Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy a triky pro vaše Windows - díl 23.

aktualizováno 
Po čtrnácti dnech na vás čeká další porcička tipů a triků. Dnes tedy ukážeme, jak deaktivovat průvodce vyčištěním plochy, poradíme, co dělat, pokud vás zlobí modem, či se vám nezapíná spořič monitoru ve Windows Media Playeru, zmíníme, jak provést kontrolu chráněných systémových souborů, a na závěr přidáme ještě další fígly.

Tipy pro začátečníky:

147 – jak deaktivovat průvodce vyčištěním plochy
Pokud jste si dosud nehráli s nastavením položek na ploše, pak se vám již jistě někdy stalo, že každých 60 dní se objeví v systémové oblasti bublinová informace o nepoužívaných ikonkách na pracovní ploše. Toto (pro někoho) nepotřebné hlášení má na svědomí funkce Vyčištění plochy. Nechcete-li odstraňovat tyto položky či chcete jen vypnout bublinu, pak klikněte pravým tlačítkem myši kdekoliv na ploše, vyberte položku Vlastnosti a přepněte se na záložku Plocha. Klikněte na tlačítko Vlastní nastavení plochy a v oblasti Vyčištění plochy zrušte zatržení řádku Spouštět Průvodce vyčištěním ploch každých 60 dnů.

Tipy pro začátečníky

148 – když modem nepracuje (chyba 680)
Trápíte se s instalací modemu a přitom jste si jisti, že tel. číslo a uživatelské jméno s heslem je správné? Pokud se vám při pokusu vytočit číslo vašeho poskytovatele, objevuje hlášení Chyba 680: Nebyl rozpoznán oznamovací tón, pak stačí provést menší úpravu v nastavení. Slyšíte-li z modemu oznamovací tón, pak zkuste zakázat rozpoznávání oznamovacího tónu. To provedete klepnutím na tlačítko Start -> Ovládací panely -> Možnosti telefonu a modemu. Zde klikněte na kartu Modemy a v seznamu nainstalovaných modemů klepněte na ten svůj a poté klepněte na tlačítko Vlastnosti. Na kartě Modem, zrušte zaškrtnutí políčka Před vytáčením čekat na oznamovací tón a poté klepněte na tlačítko OK. Problém by měl být tímto způsobem vyřešen.

Tipy pro začátečníky

149 – jak aktivovat spořič obrazovky ve WMP
Používáte-li pro reprodukci vašich hudebních souborů multimediální přehrávač Windows Media Player verze 8.0, či vyšší a vadí vám, že se u něho nezapíná spořič obrazovky, pak ho zapněte v nastavení. To lze provést v menu Nástroje -> Možnosti. V záložce Přehrávač zatrhněte řádek Povolit během přehrávání spořič obrazovky.

Tipy pro začátečníky

Tipy pro pokročilé:

150 – zkontrolujte správné verze chráněných systémových souborů
V operačním systému Windows XP se objevila celá řada novinek. Mezi ně se řadí například i funkce System File Checker pro ochranu souborů systému Windows. Tento nástroj kontroluje jednotlivé nebo všechny systémové soubory na výskyt chyb a sleduje správná čísla verzí. Chcete-li si prověřit, zda je vše v pořádku, pak klikněte na Start -> Spustit a do řádku Otevřít vepište příkaz sfc /scannow. Otevře se dialogové okno a budete vyzváni k vložení instalačního CD se systémem Windows XP. Budete-li si přát provádět kontrolu při každém startu PC, pak zadejte příkaz sfc /scanboot.

Tipy pro pokročilé

151 - jak vypnout zobrazování informačních obrazovek při bootování, přihlášení, odhlášení a restartu
Pokud se odhlašujete od systému Windows XP, pak jste si již jistě někdy všimli hlášení jako Ukládání nastavení apod. Podobné zprávy se objevují již při nabíhání systému, přihlašování a nebo restartu. Pokud se vám zdá, že byste se bez těchto status oken obešli, pak aplikujte následující postup. Otevřete registr Windows (Start -> Spustit vepište regedit) a vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System. Přepněte se na pravou stranu a klikněte pravým tlačítkem myši. Z menu vyberte Nový -> Hodnota DWORD a označte ji jako DisableStatusMessages. Nyní na ni dvakrát poklepejte a přiřaďte jí hodnotu 1. Změna nastavení je platná ihned, takže ji postřehnete již při odhlašování ze systému nebo restartu PC.

Tipy pro pokročilé

152 - jak ve Windows XP vypnout infotipy
Infotipy jsou malé popisky, které se zobrazují nad nějakým objektem pracovní plochy (zástupce, složky, soubory apod.), pokud nad nimi zastavíte kurzorem myši. Nechcete-li je zobrazovat, opět stačí navštívit registr Windows a provést malou úpravu v klíči HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced. Najděte nebo vytvořte hodnotu DWORD a pojmenujte ji jako ShowInfoTip. Nyní na ni dvakrát poklepejte a do pole Údaj hodnoty vepište 1. Provedené změny se projeví při příštím startu PC.

Tipy pro pokročilé
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

Ilustrace - domácí finance

Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.cz