Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Kde sehnat ingredience do míchaných nápojů?

aktualizováno 
Umíte namíchat svůj oblíbený nápoj? Nevíte, z čeho se skládá? Zkuste web, kde toto a ještě více naleznete pěkně pohromadě. Chcete vědět vše o Titanicu, nebo se podílet na vzhledu silničního obchvatu Prahy?

Agáta Hanychová má ráda koktejly | foto: Aleš Kartal

Jak namíchat lahodné nápoje?
Hopem za bar - www.michanenapoje.cz

Na internetové adrese www.michanenapoje.cz se nachází jednoduchý, leč praktický web pro ty z vás, kteří mají zájem namíchat sobě, anebo svým blízkým známý či neznámý nápoj. Experimentem můžete překvapit i svoji přítelkyni, která tak často chodí na Tequilu Sunrise či Mojito do oblíbeného baru. Pokud se naučíte míchat některé nápoje, potom na své umění budete moci i nějaká děvčata nalákat. Míchaný nápoj je totiž zaručený úspěch ve společnosti.

Hopem za bar je informační portál zabývající se barmanstvím a míchanými nápoji. Obsahuje rady a informace pro začínající, profesionální i domácí barmany spolu s největší databází receptů na míchané nápoje v českém jazyce. Ke stránkám však můžete přistupovat i z mobilu. Na adrese wap.michanenapoje.cz je pro vás připravena speciální upravená verze webu. Stránky Hopem za bar byly spuštěny v dubnu 2002 jako zájmová nekomerční aktivita nadšenců v oblasti barmanství a míchaných nápojů. Za dobu své existence se staly oblíbenými. Stránky jsou určeny pro konzumenty alkoholických i nealkoholických nápojů; milovníky míchaných nápojů; domácí, amatérské i profesionální barmany; provozovatele barů, vináren, restaurací a podobných gastronomických zařízení. Podrobnosti se můžete dozvědět o barovém náčiní, ingrediencích, používaném skle, způsobu přípravy či dekoracích k nápojům. Recepty můžete prohlížet abecedně či je vyhledávat. Nechybí ani žebříček těch nejoblíbenějších či řazení podle toho, k jaké akci se nápoj hodí. Databáze obsahuje téměř 1 300 nápojů, z toho jich je více jak 1 200 alkoholických. Průměrný počet ingrediencí v nápoji je 3,8. Některé nápoje jsou doplněné i o ilustrační obrázky, takže se můžete přesvědčit, že je to právě ten nápoj, který si dnes chcete namíchat. V diskusi potom naleznete mnoho rad, postřehů a informací, které vám pomohou při míchaní nápojů. Nechybí ani informace, kde některé ingredience sehnat.

Hopem za bar

Rivalové

Koktejly.cz – koktejly, míchané nápoje a mnoho informací ze světa nápojů 
MIXDRINK – Míchané nápoje a barmanství


Vše o Titanicu a jeho zkáze
Titanic - www.titanicworld.cz

V noci ze 14. na 15. dubna 1912 se po srážce s plovoucím ledovcem potopil obrovitý Titanic, největší a nejluxusnější loď své doby. Té mrazivé noci zahynulo zhruba 1500 cestujících a členů posádky. O této tragédii byla natočena řada filmů (první filmovou verzi mohli diváci spatřit pouhý měsíc po ztroskotání), ale nejznámějším je zcela jistě film Jamese Camerona z roku 1997. Jeden z nejlepších webů věnovaných Titaniku vytvořil Zdeněk Marášek, který zde shromáždil obrovskou spoustu zajímavostí. Kromě historie filmů o legendárním plavidle zde najdete informace o průběhu výstavby lodě, technické údaje Titaniku nebo přesný popis všech dnů jeho plavby.

Titanic

Rivalové

Zkáza Titanicu - co se stalo Titaniku
Titanic – příběhy a fakta


Silniční okruh kolem Prahy
OkruhPrahy.cz –
www.okruhprahy.cz
Zajímá vás, jak by mohl vypadat silniční okruh kolem Prahy (SOKP)? Pokud ano, potom navštivte internetové stránky www.okruhprahy.cz. Naleznete zde mnoho informací a především obrazových dokumentací. Úkolem okruhu by dle navrhovaného řešení mělo být odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají. O budoucí trase SOKP se v několika lokalitách vedou dlouhé diskuse, proti různým možným variantám tras stojí řada občanských sdružení a ekologů (nejsilnější odpor proti současným plánům se vede v městské části Praha-Suchdol). Problémem jistě bude i plánovaná cena dostavby SOKP, která se odhaduje na 87 mld. Kč. Cílem sdružení je vytvoření prostoru pro dialog, zejména za účelem pomoci při řešení urychlení přípravy a výstavby jednotlivých staveb silničního okruhu kolem Prahy a zlepšení nepříznivé dopravní situace nejen v hl. městě Praze, Středočeském kraji, ale i v dopravní síti České republiky.

OkruhPrahy.cz

Rivalové

ŘSD – Ředitelství silnic a dálnic ČR
MDČR – Ministerstvo dopravy


Uwwwízlo v síti

Česká televize zprovoznila webový speciál www.eurosong.cz. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o projektu Eurosong. Můžete se seznámit s pravidly soutěže a její historií. Nechybí ani zajímavé informace o zpěvácích i ostatních účinkujících národního kola soutěže, včetně jejich portrétů a rozhovorů s nimi. Stránky budou průběžně doplňovány aktuálními novinkami a ukázkami soutěžních skladeb a televizních spotů.
V Edenu je nainstalovaná webová kamera, která zobrazuje průběh stavby nového stadionu. Pohyb na staveništi snímá každé dvě minuty. Zhruba ve stejnou dobu, kdy v Edenu začne vyrůstat nový stadion nad zem díky montáži prefabrikátů, tedy v únoru a březnu 2007, Slavia a společnost E-Side, která je oficiálním stavitelem nového stadionu, zprovozní archiv, kde si fanoušci budou moci s postupující výstavnou prohlédnout historii fotografií a porovnat posun na staveništi.
Chcete dárek z vesmíru? Potom zavítejte na Dárkyzvesmíru.cz. Na těchto stránkách totiž naleznete originální dárky vyvinuté agenturou NASA. Ty jsou vhodné pro narozeniny, svátek, vánoce i jako firemní reklamní předměty.

Dárkyzvesmíru.cz
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Která je nejrychlejší nebo nejvtipnější? Šampioni ze světa kryptoměn

Kdo zvítězí v závodu kryptoměn?

Hodnota, anonymita, náročnost těžby, rychlost a humor. I ve světě kryptoměn se svádí souboj o prvenství. Přinášíme...

Chcete mít možnost požádat nezletilou o nahé fotky, ptal se Facebook mužů

Logo Facebooku

Společnost Facebook čelí kritice za průzkum, ve kterém se mužů ptala na to, zda je podle nich vhodné, aby bylo na...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.cz