Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Kde dnes v Praze měří rychlost?

aktualizováno 
Chcete mít přehled o dopravních přestupcích Pražanů? Chystáte se do Alp, ale chybí vám zpravodajský servis? Chcete vytvořit přesmyčku z určitého slova, ale stále se vám to nedaří? Máme pro vás řešení.

Kontrola rychlosti | foto: iDNES.cz

Sledování přestupků řidičů v Praze
Informační server Prahy - http://doprava.praha-mesto.cz/

Novou službu řidičům nabízí hlavní město Praha ve spolupráci s městskou policií. Na webových stránkách města www.praha-mesto.cz byla zprovozněna Mapa úsekových měření rychlostí. Pražští řidiči i návštěvníci metropole si tak od nynějška mohou po připojení k internetu sami najít úseky, na kterých strážníci kontrolují nejvyšší povolenou rychlost projíždějících automobilů. Lze si i zkontrolovat, kde se hlídá, zda řidiči nejezdí na červenou. Zajímavá statistika se nachází i pod výsledkem kontrol. V tabulce je uveden počet projíždějících vozidel, která v daném období překročila maximální povolenou rychlost, a jejich podíl na celkovém počtu zaznamenaných průjezdů.

Na stránkách se však můžete dozvědět mnohem více. Díky on-line kamerám lze sledovat až 70 míst v Praze a kontrolovat si tak sjízdnost v hlavním městě. Bohužel nejde o on-line vysílání, ale pouze o statické obrázky, které se aktualizují po minutách. Městský kamerový systém hl. m. Prahy v současné době zahrnuje 371 kamerových stanovišť a 48 monitorovacích pracovišť rovnoměrně rozmístěných na území celého města. Ve spolupráci s ÚAMK si lze zkontrolovat i celkovou dopravní situaci a hustotu provozu v Praze. A jestliže vás zajímá cyklistická síť v Praze, tak i pro vás tento web něco má.

Informační server Prahy


Rivalové

Doprava.idnes.cz – dopravní zpravodajství
Radary.cz – víme, kde právě měří

Alpy od A až do Z
Zimní Alpy - www.zimni-alpy.cz
Že jste ještě letos nebyli na horách? Chcete na ně vyrazit, ale rádi byste vyrazili do ciziny? Že přemýšlíte o Alpách? V tom případě byste neměli minout stránky Zimni Alpy.cz. Na stránkách najdete vše, co potřebujete vědět o lyžování v Alpách. Pravidelně aktualizované údaje o 650 ski areálech, předpověď počasí a sněhové zpravodajství pro celé Alpy, webkamery, skimapy, plánovač tras a ceny skipasů. To však není vše, co stránky nabízejí. Díky Abecedě pro sportovce se v rychlosti naučíte nejpoužívanější slova v zimních střediscích a v sekci Termíny prázdnin se můžete informovat, kdy mají v jakých okresech děti prázdniny a tím tak ještě lépe naplánovat dovolenou. Jestliže se chcete i odreagovat zábavou, potom se podívejte, kdy a jaké akce mají v různých střediscích a vyrazte právě tam. A jestliže jedete do Alp poprvé, potom vám přijde vhod výběr z nabídek pro ubytování podle vašich požadavků.

Zimní Alpy

Rivalové

Alpy.net – informace o Alpách
Rakouské Alpy.cz – vyražte do rakouských Alp

Generátor přesmyček
Petr Novotný – www.petr-novotny.cz
Přesmyčka ke slovnímu spojení „Sociální dávka“? No přece „Cikánova sídla“. Kdy jste se naposledy zasmáli nějakému textu, který jste jen špatně přečetli? Že už ani nevíte? A chtěli byste? Pokud se i vy bavíte vytvářením zajímavých slov, máme pro vás tip na stránku, která je dokáže generovat ze zadaných slov. Nacházejí se na webu baviče Petra Novotného v sekci Přesmyčky. Že vám přesmyčky nic neříkají? Přesmyčka neboli anagram je slovo vzniklé přeskupením písmen nebo slabik slova původního. Ne z každého slova lze ovšem přesmyčky vytvořit. Někdy jich je naopak hodně. Chcete-li nějakou přesmyčku vytvořit, ale nechcete si s ní lámat hlavu, zadejte slovo a čekejte, co server vymyslí. Pokud si zvolíte slova s minimálním počtem písmen 1 – 2, můžete ve výsledku počítat i s předložkami. Zadávejte však slova bez diakritiky (místo daňové přiznání jen danove priznani) a musejí být dlouhé maximálně 20 znaků. Jestliže objevíte opravdové perly, nebo byste se na ně chtěli spíše podívat, využijte v prvním případě možnost a pošlete je redakci, která je potom může zařadit do listu, který naleznete na této adrese. Obzvláště vydařené odměňují – berou jen tutovky.

Petr Novotný

Rivalové

Anagram.dingbatway.com - vyhledávač přesmyček
Sokol.borec.cz - generátor přesmyček

Uwwwízlo v síti
Ženy mají na internetu celou řadu magazínů, ovšem co muži? Pokud byste rádi zavítali na některý web určený právě pro pány, vyzkoušejte stránky 4men.cz. Naleznete zde nejen novinky ze světa, techniky, aut a stylu. Upoutat by vás mohla i videa, dívky či wallpapery. Prostě vše, co muži chtějí :).
Nevíte si rady se spywarem, trojskými koňmi, dialery a s další různou PC havětí? Na Trojanhelp.wz.cz naleznete základní informace a vysvětlení různých pojmů o spyware, virech, apod. a také programy a návody, jak tyto nebezpečné programové kódy z PC vyhnat.
Chcete-li prezentovat svá díla, výtvory, články, recenze i jakékoliv nápady v oblasti poezie, prózy, fotografie, grafiky, výtvarného umění, hudby, filmu, divadla, mystiky, filozofie a dalších, tak zkuste Totem.cz. Své příspěvky může kdokoliv sami vložit, zařadit do rubriky, určit datum zveřejnění, obohatit je o obrázky nebo zvuky a to vše přímo přes tento web.

4men.cz
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Sem nechoďte, jinak už dnes nic neuděláte. Google spustil Sound Maker

Google spustil Sound Maker na platformě Chrome Music Lab.

Neumíte na nic hrát? Nevadí. Hudbu si nakreslíte. V rámci měsíce hudby na školách spustil Google další ze série svých...

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz