Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Dopravní situace vás nemusí zaskočit

aktualizováno 
Češi mají zájem cestovat v tuzemsku, ale chybí jim informace, kam vyrazit. My vám ukážeme, kde je naleznete hezky pohromadě a roztříděné dle krajů. Jste řidič a chcete znát aktuální dopravní situaci? Anebo místo řízení se raději věnujete pivu?
Doprava, automobily

Doprava, automobily | foto: Radek KalhousMF DNES

Jaká je aktuální dopravní situace?
ÚAMK - www.uamk.cz
ÚAMK neboli Ústřední automotoklub provozuje na území ČR komplexní systém služeb pro motoristy. Své asistenční služby ÚAMK nabízí a poskytuje nejenom řidičům a uživatelům motorových vozidel z ČR, ale i zahraničním motoristům. Věděli jste však, že kromě toho na jejich stránkách naleznete vždy nejčerstvější informace o aktuální dopravní situaci v ČR? Navštívíte-li jejich web, potom si na pravé straně povšimněte části Dopravní informace. Zde se vždy nachází tři poslední záznamy o dopravní situaci u nás. Kliknete-li na tento odkaz, přesunete se na stránku, kde máte možnost prohlédnout si dopravu detailně. Ne každého však zajímá dění v celé ČR. Proto využijte horních odkazů - Aktuální doprava, Výběr podle silnice, Výběr podle místa, Praha, Hranice a zadejte konkrétní dotaz. Chcete-li získat informace pouze o dopravních nehodách, krátkodobém omezení, situaci, kudy vede trasa nadměrného nákladu, kde je částečné omezení nebo úplná uzávěrka, využijte zaškrtávací boxíky a klikněte na tlačítko Zobraz. V závorce je uveden počet aktuálních problémů. Informace si nemusíte nechat zobrazit pouze do Výpisu, ale i do tabulky. U konkrétních záznamů naleznete v jakém kraji se událost stala, o jakou jde komunikaci, úsek, konkrétní místo a další detaily včetně doby platnosti události. Vydáváte-li se tedy na cestu po ČR, je dobré se podívat, jaká je aktuální dopravní situace.

ÚAMK

Rivalové

Mvcr.cz/doprava - dopravní hlášení ministerstva vnitra
Auto.idnes.cz - dopravní zpravodajství iDNES


Naplánujte si dokonalý výlet

Kudy z Nudy - www.kudyznudy.cz
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala! A pokud máte zvířat až nad hlavu, či se o žádné nechcete starat a raději byste poznali zajímavé kouty naší krásné země, potom zkuste zabrouzdat na server Kudy z Nudy. Za projektem stojí Česká centrála cestovního ruchu. Jejich katalog Kudy z Nudy nabízí přehled a inspiraci k využití turistických služeb v regionech České republiky. Poprvé byl představen v lednu 2005 a od té doby si získal na internetu velkou oblibu jak mezi veřejností, tak médii. Webové stránky jsou inspirací pro turisty a nabízí různé služby cestovního ruchu. Na své si však přijdou i lidé, kteří si chtějí svoji dovolenou nebo prodloužený víkendový pobyt  zařídit sami. Zmiňme např. lázeňství a wellness, bobové dráhy, půjčovny cyklistické nebo vodácké výbavy, dopravce provozující cyklobusové linky, majitele ski areálů, provozovatele malých pivovarů či  řemeslných dílen nabízející prohlídky, majitele vinných sklípků  apod. Server je určen pro všechny věkové kategorie různých sportovních i nesportovních zaměření. Nabídka je rozdělena podle cílových skupin na mladé a aktivní lidi, rodiny s dětmi zaměřené na sport nebo spíše zvídavé a starší. Stačí si na mapě vybrat kraj, o kterém chcete zjistit více informací a kliknout na něj. Ihned se zobrazí všechny možné aktivity pro konkrétní místo. Vyhledávat však můžete i podle slov. Proč tedy netrávit prodloužené víkendy nebo svátky na zajímavých místech v České republice?

Kudy z Nudy

Rivalové

Českévýlety.cz - tipy na výlety
Doprirody.com - tipy na pěkné výlety


Znáte chmelový nektar?

Beers.cz – www.beers.cz
Příznivci zlatavého moku radujte se. Tekutý chléb má své internetové stránky. I tento zlatavý nápoj, který má náš národ tak rád, je totiž na českém internetu. Pokud i vy před prvním douškem používáte modlitbu, kterou děkujete bohu za pivo, již nemusíte. Pivo je totiž doma na www.beers.cz a dozvíte se jak vzniká. Server nabízí články o pivu, pivovarnictví, hospodách a dalších oborech spojených s pivem. Kromě seriózních témat a studií si můžete přečíst také články pojaté trochu humornějším způsobem. Neméně zajímavá je i část Dokumenty. Ty slouží ke zveřejňování nejrůznějších prací souvisejících s pivovarnictvím. Každý má možnost do této kategorie vložit dokument, který uzná za vhodné a každý má možnost si tento dokument stáhnout. Máte oblíbenou hospůdku či hospodu? Šup s ní do sekce Hospody. Ta totiž obsahuje databázi restauračních zařízení a upozorňuje na výborné podniky, které lidé rádi nebo naopak neradi navštěvují. Uživatelé mohou nejenom vkládat nové podniky, ale ty stávající mohou dále komentovat. V sekci Download na vás navíc čeká několik velmi pěkných tapet na pracovní plochu.

Beers.cz

Rivalové

Pivo.ic.cz - pivní tácky
Pratelepiva.cz - sdružení přátel piva


Uwwwízlo v síti

Líbí se vám modelka a vicemiss České republiky 1998 Alena Šeredová? Víte, že hrála ve dvou filmech? Chcete vidět její krásné fotografie či erotické video? Potom navštivte web Alena Šeredová. Pokud však nechcete někomu lézt do zelí a toužíte po svém úlovku, potom zabrouzdejte na MRK.cz. Na stránkách naleznete řadu informací o rybářském světě. Jestliže si však nedáte pokoj, zkuste svého soka vyzvat na souboj v šermu. Nejen informace o českém šermu vám dá web Český šerm.

Alena ŠeredováNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Start-up televize pro přenosné přístroje získala podporu miliardu dolarů

Logo holdingu WndrCo.

Jmenuje se NewTV a v tomto začínajícím projektu streamovací televize se zhlédli velcí hráči Hollywoodu.

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz