte se v nabídce Start rychleji
Start menu má napevno definovánu rychlost vysouvání nabídek. Někomu se může zdát, že prodleva je zbytečně dlouhá, někomu zase může připadat krátká. Vy si ji můžete dle svých představ změnit v editoru registru pod klíčem HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop. Zde vyhledejte hodnotu MenuShowDelay. Číselnou hodnotu dle potřeb buď zvyšte, nebo snižte. Restartujte PC.

Tipy pro pokročiléNejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

Ilustrační foto

Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Najdete na iDNES.cz