Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: kam do přírody či za sportem?

aktualizováno 
Zajímáte se o stránky s informacemi, kam v Čechách vyrazit na výlet a kde si rezervovat ubytování? Chcete mít přehled o sportovním dění nejen u nás, a přitom znát nejčerstvější výsledky našich i zahraničních utkání? Nechybí však ani linky na lechtivější stránky...

Božský pohled - krkonošská příroda - Božský pohled - krkonošská příroda (léto 2006) | foto: Josef Šneberger

Naplánujte si výlet
Turisitk.cz – www.turistik.cz

Víkend je za námi. To však není důvod, proč již teď nepřemýšlet nad tím dalším. Chcete vyrazit do přírody? Počasí má být zrovna výletní, ale kam se podívat? Nechcete jezdit tam a sem a raději byste se v zajímavé oblasti zdrželi déle. Kde však sehnat ubytování? Na tyto a další dotazy vám odpověď pomůže nalézt portál věnující se cestovnímu ruchu a turistice Turistik.cz. Čerstvou novinkou jsou upravené mapy umožňující interaktivní zobrazení všech informací využitelných při cestování Českou republikou.

Zájemce zde nalezne množství turistických cílů, jako jsou hrady, zámky, lyžařské areály, přírodní zajímavosti, ubytovací a stravovací zařízení a další užitečné objekty, s možností nastavení mapy dle individuálních potřeb a cílů. Databáze Turistik.cz obsahuje přes 25 000 záznamů, obsahujících turistické cíle, obce a další zajímavé objekty v celé České republice (rozhraní lze navíc přepnout do německého a anglického jazyka). Součástí stránek je fotogalerie, kterou neustále doplňují stálí návštěvníci. Díky tomu má čtenář možnost vstoupit do děje a tvorby a přispět k dalšímu zkvalitnění služeb může také tím, že zašle jakýkoliv námět, připomínku či dotaz.

Turisitk.cz

Podobné stránky

Do přírody.com – tipy na pěkné výlety
České výlety.cz – tipy na výlety a dovolenou v Čechách


Sportovní portál pro všechny
LiveSport.cz – www.livesport.cz

Nemáte čas sledovat sport v TV? Hraje váš oblíbený tým, který přenáší televizní stanice, kterou nemáte k dispozici ve vaší satelitní či kabelové síti? A zkoušeli jste již internet? Zabrouzdejte na výsledkový portál, který svůj start zahájil před rokem.

Portál LiveSport.cz je doslova nabitý sportem. Poskytuje průběžné výsledky ze šesti sportů (fotbal, hokej, tenis, basketbal a americký fotbal). Pokrývá přes 200 jednotlivých soutěží (ligy, poháry, turnaje atd.). Díky grafice je možné studovat góly (podle zvýrazněného řádku a nápisu Gól poznáte, že v předešlé minutě došlo ke změně skóre). To je doplněno i o zvukovou notifikaci, takže na vstřelení gólu jste upozorněni, i když zrovna stránku nemáte v popředí (například máte otevřeno více oken v internetovém prohlížeči či záložek). To je ale dostupné jen u vybraných zápasů a zároveň v sekci Moje zápasy. Sekce nabízí – po registraci – přednastavení preferovaných zápasů. TV program zobrazuje televizní programy sportovních pořadů napříč 10 stanicemi, a to buď formou specializované sekce www.livesport.cz/tv, nebo formou ikonek u samotných zápasů v rozlosování.

Provozovatelé portálu navíc slibují, že brzy přibudou další funkce (sportovní statistiky a další rozšiřování sportovního pokrytí).

LiveSport.cz

Podobné stránky

Sportovní výsledky.cz – výsledky fotbalu, hokeje, tenisu atd.
Onlajny.cz – on–line přenosy fotbalu a hokeje v ČR


Software ke stažení
Slunečnice.cz – www.slunecnice.cz

Po nedávném redesignu a vylepšení download serveru Stahuj.cz přišla řada i na Slunečnice.cz. Jeden z nejstarších serverů u nás, nabízející ke stažení software, dostal nejen nový kabátek, ale i nové funkce. Došlo i k vylepšení komfortu při stahování softwaru, což je pro návštěvníky těchto stránek zřejmě to nejdůležitější.

Nový design vychází z moderních trendů a poskytuje uživatelům pohodlí při hledání nejvhodnějších aplikací. Nové funkční doplňky navíc usnadňují orientaci ve velké nabídce programů, přinášejí doplňující informace. V rámci serveru se poprvé objevil i zpravodajský magazín s recenzemi zajímavých programů (praktické rady, návody, softwarové novinky, tipy a triky pro běžné uživatele) či vylepšená sekce softwaru pro mobilní telefony a kapesní počítače. Koncem měsíce bylo v databázi Slunečnice.cz uloženo téměř 45 GB dat od výukových programů přes slovníky, atraktivní multimediální aplikace, účetní nebo programovací nástroje až po počítačové hry a nenáročnou zábavu. Uživatelé by mohli ocenit i posílení navigačních pomůcek. Hlavním prvkem vylepšené navigace se stalo vyhledávání doplněné o našeptávač, díky němuž dochází k menšímu počtu chyb při hledání cizojazyčného názvu programu. Dále je k dispozici tzv. tag cloud, moderní grafický prvek, který jako inspiraci pro vyhledávání dynamicky znázorňuje nejčastěji hledaná slovní spojení. Přepracován byl diskusní systém, programy je možné zhodnotit nebo k nim přidat vlastní recenzi a pomoci tak ostatním zájemcům při práci.

Slunečnice.cz

Podobné stránky

Stahuj.cz – download shareware a freeware
Instaluj.cz – katalog software


Uwwwízlo v síti

Po práci legrace? Proč ne. Na stránce Trapasy naleznete sbírku trapasů. Ty jsou seřazeny do kategorií podle trapasů – při sexu, ve škole, s kamarády a neřazené. Do sbírky přispívají návštěvníci stránek již 6 let. Pobavíte se a navíc se dozvíte, co vše je možné.
Dámy by mohly možná ocenit zajímavý server Primeros.cz, kde naleznete nejen mnoho informací o tom, jak se chránit při sexu a proti AIDS, informace o polohách při sexu, ale také zajímavou blbůstku Změř si ho. Stačí zadat pár detailů ohledně vašeho předmětu zkoumání a za chvilku budete vědět, co skrývá v kalhotách.
Na závěr jsme si pro vás nechali tento zajímavý server: Kozy.cz – kdo nevěří, ať tam běží. Doporučujeme zapnout reprobedýnky nebo nasadit sluchátka.

Primeros.cz
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Sem nechoďte, jinak už dnes nic neuděláte. Google spustil Sound Maker

Google spustil Sound Maker na platformě Chrome Music Lab.

Neumíte na nic hrát? Nevadí. Hudbu si nakreslíte. V rámci měsíce hudby na školách spustil Google další ze série svých...

Chcete mít možnost požádat nezletilou o nahé fotky, ptal se Facebook mužů

Logo Facebooku

Společnost Facebook čelí kritice za průzkum, ve kterém se mužů ptala na to, zda je podle nich vhodné, aby bylo na...

Najdete na iDNES.cz