Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Kde sehnat ingredience do míchaných nápojů?

aktualizováno 
Umíte namíchat svůj oblíbený nápoj? Nevíte, z čeho se skládá? Zkuste web, kde toto a ještě více naleznete pěkně pohromadě. Chcete vědět vše o Titanicu, nebo se podílet na vzhledu silničního obchvatu Prahy?

Agáta Hanychová má ráda koktejly | foto: Aleš Kartal

Jak namíchat lahodné nápoje?
Hopem za bar - www.michanenapoje.cz

Na internetové adrese www.michanenapoje.cz se nachází jednoduchý, leč praktický web pro ty z vás, kteří mají zájem namíchat sobě, anebo svým blízkým známý či neznámý nápoj. Experimentem můžete překvapit i svoji přítelkyni, která tak často chodí na Tequilu Sunrise či Mojito do oblíbeného baru. Pokud se naučíte míchat některé nápoje, potom na své umění budete moci i nějaká děvčata nalákat. Míchaný nápoj je totiž zaručený úspěch ve společnosti.

Hopem za bar je informační portál zabývající se barmanstvím a míchanými nápoji. Obsahuje rady a informace pro začínající, profesionální i domácí barmany spolu s největší databází receptů na míchané nápoje v českém jazyce. Ke stránkám však můžete přistupovat i z mobilu. Na adrese wap.michanenapoje.cz je pro vás připravena speciální upravená verze webu. Stránky Hopem za bar byly spuštěny v dubnu 2002 jako zájmová nekomerční aktivita nadšenců v oblasti barmanství a míchaných nápojů. Za dobu své existence se staly oblíbenými. Stránky jsou určeny pro konzumenty alkoholických i nealkoholických nápojů; milovníky míchaných nápojů; domácí, amatérské i profesionální barmany; provozovatele barů, vináren, restaurací a podobných gastronomických zařízení. Podrobnosti se můžete dozvědět o barovém náčiní, ingrediencích, používaném skle, způsobu přípravy či dekoracích k nápojům. Recepty můžete prohlížet abecedně či je vyhledávat. Nechybí ani žebříček těch nejoblíbenějších či řazení podle toho, k jaké akci se nápoj hodí. Databáze obsahuje téměř 1 300 nápojů, z toho jich je více jak 1 200 alkoholických. Průměrný počet ingrediencí v nápoji je 3,8. Některé nápoje jsou doplněné i o ilustrační obrázky, takže se můžete přesvědčit, že je to právě ten nápoj, který si dnes chcete namíchat. V diskusi potom naleznete mnoho rad, postřehů a informací, které vám pomohou při míchaní nápojů. Nechybí ani informace, kde některé ingredience sehnat.

Hopem za bar

Rivalové

Koktejly.cz – koktejly, míchané nápoje a mnoho informací ze světa nápojů 
MIXDRINK – Míchané nápoje a barmanství


Vše o Titanicu a jeho zkáze
Titanic - www.titanicworld.cz

V noci ze 14. na 15. dubna 1912 se po srážce s plovoucím ledovcem potopil obrovitý Titanic, největší a nejluxusnější loď své doby. Té mrazivé noci zahynulo zhruba 1500 cestujících a členů posádky. O této tragédii byla natočena řada filmů (první filmovou verzi mohli diváci spatřit pouhý měsíc po ztroskotání), ale nejznámějším je zcela jistě film Jamese Camerona z roku 1997. Jeden z nejlepších webů věnovaných Titaniku vytvořil Zdeněk Marášek, který zde shromáždil obrovskou spoustu zajímavostí. Kromě historie filmů o legendárním plavidle zde najdete informace o průběhu výstavby lodě, technické údaje Titaniku nebo přesný popis všech dnů jeho plavby.

Titanic

Rivalové

Zkáza Titanicu - co se stalo Titaniku
Titanic – příběhy a fakta


Silniční okruh kolem Prahy
OkruhPrahy.cz –
www.okruhprahy.cz
Zajímá vás, jak by mohl vypadat silniční okruh kolem Prahy (SOKP)? Pokud ano, potom navštivte internetové stránky www.okruhprahy.cz. Naleznete zde mnoho informací a především obrazových dokumentací. Úkolem okruhu by dle navrhovaného řešení mělo být odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají. O budoucí trase SOKP se v několika lokalitách vedou dlouhé diskuse, proti různým možným variantám tras stojí řada občanských sdružení a ekologů (nejsilnější odpor proti současným plánům se vede v městské části Praha-Suchdol). Problémem jistě bude i plánovaná cena dostavby SOKP, která se odhaduje na 87 mld. Kč. Cílem sdružení je vytvoření prostoru pro dialog, zejména za účelem pomoci při řešení urychlení přípravy a výstavby jednotlivých staveb silničního okruhu kolem Prahy a zlepšení nepříznivé dopravní situace nejen v hl. městě Praze, Středočeském kraji, ale i v dopravní síti České republiky.

OkruhPrahy.cz

Rivalové

ŘSD – Ředitelství silnic a dálnic ČR
MDČR – Ministerstvo dopravy


Uwwwízlo v síti

Česká televize zprovoznila webový speciál www.eurosong.cz. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o projektu Eurosong. Můžete se seznámit s pravidly soutěže a její historií. Nechybí ani zajímavé informace o zpěvácích i ostatních účinkujících národního kola soutěže, včetně jejich portrétů a rozhovorů s nimi. Stránky budou průběžně doplňovány aktuálními novinkami a ukázkami soutěžních skladeb a televizních spotů.
V Edenu je nainstalovaná webová kamera, která zobrazuje průběh stavby nového stadionu. Pohyb na staveništi snímá každé dvě minuty. Zhruba ve stejnou dobu, kdy v Edenu začne vyrůstat nový stadion nad zem díky montáži prefabrikátů, tedy v únoru a březnu 2007, Slavia a společnost E-Side, která je oficiálním stavitelem nového stadionu, zprovozní archiv, kde si fanoušci budou moci s postupující výstavnou prohlédnout historii fotografií a porovnat posun na staveništi.
Chcete dárek z vesmíru? Potom zavítejte na Dárkyzvesmíru.cz. Na těchto stránkách totiž naleznete originální dárky vyvinuté agenturou NASA. Ty jsou vhodné pro narozeniny, svátek, vánoce i jako firemní reklamní předměty.

Dárkyzvesmíru.czNejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Končí služba Mujweb.cz, fungovat začala v minulém století

Mujweb.cz končí

Jedna z prvních služeb, kam jste mohli umístit svůj web, končí.

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Kdo ovlivňuje podobu vaší hlavní stránky Facebooku a jak na něj vyzrát

Jak vám facebook sestavuje obsah hlavní stránky na míru?

Zajímalo vás někdy, proč na Facebooku vídáte příspěvky v pořadí, v jakém jsou? Odpovědí je News Feed, specializovaný...

Najdete na iDNES.cz